۰۳۱-۴۲۵۱۳۵۳۸ دفترنجف آباد: خیابان منتظری شمالی، خیابان معرفت، نبش کوی بهارستان

دید وسیع،

تفکر دقیق،

طراحی هنرمندانه

مش فولادی چیست و چه کاربردهایی دارد؟

دسته بندی:
۱۵,فروردین, ۱۴۰۰ 0 دیدگاه
مش فولادی

یکی از موارد کاربرد میلگرد در ساخت شبکه های مش فولادی است. شبکه های مش به منظور تقویت بتن در سازه ایجاد می شود. در این نوع شبکه های فولادی، میلگردها به صورت موازی و متقاطع در کنار یکدیگر قرار و یک توری یا مش ایجاد می کنند که برای مسطح نمودن و تقویت بتن از آن استفاده می شود. به منظور آشنایی بیشتر با مش فولادی و کاربردهای آن تا پایان این مقاله با تیم مهندسی شرکت فراز آسمان نجف همراه شوید.

نکاتی مهم در مورد مش فولادی که لازم است بدانید

قبل از اینکه به بررسی انواع مش فولادی بپردازیم و موارد کاربرد آن را عنوان کنیم، بهتر است که با این نکات در مورد شبکه مش فولادی آشنا شوید.

  • مش فولادی انعطاف پذیر نیست و مانند ورق آهن باید در یک راستا قرار گیرد. به همین دلیل برای نصب ملات بر روی دیوار نمی توان از مش فولادی استفاده کرد.
  • مش فولادی که به صورت جوشی تولید می گردد را مش جوشی می گویند. این نوع مش فولادی با استفاده از میلگردهای آجدار و میلگردهای ساده به صورت موازی و متقاطع در کنار هم قرار می گیرد و جوش داد می شود. در تهیه این نوع مش فولادی ، جوشکاری با استفاده از الکترود انجام می شود.
مش فولادی
  • قبل از تولید مش فولدی لازم است که ابتدا مشخصات میلگردها مشخص شود. مشخصاتی از قبیل : مقاومت کششی میلگرد، تنش تسلیم و ضریب الانگیشن.
  • نکته ی مهم دیگری که لازم است به آن توجه شود، محل قرارگیری و انبار کردن میلگردها در مرحله ی پیش تولید است. به این صورت که باید میلگردها را در محلی به دور از نور و رطوبت قرار دهید تا واکنش های شیمیایی موجب تخریب میلگردها نشود.
  • اگر مش فولادی در کارگاه تولید می شود، توجه داشته باشید که میلگردها به طور مستقیم با زمین و یا خاک در ارتباط نباشد، چرا که منجر به خوردگی میلگرد می شود.

در ادامه به طور کامل تر انواع مش فولادی را معرفی کرده ایم و شما را با کاربردهای آن ها آشنا نموده ایم. لطفا همچنان با ما همراه باشید.

انواع مش های فولادی

در این بخش از مقاله شما را با چند نوع مش فولادی آشنا خواهیم کرد و موارد کاربرد آن را نیز توضیح خواهیم داد.

مش های فولادی جوشی

مش فولادی جوشی نوع متداول مش فولادی است که با استفاده از میلگردهای آجدار تولید می شود. عموما برای بتن ریزی در گودبرداری ها از مش فولادی جوشی استفاده می کنند. بتن های جوشی به این شکل تولید می شوند که میلگردهای آجدار را به صورت افقی و عمودی با زاویه ۹۰ درجه در کنار یکدیگر چیده می شوند و به یکدیگر جوش داده می شود.

مش فولادی

کاربردهای مهم مش فولادی جوشی

  • ایجاد تونل، ساخت مترو، پل های ستنی، ساخت سدهای بتنی، کانال های آبرسانی
  • قطعات پیش ساخته بتن، دیوارهای بتنی
  • سقف های کامپوزیت با استفاده از میلگرد آجدار

مش های فولادی غیر جوشی

همانطور که از نام این نوع مش های فولادی مشخص است، در تولید آن ها از جوشکاری استفاده نشده و از سیم های مفتولی استفاده شده است. این نوع مش های فولادی را یا با استفاده از قرا دادن میلگردهای آجدار و ساده بر روی هم و اتصال آن ها از طریق سیم مفتولی ایجاد می کنند و یا با استفاده از بافتن میلگردهای ساده با قطر کم.

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم شما را با انواع مش فولادی آشنا کنیم. همچین موارد کاربرد مش های فولادی را برای شما عزیزان ذکر کردیم. امید است آنچه گفته شد مورد توجه و رضایت شما عزیزان قرار گرفته باشد. در صورتی که پس از مطالعه مقالات ما با سوال یا مشکلی مواجه شدید، حتما با ما تماس بگیرید. ما با کمال میل به کلی ی سوالات شما پاسخگو هستیم.

از توجه و همراهیتان تا پایان این مقاله بسیار ممنون و سپاسگزاریم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
مقالات مشابه
انبار کردن میلگرد
مهم ترین نکات برای انبار کردن میلگرد ؛ نگهداری میلگرد

همانطور که می دانید، میلگرد معمولاً برای استحکام و پایداری سازه های بتنی مورد استفاد قرار می گیرد. با وجودی که بتن فوق العاده قوی است، اما می تواند یکپارچگی خود را تحت تنش های کششی از دست بدهد که این منجر به ترک خوردن و پوسته پوسته شدن آن می شود. در این شرایط،...

۱۶,آذر, ۱۴۰۱ 0دیدگاه ادامه مطلب
جلوگیری از خوردگی فلزات
روش های جلوگیری از خوردگی فلزات

پیمانکاران و متخصصین امر ساخت و ساز، از نقش مهم فلزات در ساختمان سازی کاملا آگاه هستند و می دانند که زنگ زدگی و سایر اشکال خوردگی فلزات می تواند منجر به بروز مشکلات اساسی در ارتباط با ایمنی ساختمان شود. بنابراین دانستن روش های جلوگیری از خوردگی فلزات امری حیاتی و ضروری است؛ ما...

۱۴,آذر, ۱۴۰۱ 0دیدگاه ادامه مطلب
معماری دیکانستراکشن
معرفی سبک معماری دیکانستراکشن (Deconstruction)

دیکانستراکشن (Deconstruction) در لغت به معنای ساختار شکنی، بنیان فکنی ساختار زدایی و مفاهیمی از این قبیل می باشد و جنبشی است متعلق به معماری معاصر و بر خلاف عقلانیت منظم مدرنیسم ایجاد شد. در واقع سبک غیر خطی و از بین بردن تقارن  اشکال در ساخت و ساز، باعث ایجاد ساختمان هایی با ظاهر...

۱۲,آذر, ۱۴۰۱ 0دیدگاه ادامه مطلب
نوشته های اخیر
مهم ترین نکات برای انبار کردن میلگرد ؛ نگهداری میلگرد

روش های جلوگیری از خوردگی فلزات

معرفی سبک معماری دیکانستراکشن (Deconstruction)

بتن پلیمری چیست؟ مشخصات و کاربردها

راه های ارتباطی نشانی دفترنجف آباد: خیابان منتظری شمالی، خیابان معرفت، نبش کوی بهارستان
کدپستی : 8513787786