۰۳۱-۴۲۵۱۳۵۳۸ دفترنجف آباد: خیابان منتظری شمالی، خیابان معرفت، نبش کوی بهارستان

دید وسیع،

تفکر دقیق،

طراحی هنرمندانه

سوله چیست ؟ معرفی کاربردها و انواع آن

دسته بندی:
۰۳,بهمن, ۱۴۰۱ 0 دیدگاه
سوله

سوله صنعتی در واقع مکانی است برای نگهداری ماشین آلات سنگین و یک روش مقرون به صرفه که البته لازم است از ویژگی ها و امکانات لازم جهت نگهداری این نوع ماشین آلات برخوردار باشد. برای مثال کناره‌ های باز، پانل‌ های شیب‌ دار، و کف ‌پوش‌های بتنی سوله ، شرایطی را فراهم خواهد کرد تا بتوانید  اطمینان حاصل کنید که ماشین‌آلات شما نه تنها در برابر تغییرات آب و هوا ایمن و محافظت می‌شوند، بلکه برای مدت زمان طولانی در این مکان قابل نگهداری هستند. در این مقاله با تیم مهندسان فراز آسمان نجف همراه شوید تا دقیق تر بدانید سوله چیست و چه کاربردهایی دارد و انواع سوله را به شما معرفی کنیم.

بیشتر بدانید :

کف کاذب چیست؟

رایج ترین اصطلاحات ساخت و ساز

برج خنک کننده چیست

کاربردهای سوله چیست ؟

اگر می خواهید بدانید دقیقا کاربردهای سوله چیست ، باید بگوییم، به طور کلی نحوه استفاده از سوله با توجه به صنایع مختلف، ملزومات و نوع نیازهای ذخیره سازی در هر صنعت، با دیگری متفاوت است.

به همین دلیل سوله های صنعتی مشابه هم نیستند. بنابراین، با انواع سوله با اهداف مختلف و با در نظر گرفتن نوع تجارت و کسب و کار و صنعتی که در آن مورد استفاده قرار می گیرد، طراحی و ساخته می شود.

سوله

معرفی انواع سوله

در این بخش از مقاله با انواع سوله و ویژگی های هر کدام آشنا خواهید شد. پس همچنان با ما همراه باشید.

سوله های کشاورزی و مزرعه

سوله های مزرعه برای ایمن سازی تجهیزات و ماشین آلات سنگین کشاورزی ایده آل هستند. این نوع سوله به طور کامل و ایمن با در نظر گرفتن نیازهای کشاورز و بررسی اهداف کشاورزی، از جمله ذخیره سازی لوازم و تجهیزات، ساخته و نصب می شود. از این نوع سوله برای نگهداری مواد دام نیز استفاده می شود.

سوله های کارگاه تولیدی

این نوع سوله ها از جنس فولاد هستند و برای مقاصد کارگاهی و تولیدی مناسب می باشند. به طور کلی با توجه به نیازهای صنایع تولیدی و کارگاهی این نوع سوله ها با ویژگی های متفاوت ساخته می شوند.

سوله های تفریحی

این نوع سوله ها نیز از جنس فولاد ساخته می شوند و برای طیف وسیعی از کاربردهای اقتصادی کاربرد دارد. کاربردهای سوله های تفریحی بسیار متنوع است، و کاملاً مطابق با نیازهای کسب و کارها به صورت سفارشی ساخته می شود؛ خواه یک فروشگاه قایق‌رانی و دریایی باشد یا یک تجارت سخت ‌افزاری و یا باغبانی.

سوله های کارخانه

سوله های کارخانه یکی از مهم ترین و کارآمدترین نوع سوله برای عملیات تولید می باشد که دارای ساختار کامل و محکمی می باشد و در اشکال و اندازه های متنوعی ساخته می شوند.

سوله

سوله های سفارشی

سوله های سفارشی با هدف برآورده سازی نیاز افراد در محیط های عملیاتی خاص طراحی می شوند. به عنوان مثال، برای کار با محصولاتی که نیاز دارند در شرایط خاص دما و فشار نگهداری شوند، سوله به صورت سفارشی ساخته می شود.

سوله های پیش ساخته

سوله های صنعتی پیش ساخته کاملاً خارج از محل ساخته می شوند و در جایی که مورد نیاز مشتری است، قرار می گیرد. این نوع سوله ها نیز با توجه به نیاز مشتری طراحی و ساخته می شود.

سوله های جعبه ای

سوله های صنعتی جعبه ای در واقع نوعی سازه فولادی است که با هدف پایداری، دوام و مقاومت در برابر شرایط مختلف آب و هوایی ساخته می شوند. این نوع سوله ها جز  بهترین گزینه ها برای کاربردهای صنعتی با ظرفیت بالا مانند چوب بری و نیروگاه مناسب است.

هزینه ساخت سوله صنعتی چقدر است؟

در مورد هزینه ساخت و یا خرید سوله همین بس که بدانید سرمایه گذاری در این زمینه بسیار سودآور است و جز یکی از موثرترین حوزه های سرمایه گذاری محسوب می شود. به عبارتی می توان گفت با خرید سوله شما هیچگاه ضرر نمی کنید؛ به علاوه برای خرید آن لازم نیست هزینه زیادی بپردازید.

کلام پایانی : سوله چیست ؟

در این مقاله گفتیم که سوله چیست و به چه نوع سازه هایی سوله صنعتی گفته می شود. همچنین شما را با انواع سوله و کاربردهای آن آشنا کردیم. از اینکه تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید از شما کمال تشکر را داریم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
مقالات مشابه
کرتین وال
نمای کرتین وال چیست؟ آشنایی با مزایا و ویژگی ها

کرتین وال یک فناوری پرکاربرد در نمای ساختمانی است و بیشتر برای ساختمان های بزرگ کاربرد دارد. نمای کرتین وال طوری طراحی و ساخته شده است که بتواند تحمل وزن خود و قابلیت انتقال بارهای افقی (باد) وارده بر آنُ به سازه اولیه ساختمان را داشته باشد. در این مقاله به طور کامل با نمای...

۳۰,دی, ۱۴۰۱ 0دیدگاه ادامه مطلب
بازیافت ضایعات ساختمانی
بازیافت ضایعات ساختمانی ؛ بازیافت نخاله های ساختمانی

ضایعات ساختمانی به عنوان مصالح ساختمانی نسبتاً تمیز و ناهمگن تعریف می شوند که فعالیت های مختلف ساختمانی از قبیل ساخت و ساز، نوسازی و تخریب منجر به تشکیل نخاله های ساختمانی و ضایعات می شود. آیا می دانید ضایعات ساختمانی خطرات زیادی برای محیط زیست ایجاد می کنند؟ به همین دلیل صنایع ساختمانی همواره...

۲۶,دی, ۱۴۰۱ 0دیدگاه ادامه مطلب
بیم چیست
بیم چیست ؟ (BIM) مدل سازی اطلاعات ساختمان

حقیقت این است که در سراسر جهان، BIM (مدل سازی اطلاعات ساختمان) فرآیندی حیاتی و حتی اجباری محسوب می شود تا اطمینان حاصل شود که برنامه ریزی، طراحی و ساخت ساختمان ها کارآمد و دقیق است. آیا می دانید بیم چیست؟ در این مقاله با تیم مهندسان شرکت فراز آسمان نجف همراه شوید تا بدانید...

۲۴,دی, ۱۴۰۱ 0دیدگاه ادامه مطلب