۰۳۱-۴۲۵۱۳۵۳۸ دفترنجف آباد: خیابان منتظری شمالی، خیابان معرفت، نبش کوی بهارستان

دید وسیع،

تفکر دقیق،

طراحی هنرمندانه

چسب کاشت میلگرد چیست و چه کاربردهایی دارد؟

دسته بندی:
۲۲,آبان, ۱۴۰۱ 0 دیدگاه
چسب کاشت میلگرد

کاشت میلگرد، عملیاتی است که برای افزایش دوام و مقاومت بتن انجام می شود و جز اصلی ترین عملیات مقاوم سازی بتن محسوب می شود. به منظور کاشت میلگرد در بتن از نوعی چسب به نام چسب کاشت میلگرد استفاده می شود که در این مقاله مطالبی را در مورد آن ذکر کرده ایم. لطفا با تیم مهندسان شرکت فراز آسمان نجف همراه شوید.

حتما بخوانید :

معرفی مهم ترین روش های مقاوم سازی و تقویت ساختمان های فولادی و بتنی

مقاوم سازی ساختمان

مقاوم سازی سازه و انواع روش های آن

چسب کاشت میلگرد : به چه دلیل مقاوم سازی بتن انجام می شود؟

به طور کلی زمانی که مشخصات فنی سازه و نقشه های مربوط به طراحی و اجرای آن دستخوش تغییر و تحولات می شود، در نتیجه شرایط کاربری و میزان بهره برداری از سازه متفاوت خواهد شد و به منظور سهولت در اجرای عملیات ساخت، مقاوم سازی بتن انجام می شود.

استفاده از چسب کاشت میلگرد در عملیات مقاوم سازی بتن

برای مقاوم سازی بتن از مواد و تجهیزات مختلفی استفاده می شود و یکی از این مواد، چسب کاشت میلگرد است. کاشت میلگرد در بتن طی مراحل زیر انجام می شود :

 • ایجاد سوراخ در بتن با سوراخکاری یا سمباده زدن بر روی سطوح بتنی
 • شستشو و تمیز کردن سطوح بتنی و داخل سوراخ های ایجاد شده، توسط دمنده و مکنده هوا،
 • کاشت میلگرد در عمق معین با استفاده از تجهیزات مخصوص و چسب کاشت میلگرد

به این ترتیب چسب کاشت میلگرد برای محکم کردن میلگردها درون بتن استفاده می شود، که این یکی از راه های مقاوم سازی بتن می باشد.

چسب کاشت میلگرد

ویژگی های چسب کاشت میلگرد

چسب کاشت میلگرد دارای یکسری ویژگی هایی است که باعث می شود میلگرد در جای خود درون بتن محکم شود و فرایند مقاوم سازی بتن به درستی انجام شود. آیا مایلید تا با مشخصات چسب کاشت بتن آشنا شوید؟ پس همچنان همراه ما باشید.

چسب کاشت میلگرد نوعی ماده شیمیایی بر پایه رزین های اپوکسی، پلی استر و وینیل استر می باشد؛ در ساختار چسب کاشت بتن از افزودنی های بتنی نیز استفاده می شود. این افزودنی ها شامل مواد نرم کننده برای افزایش انعطاف پذیری چسب کاشت میلگرد و کاهش دمای انتقال شیشه می باشد.

مهم ترین ویژگی چسب های کاشت میلگرد که عموماً باید در انواع مختلف این چسب ها وجود داشته باشد این است که از خاصیت ویسکوزیته مناسب در هنگام اختلاط و نصب برخوردار باشد. به طور کلی ویژگی مقاومت چسب کاشت میلگرد در برابر بارهای استاتیکی، دینامیکی و شبه دینامیکی بسیار مهم است. علاوه بر این، نوع عملکرد چسب کاشت میلگرد در محیط های خورنده و اسیدی نیز اهمیت دارد، و این از نکات بسیار قابل توجه است.

مزایا و کاربردهای چسب کاشت میلگرد

در این بخش از مقاله شما را با مهم ترین مزیت های چسب کاشت میلگرد آشنا کرده و کاربردهای آن را ذکر خواهیم کرد. لطفا همچنان همراه ما باشید.

کاربردهای چسب کاشت میلگرد

 • پر کردن شکاف های سقف، دیوار و کف
 • نصب صفحات فلزی بر روی سطوح عمودی
 • کاشت پیچ و مهره و میلگرد در سطوح عمودی و افقی

مزیت های چسب کاشت میلگرد

 • اجرای چسب کاشت میلگرد سریع و آسان است
 • در استفاده از چسب کاشت میلگرد نیازی به استفاده از حلال ها نیست
 • چسب کاشت میلگرد از خاصیت چسبندگی بالایی برخوردار است
 • عوامل جوی و محیطی تاثیری بر عملکرد چسب کاشت میلگرد ندارد
چسب کاشت میلگرد

معرفی انواع چسب کاشت میلگرد

مانند تمامی محصولات و مصالح ساختمانی، چسب کاشت میلگرد نیز انواع مختلفی دارد؛ بنابراین لازم است قبل از انتخاب چسب مناسب برای مقاوم سازی بتن، حتما برسی های لازم را انجام دهید.

چسب کاشت میلگرد از نظر ترکیب شیمیایی، خصوصیات مکانیکی و کاربرد های متفاوتی که دارد در چهار نوع مختلف به بازار ارائه شده است که عبارتند از :

 • چسب کاشت میلگرد کپسولی
 • چسب کاشت میلگرد کارتریج
 • چسب کاشت میلگرد حجمی
 • چسب کاشت میلگرد کپسولی

کلام پایانی : چسب کاشت میلگرد چیست؟

در این مقاله توضیحاتی را ارائه کردیم در مورد اینکه چسب کاشت میلگرد چیست و چگونه از آن برای مقاوم سازی بتن استفاده می شود. همچنین انواع چسب کاشت میلگرد را به شما معرفی کردیم. امید است آنچه گفته شد مورد توجه و رضایت شما عزیزان قرار گرفته باشد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
مقالات مشابه
سنگ کوارتز
سنگ کوارتز چیست؟ آشنایی با مزایا و ویژگی ها

در این مقاله قصد داریم شما را با یکی از انواع دیگر سنگ های ساختمانی به نام سنگ کوارتز آشنا کنیم. این نوع سنگ ها از جمله پرکاربردترین سنگ های ساختمانی محسوب می شود و دارای ویژگی های بسیار منحصر به فردی می باشد. در این مقاله تا انتها با تیم مهندسان شرکت فراز آسمان...

۲۹,فروردین, ۱۴۰۲ 0دیدگاه ادامه مطلب
پانل سیمانی
پانل سیمانی چیست؟ معرفی انواع پانل های سیمانی

در صنعت ساخت و ساز مصالح ساختمانی بسیار متنوعی تولید و به بازار ارائه شده است که هر کدام از آن ها کاربردهای منحصر به فردی دارد. علاوه بر این با پیشرفت تکنولوژی نیز مصالح ساختمانی جدیدتری به بازار عرضه شد که صنعت ساختمان سازی را متحول کرد. پانل سیمانی یکی از انواع مصالح ساختمانی...

۲۷,فروردین, ۱۴۰۲ 0دیدگاه ادامه مطلب
آجر قزاقی
آجر قزاقی چیست؟ آشنایی با آجر سنتی قزاقی

همانطور که می دانید یکی از انواع مصالح ساختمانی پرکاربرد، آجر است. آجر در حقیقت یکی از رایج ترین مصالح ساختمانی است که در انواع مختلف تهیه و تولید می شود. آجر قزاقی هم یکی از انواع آجر و البته از نوع سنتی آن می باشد. در این مقاله با تیم مهندسان شرکت فراز آسمان...

۲۴,فروردین, ۱۴۰۲ 0دیدگاه ادامه مطلب
نوشته های اخیر
سنگ کوارتز چیست؟ آشنایی با مزایا و ویژگی ها

پانل سیمانی چیست؟ معرفی انواع پانل های سیمانی

آجر قزاقی چیست؟ آشنایی با آجر سنتی قزاقی

بتن خود ترمیم شونده چیست؟

راه های ارتباطی نشانی دفترنجف آباد: خیابان منتظری شمالی، خیابان معرفت، نبش کوی بهارستان
کدپستی : 8513787786