۰۳۱-۴۲۵۱۳۵۳۸ دفترنجف آباد: خیابان منتظری شمالی، خیابان معرفت، نبش کوی بهارستان

دید وسیع،

تفکر دقیق،

طراحی هنرمندانه

نما ترمو ، ترمو چوب یا چوب ترمو چیست؟

دسته بندی:
۱۲,مهر, ۱۴۰۱ 0 دیدگاه
چوب ترمو

آیا می دانید نما ترمو یا چوب ترمو چیست؟ نما ترمو که با نام های ترمو چوب ، چوب ترمو و ترمو وود نیز شناخته می شود، یک نوع نمای ساختمانی است که در این مقاله هر آنچه لازم است در مورد آن بدانید برای شما آورده ایم. لطفا با مهندسان شرکت فراز آسمان نجف همراه شوید.

بیشتر بدانید :

اصول طراحی نمای ساختمان

راهنمای آهن کشی و شاسی کشی نمای ساختمان

با ویژگی های بهترین نمای ساختمان آشنا شوید

معرفی نما ترمو یا چوب ترمو

نما ترمو یا ترمو وود یکی از انواع نمای ساختمان می باشد که در آن از چوب به عنوان پوسته یا پوشش نمای ساختمان استفاده میشود که علاوه بر جنبه زیبایی شناختی و چشم نوازی آن، می توان آن را به عنوان محافظ یا عایق در برابر عواملی مانند سرما، گرما و رطوبت در نظر گرفت.

چرا از ترمو چوب در نمای ساختمان استفاده می شود؟

زیبایی طرح ها و تنوع رنگ در این نوع محصولات ساختمانی باعث شده است تا بسیاری از متخصصان امر ساختمان سازی و معماران چوب ترمو را در نمای ساختمان های مختلف به کار ببرند.  علاوه بر این، بسیاری معتقدند، گرما و آرامشی که دیدن اشیا و سازه های چوبی به انسان می دهد و اصالت و حس قدمتی که نماهای چوبی در ذهن انسان ایجاد می کند، با سنگ، فلز، آجر و سایر متریال های موجود به دست نمی آید. استفاده از نما ترمو یا ترمو وود در کشورعزیزمان ایران و سایر کشورهای خاورمیانه بیشتر رواج دارد.

چوب ترمو

چوب ترمو یا ترمو وود به دلیل فرایند ساختی که دارد دارای خواصی می باشد که آن را به بهترین انتخاب برای نماهای چوبی خارجی و داخلی ساختمان تبدیل کرده است. این نوع نمای ساختمانی علاوه بر ظاهر زیبا، یکنواخت و خلوص رنگ دلپذیری که دارد، به دلیل پایداری در ابعاد و رطوبت کمی که دارد،  از ماندگاری بیشتری برخوردار است و سال ها شکل خود را حفظ می کنند؛ همچنین از مقاومت بالا در برابر عوامل بیولوژیکی برخوردار است و این باعث افزایش طول عمر نما ترمو یا چوب ترمو می شود.

مزیت های استفاده از چوب ترمو

تا این بخش از مقاله تا حدی با ترمو چوب و مزایای نما ترمو آشنا شدید، در این بخش شما را با چند مورد از مهم ترین مزیت های چوب ترمو نیز آشنا خواهیم کرد. لطفا همچنان همراه ما باشید.

دوام بالا

یکی از ویژگی های چوب ترمو ، رطوبت کم چوب است که تقریباً در حدود ۴ الی ۷ درصد است و این ویژگی باعث دوام بالای آن می شود؛ به علاوه و ترمو وود ها شکل خود را بسیار بهتر از چوب معمولی حفظ می کنند.

عدم وجود رزین

از دیگر مزیت های استفاده از چوب ترمو در نمای ساختمان این است که با خشک شدن چوب، رزین موجود در آن حذف می شود، بنابراین حتی زمانی که چوب در معرض دمای بالا قرار می گیرد از خود رزین ترشح نمی کند.

مقاوم در برابر تغییرات آب و هوایی

ترمو وود در محیط های مختلف قابل استفاده است و به خوبی عمل می کند؛ چوب ترمو در شرایط آب و هوایی مختلف از نظر دما و رطوبت قادر است ویژگی های اصلی خود را حفظ کند.

چوب ترمو

سازگار با محیط یست

ترمو چوب با استفاده از حرارت و بخار خشک می شود و در فرآیند خشک کردن آن از هیچ گونه مواد شیمیایی استفاده نمی شود. به همین دلیل می توان گفت چوب ترمو سازگار با محیط زیست است

عایق حرارتی

آزمایشات نشان داده است که انتقال حرارت از طریق چوب ترمو در مقایسه با سایر متریال ساخته شده از چوب های ساده، بین ۲۰ تا ۲۵ درصد کمتر است و این ویژگی ترمو وودها آن ها را به نوعی عایق حرارتی تبدیل کرده است.

این موارد از مهم ترین ویژگی هایو مزیت های چوب ترمو است که آن را از چوب معمولی متمایز ساخته است.

کلام پایانی : چوب ترمو چیست؟

در این مقاله شما را با نوعی از مصالح ساختمانی چوبی به نام چوب ترمو آشنا کردیم و گفتیم که ترمو وود نوعی متریال ساختمانی است که در ساخت نمای ساختمان بسیار پرکاربرد است. همچنین شما را با مهم ترین ویژگی ها و مزیت های نما ترمو آشنا کردیم. امید است مطالب ذکر شده مورد توجه و رضایت شما عزیزان قرار گرفته باشد.

از همراهی همیشگی تان صمیمانه سپاسگزاریم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
مقالات مشابه
انبار کردن میلگرد
مهم ترین نکات برای انبار کردن میلگرد ؛ نگهداری میلگرد

همانطور که می دانید، میلگرد معمولاً برای استحکام و پایداری سازه های بتنی مورد استفاد قرار می گیرد. با وجودی که بتن فوق العاده قوی است، اما می تواند یکپارچگی خود را تحت تنش های کششی از دست بدهد که این منجر به ترک خوردن و پوسته پوسته شدن آن می شود. در این شرایط،...

۱۶,آذر, ۱۴۰۱ 0دیدگاه ادامه مطلب
جلوگیری از خوردگی فلزات
روش های جلوگیری از خوردگی فلزات

پیمانکاران و متخصصین امر ساخت و ساز، از نقش مهم فلزات در ساختمان سازی کاملا آگاه هستند و می دانند که زنگ زدگی و سایر اشکال خوردگی فلزات می تواند منجر به بروز مشکلات اساسی در ارتباط با ایمنی ساختمان شود. بنابراین دانستن روش های جلوگیری از خوردگی فلزات امری حیاتی و ضروری است؛ ما...

۱۴,آذر, ۱۴۰۱ 0دیدگاه ادامه مطلب
معماری دیکانستراکشن
معرفی سبک معماری دیکانستراکشن (Deconstruction)

دیکانستراکشن (Deconstruction) در لغت به معنای ساختار شکنی، بنیان فکنی ساختار زدایی و مفاهیمی از این قبیل می باشد و جنبشی است متعلق به معماری معاصر و بر خلاف عقلانیت منظم مدرنیسم ایجاد شد. در واقع سبک غیر خطی و از بین بردن تقارن  اشکال در ساخت و ساز، باعث ایجاد ساختمان هایی با ظاهر...

۱۲,آذر, ۱۴۰۱ 0دیدگاه ادامه مطلب
نوشته های اخیر
مهم ترین نکات برای انبار کردن میلگرد ؛ نگهداری میلگرد

روش های جلوگیری از خوردگی فلزات

معرفی سبک معماری دیکانستراکشن (Deconstruction)

بتن پلیمری چیست؟ مشخصات و کاربردها

راه های ارتباطی نشانی دفترنجف آباد: خیابان منتظری شمالی، خیابان معرفت، نبش کوی بهارستان
کدپستی : 8513787786