۰۳۱-۴۲۵۱۳۵۳۸ دفترنجف آباد: خیابان منتظری شمالی، خیابان معرفت، نبش کوی بهارستان

دید وسیع،

تفکر دقیق،

طراحی هنرمندانه

توری فرنگی چیست؟ آشنایی با مشخصات و کاربردها

دسته بندی:
۰۱,دی, ۱۴۰۱ 0 دیدگاه
توری فرنگی

توری فرنگی یکی از انواع توری های فلزی است که به دلیل مشخصات و ویژگی های آن، کاربردهای زیادی دارد. در این مقاله قصد داریم به ذکر مشخصات و کاربردهای توری های فرنگی بپردازیم. لطفا تا انتهای مقاله با تیم مهندسان شرکت فراز آسمان نجف همراه شوید.

حتما بخوانید :

توری فلزی و هر آنچه لازم است در مورد آن بدانید

حصار کارگاهی و مراحل حصارکشی ساختمانی

نکات مهمی در ارتباط با تحویل کارگاه ساختمانی

آشنایی با توری فرنگی و مشخصات آن

توری فرنگی نوعی توری فلزی است که با استفاده از مفتول گالوانیزه (گرم یا سرد) ساخته می شود و یکی از مهم ترین مشخصات آن مقاومت بالایی است که در برابر رطوبت یا خشکی هوا دارد؛ همچنین این نوع توری بسیار محکم و مقاوم می باشد و در شرایط مختلف آب و هوایی دچار زنگ زدگی نمی شود. به این دلیل است که توری فرنگی از محبوبیت خاصی برخودار است.

توری های فرنگی اصولا رولی هستند که با عرض های مختلف در بازار موجود می باشد و به صورت رولی هم به فروش می رسد. هر رول توری فرنگی ۲۰ متر است با عرض ۱۲۰، ۱۵۰ و یا ۱۸۰ سانتی متر. چشمه های شش ضلعی توری های فرنگی نیز در دو سایز مختلف بزرگ و کوچک یعنی ۵ و ۴ سانتی متری ساخته می شود. البته چنانچه چشمه ها در ابعاد کوچک تری ساخته شود، به این دلیل که نیاز به استفاده از سیم بیشتری برای ساخت می باشد، قطعا وزن آن بیشتر خواهد شد و قیمت آن افزایش می یابد.

توری فرنگی

معرفی انواع توری فرنگی

به تور کلی دو نوع توری فرنگی وجود دارد که جز رایج ترین توری ها می باشد و عبارتند از : توری فرنگی گالوانیزه سرد و توری فرنگی گالوانیزه گرم. در این بخش از مقاله به اختصار به معرفی آن ها پرداخته ایم.

  • توری فرنگی گالوانیزه سرد : در ساخت این نوع توری ها از مفتول گالوانیزه (مفتول سفید) استفاده می شود. مفتول گالوانیزه نوعی سیم پرکاربرد در صنعت است که با متد گالوانیزاسیون گرم و سرد تولید می شود و د ساخت توری فرنگی گالوانیزه سرد، از مفتول گالوانیزه سرد استفاده شده است.
  • توری فرنگی گالوانیزه گرم : همانطور که از نام این نوع توری های گالوانیزه مشخص است، در ساخت آن ها از مفتول گالوانیزه گرم استفاده می شود. تفاوت این نوع توری با توری فرنگی گالوانیزه سرد این است که توری فرنگی ساخته شده از گالوانیزه گرم از مقاومت بالاتری برخوردار است.

مزایای توری های فرنگی چیست؟

پیش تر گفتیم به دلیل ویژگی ها و مزیت های انواع توری های فرنگی، این نوع توری ها بسیار پرکاربرد هستند؛ در این بخش از مقاله مزیت های توری فرنگی را خاطر نشان کرده ایم.

  • به این دلیل که توری های فرنگی ضد زنگ هستند، در شرایط آب و هوایی که مرطوب باشد نیز قابل استفاده هستند و به هیچ عنوان بر اثر نم و رطوبت زنگ نمی زنند.
  • ظاهر زیبای توری های فرنگی باعث شده است در مواردی که زیبایی همراه با کیفیت اهمیت دارد، از این نوع توری ها استفاده شود.
  • توری فرنگی مقاومت و استحکام بالایی دارد؛ به همین دلیل بسیاری از متخصصان امر ساخت و ساز برای ساخت ستون ها و دیوارها از توری های فرنگی استفاده می کنند.
  • تنوع در ساخت توری های فرنگی باعث شده است بتوان برای کاربردهای مختلف از آن ها استفاده کرد. برای مثال انواع چشمه توری در سایزهای مختلف و متنوعی ساخته می شود که هر کدام برای کاربرد خاصی مورد استفاده قرار می گیرد.

این مزیت ها و ویژگی های توری فرنگی باعث محبوبیت و کاربردهای مختلف آن ها شده است.

توری فرنگی

کاربردهای توری فرنگی چیست؟

دو کاربرد اصلی توری فرنگی در صنعت ساخت و ساز، و در صنعت کشاورزی و دامپروری می باشد.

  • کاربرد توری فرنگی در صنعت ساخت و ساز، اصولا برای حصار کشی است. محوطه هایی که حصار کشی در آن ها انجام می شود عبارتند از : برج ها، ترمینال ها، فرودگا ها، جاده ها، محوطه های ورزشی و … .
  • کاربرد توری فرنگی در صنعت کشاورزی و دامپروری برای تعیین مرز بین دام ها و باغ ها و باغچه ها با استفاده از حصار کشی می باشد.

کلام پایانی : توری فرنگی چیست؟

در این مقاله مطالبی را در مورد توری فرنگی عنوان نمودیم و ویژگی ها و کاربردهای این نوع توری ها را ذکر کردیم. امید است آنچه گفته شد برای شما همراهان همیشگی، مفید واقع شده باشد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
مقالات مشابه
سوله
سوله چیست ؟ معرفی کاربردها و انواع آن

سوله صنعتی در واقع مکانی است برای نگهداری ماشین آلات سنگین و یک روش مقرون به صرفه که البته لازم است از ویژگی ها و امکانات لازم جهت نگهداری این نوع ماشین آلات برخوردار باشد. برای مثال کناره‌ های باز، پانل‌ های شیب‌ دار، و کف ‌پوش‌های بتنی سوله ، شرایطی را فراهم خواهد کرد...

۰۳,بهمن, ۱۴۰۱ 0دیدگاه ادامه مطلب
کرتین وال
نمای کرتین وال چیست؟ آشنایی با مزایا و ویژگی ها

کرتین وال یک فناوری پرکاربرد در نمای ساختمانی است و بیشتر برای ساختمان های بزرگ کاربرد دارد. نمای کرتین وال طوری طراحی و ساخته شده است که بتواند تحمل وزن خود و قابلیت انتقال بارهای افقی (باد) وارده بر آنُ به سازه اولیه ساختمان را داشته باشد. در این مقاله به طور کامل با نمای...

۳۰,دی, ۱۴۰۱ 0دیدگاه ادامه مطلب
بازیافت ضایعات ساختمانی
بازیافت ضایعات ساختمانی ؛ بازیافت نخاله های ساختمانی

ضایعات ساختمانی به عنوان مصالح ساختمانی نسبتاً تمیز و ناهمگن تعریف می شوند که فعالیت های مختلف ساختمانی از قبیل ساخت و ساز، نوسازی و تخریب منجر به تشکیل نخاله های ساختمانی و ضایعات می شود. آیا می دانید ضایعات ساختمانی خطرات زیادی برای محیط زیست ایجاد می کنند؟ به همین دلیل صنایع ساختمانی همواره...

۲۶,دی, ۱۴۰۱ 0دیدگاه ادامه مطلب