۰۳۱-۴۲۵۱۳۵۳۸ دفترنجف آباد: خیابان منتظری شمالی، خیابان معرفت، نبش کوی بهارستان

دید وسیع،

تفکر دقیق،

طراحی هنرمندانه

مش فولادی چیست و چه کاربردهایی دارد؟

دسته بندی:
۱۵,فروردین, ۱۴۰۰ 0 دیدگاه
مش فولادی

یکی از موارد کاربرد میلگرد در ساخت شبکه های مش فولادی است. شبکه های مش به منظور تقویت بتن در سازه ایجاد می شود. در این نوع شبکه های فولادی، میلگردها به صورت موازی و متقاطع در کنار یکدیگر قرار و یک توری یا مش ایجاد می کنند که برای مسطح نمودن و تقویت بتن از آن استفاده می شود. به منظور آشنایی بیشتر با مش فولادی و کاربردهای آن تا پایان این مقاله با تیم مهندسی شرکت فراز آسمان نجف همراه شوید.

نکاتی مهم در مورد مش فولادی که لازم است بدانید

قبل از اینکه به بررسی انواع مش فولادی بپردازیم و موارد کاربرد آن را عنوان کنیم، بهتر است که با این نکات در مورد شبکه مش فولادی آشنا شوید.

  • مش فولادی انعطاف پذیر نیست و مانند ورق آهن باید در یک راستا قرار گیرد. به همین دلیل برای نصب ملات بر روی دیوار نمی توان از مش فولادی استفاده کرد.
  • مش فولادی که به صورت جوشی تولید می گردد را مش جوشی می گویند. این نوع مش فولادی با استفاده از میلگردهای آجدار و میلگردهای ساده به صورت موازی و متقاطع در کنار هم قرار می گیرد و جوش داد می شود. در تهیه این نوع مش فولادی ، جوشکاری با استفاده از الکترود انجام می شود.
مش فولادی
  • قبل از تولید مش فولدی لازم است که ابتدا مشخصات میلگردها مشخص شود. مشخصاتی از قبیل : مقاومت کششی میلگرد، تنش تسلیم و ضریب الانگیشن.
  • نکته ی مهم دیگری که لازم است به آن توجه شود، محل قرارگیری و انبار کردن میلگردها در مرحله ی پیش تولید است. به این صورت که باید میلگردها را در محلی به دور از نور و رطوبت قرار دهید تا واکنش های شیمیایی موجب تخریب میلگردها نشود.
  • اگر مش فولادی در کارگاه تولید می شود، توجه داشته باشید که میلگردها به طور مستقیم با زمین و یا خاک در ارتباط نباشد، چرا که منجر به خوردگی میلگرد می شود.

در ادامه به طور کامل تر انواع مش فولادی را معرفی کرده ایم و شما را با کاربردهای آن ها آشنا نموده ایم. لطفا همچنان با ما همراه باشید.

انواع مش های فولادی

در این بخش از مقاله شما را با چند نوع مش فولادی آشنا خواهیم کرد و موارد کاربرد آن را نیز توضیح خواهیم داد.

مش های فولادی جوشی

مش فولادی جوشی نوع متداول مش فولادی است که با استفاده از میلگردهای آجدار تولید می شود. عموما برای بتن ریزی در گودبرداری ها از مش فولادی جوشی استفاده می کنند. بتن های جوشی به این شکل تولید می شوند که میلگردهای آجدار را به صورت افقی و عمودی با زاویه ۹۰ درجه در کنار یکدیگر چیده می شوند و به یکدیگر جوش داده می شود.

مش فولادی

کاربردهای مهم مش فولادی جوشی

  • ایجاد تونل، ساخت مترو، پل های ستنی، ساخت سدهای بتنی، کانال های آبرسانی
  • قطعات پیش ساخته بتن، دیوارهای بتنی
  • سقف های کامپوزیت با استفاده از میلگرد آجدار

مش های فولادی غیر جوشی

همانطور که از نام این نوع مش های فولادی مشخص است، در تولید آن ها از جوشکاری استفاده نشده و از سیم های مفتولی استفاده شده است. این نوع مش های فولادی را یا با استفاده از قرا دادن میلگردهای آجدار و ساده بر روی هم و اتصال آن ها از طریق سیم مفتولی ایجاد می کنند و یا با استفاده از بافتن میلگردهای ساده با قطر کم.

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم شما را با انواع مش فولادی آشنا کنیم. همچین موارد کاربرد مش های فولادی را برای شما عزیزان ذکر کردیم. امید است آنچه گفته شد مورد توجه و رضایت شما عزیزان قرار گرفته باشد. در صورتی که پس از مطالعه مقالات ما با سوال یا مشکلی مواجه شدید، حتما با ما تماس بگیرید. ما با کمال میل به کلی ی سوالات شما پاسخگو هستیم.

از توجه و همراهیتان تا پایان این مقاله بسیار ممنون و سپاسگزاریم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
مقالات مشابه
روش های عایق کاری ساختمان
معرفی بهترین روش های عایق کاری ساختمان

زمانی که در فرایند ساختمان سازی به مرحله ی عایق کاری می رسید، لازم است که با بهترین روش های عایق کاری ساختمان آشنا باشید تا نتیجه ی کار رضایتبخش و مطلوب باشد. به چند دلیل مهم انتخاب بهترین مواد برای عایق کاری ساختمان مسئله ی مهمی تلقی می شود و یکی از مهم ترین...

۱۶,مرداد, ۱۴۰۱ 0دیدگاه ادامه مطلب
روش های برش ورق فولادی
آشنایی با انواع روش های برش ورق فولادی

هدف اصلی از برش ورق فولادی ، حذف قسمت هایی از مواد ورق از طریق لبه های برش است؛ برش ورق های فوادی با اعمال نیروی زیاد به ورق مورد نظر انجام می شود. در این مقاله با تیم مهندسان شرکت فراز آسمان نجف همراه شوید تا با انواع روش های برش ورق فولادی آشنا...

۱۴,مرداد, ۱۴۰۱ 0دیدگاه ادامه مطلب
بهترین متریال برای سقف ساختمان
آشنایی با بهترین متریال برای سقف ساختمان

فرقی نمی کند در حوزه ساختمان سازی تازه وارد باشید یا حرفه ای، در هر صورت این مسئله بسیار مهم است که با بهترین متریال برای سقف ساختمان آشنا باشید؛ این یک واقعیت است که کیفیت سقف بر کل فضای داخلی ساختمان تأثیر می گذارد، بنابراین لازم است به اندازه کافی به این مسئله توجه...

۱۰,مرداد, ۱۴۰۱ 0دیدگاه ادامه مطلب
نوشته های اخیر
معرفی بهترین روش های عایق کاری ساختمان

آشنایی با انواع روش های برش ورق فولادی

آشنایی با بهترین متریال برای سقف ساختمان

آشنایی با انواع ایزوگام ؛ مشخصات و کاربردهای آن

راه های ارتباطی نشانی دفترنجف آباد: خیابان منتظری شمالی، خیابان معرفت، نبش کوی بهارستان
کدپستی : 8513787786