۰۳۱-۴۲۵۱۳۵۳۸ دفترنجف آباد: خیابان منتظری شمالی، خیابان معرفت، نبش کوی بهارستان

دید وسیع،

تفکر دقیق،

طراحی هنرمندانه

چسب کاشت میلگرد چیست و چه کاربردهایی دارد؟

دسته بندی:
۲۲,آبان, ۱۴۰۱ 0 دیدگاه
چسب کاشت میلگرد

کاشت میلگرد، عملیاتی است که برای افزایش دوام و مقاومت بتن انجام می شود و جز اصلی ترین عملیات مقاوم سازی بتن محسوب می شود. به منظور کاشت میلگرد در بتن از نوعی چسب به نام چسب کاشت میلگرد استفاده می شود که در این مقاله مطالبی را در مورد آن ذکر کرده ایم. لطفا با تیم مهندسان شرکت فراز آسمان نجف همراه شوید.

حتما بخوانید :

معرفی مهم ترین روش های مقاوم سازی و تقویت ساختمان های فولادی و بتنی

مقاوم سازی ساختمان

مقاوم سازی سازه و انواع روش های آن

چسب کاشت میلگرد : به چه دلیل مقاوم سازی بتن انجام می شود؟

به طور کلی زمانی که مشخصات فنی سازه و نقشه های مربوط به طراحی و اجرای آن دستخوش تغییر و تحولات می شود، در نتیجه شرایط کاربری و میزان بهره برداری از سازه متفاوت خواهد شد و به منظور سهولت در اجرای عملیات ساخت، مقاوم سازی بتن انجام می شود.

استفاده از چسب کاشت میلگرد در عملیات مقاوم سازی بتن

برای مقاوم سازی بتن از مواد و تجهیزات مختلفی استفاده می شود و یکی از این مواد، چسب کاشت میلگرد است. کاشت میلگرد در بتن طی مراحل زیر انجام می شود :

 • ایجاد سوراخ در بتن با سوراخکاری یا سمباده زدن بر روی سطوح بتنی
 • شستشو و تمیز کردن سطوح بتنی و داخل سوراخ های ایجاد شده، توسط دمنده و مکنده هوا،
 • کاشت میلگرد در عمق معین با استفاده از تجهیزات مخصوص و چسب کاشت میلگرد

به این ترتیب چسب کاشت میلگرد برای محکم کردن میلگردها درون بتن استفاده می شود، که این یکی از راه های مقاوم سازی بتن می باشد.

چسب کاشت میلگرد

ویژگی های چسب کاشت میلگرد

چسب کاشت میلگرد دارای یکسری ویژگی هایی است که باعث می شود میلگرد در جای خود درون بتن محکم شود و فرایند مقاوم سازی بتن به درستی انجام شود. آیا مایلید تا با مشخصات چسب کاشت بتن آشنا شوید؟ پس همچنان همراه ما باشید.

چسب کاشت میلگرد نوعی ماده شیمیایی بر پایه رزین های اپوکسی، پلی استر و وینیل استر می باشد؛ در ساختار چسب کاشت بتن از افزودنی های بتنی نیز استفاده می شود. این افزودنی ها شامل مواد نرم کننده برای افزایش انعطاف پذیری چسب کاشت میلگرد و کاهش دمای انتقال شیشه می باشد.

مهم ترین ویژگی چسب های کاشت میلگرد که عموماً باید در انواع مختلف این چسب ها وجود داشته باشد این است که از خاصیت ویسکوزیته مناسب در هنگام اختلاط و نصب برخوردار باشد. به طور کلی ویژگی مقاومت چسب کاشت میلگرد در برابر بارهای استاتیکی، دینامیکی و شبه دینامیکی بسیار مهم است. علاوه بر این، نوع عملکرد چسب کاشت میلگرد در محیط های خورنده و اسیدی نیز اهمیت دارد، و این از نکات بسیار قابل توجه است.

مزایا و کاربردهای چسب کاشت میلگرد

در این بخش از مقاله شما را با مهم ترین مزیت های چسب کاشت میلگرد آشنا کرده و کاربردهای آن را ذکر خواهیم کرد. لطفا همچنان همراه ما باشید.

کاربردهای چسب کاشت میلگرد

 • پر کردن شکاف های سقف، دیوار و کف
 • نصب صفحات فلزی بر روی سطوح عمودی
 • کاشت پیچ و مهره و میلگرد در سطوح عمودی و افقی

مزیت های چسب کاشت میلگرد

 • اجرای چسب کاشت میلگرد سریع و آسان است
 • در استفاده از چسب کاشت میلگرد نیازی به استفاده از حلال ها نیست
 • چسب کاشت میلگرد از خاصیت چسبندگی بالایی برخوردار است
 • عوامل جوی و محیطی تاثیری بر عملکرد چسب کاشت میلگرد ندارد
چسب کاشت میلگرد

معرفی انواع چسب کاشت میلگرد

مانند تمامی محصولات و مصالح ساختمانی، چسب کاشت میلگرد نیز انواع مختلفی دارد؛ بنابراین لازم است قبل از انتخاب چسب مناسب برای مقاوم سازی بتن، حتما برسی های لازم را انجام دهید.

چسب کاشت میلگرد از نظر ترکیب شیمیایی، خصوصیات مکانیکی و کاربرد های متفاوتی که دارد در چهار نوع مختلف به بازار ارائه شده است که عبارتند از :

 • چسب کاشت میلگرد کپسولی
 • چسب کاشت میلگرد کارتریج
 • چسب کاشت میلگرد حجمی
 • چسب کاشت میلگرد کپسولی

کلام پایانی : چسب کاشت میلگرد چیست؟

در این مقاله توضیحاتی را ارائه کردیم در مورد اینکه چسب کاشت میلگرد چیست و چگونه از آن برای مقاوم سازی بتن استفاده می شود. همچنین انواع چسب کاشت میلگرد را به شما معرفی کردیم. امید است آنچه گفته شد مورد توجه و رضایت شما عزیزان قرار گرفته باشد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
مقالات مشابه
انبار کردن میلگرد
مهم ترین نکات برای انبار کردن میلگرد ؛ نگهداری میلگرد

همانطور که می دانید، میلگرد معمولاً برای استحکام و پایداری سازه های بتنی مورد استفاد قرار می گیرد. با وجودی که بتن فوق العاده قوی است، اما می تواند یکپارچگی خود را تحت تنش های کششی از دست بدهد که این منجر به ترک خوردن و پوسته پوسته شدن آن می شود. در این شرایط،...

۱۶,آذر, ۱۴۰۱ 0دیدگاه ادامه مطلب
جلوگیری از خوردگی فلزات
روش های جلوگیری از خوردگی فلزات

پیمانکاران و متخصصین امر ساخت و ساز، از نقش مهم فلزات در ساختمان سازی کاملا آگاه هستند و می دانند که زنگ زدگی و سایر اشکال خوردگی فلزات می تواند منجر به بروز مشکلات اساسی در ارتباط با ایمنی ساختمان شود. بنابراین دانستن روش های جلوگیری از خوردگی فلزات امری حیاتی و ضروری است؛ ما...

۱۴,آذر, ۱۴۰۱ 0دیدگاه ادامه مطلب
معماری دیکانستراکشن
معرفی سبک معماری دیکانستراکشن (Deconstruction)

دیکانستراکشن (Deconstruction) در لغت به معنای ساختار شکنی، بنیان فکنی ساختار زدایی و مفاهیمی از این قبیل می باشد و جنبشی است متعلق به معماری معاصر و بر خلاف عقلانیت منظم مدرنیسم ایجاد شد. در واقع سبک غیر خطی و از بین بردن تقارن  اشکال در ساخت و ساز، باعث ایجاد ساختمان هایی با ظاهر...

۱۲,آذر, ۱۴۰۱ 0دیدگاه ادامه مطلب
نوشته های اخیر
مهم ترین نکات برای انبار کردن میلگرد ؛ نگهداری میلگرد

روش های جلوگیری از خوردگی فلزات

معرفی سبک معماری دیکانستراکشن (Deconstruction)

بتن پلیمری چیست؟ مشخصات و کاربردها

راه های ارتباطی نشانی دفترنجف آباد: خیابان منتظری شمالی، خیابان معرفت، نبش کوی بهارستان
کدپستی : 8513787786