۰۳۱-۴۲۵۱۳۵۳۸ دفترنجف آباد: خیابان منتظری شمالی، خیابان معرفت، نبش کوی بهارستان

دید وسیع،

تفکر دقیق،

طراحی هنرمندانه

نمای کرتین وال چیست؟ آشنایی با مزایا و ویژگی ها

دسته بندی:
۳۰,دی, ۱۴۰۱ 0 دیدگاه
کرتین وال

کرتین وال یک فناوری پرکاربرد در نمای ساختمانی است و بیشتر برای ساختمان های بزرگ کاربرد دارد. نمای کرتین وال طوری طراحی و ساخته شده است که بتواند تحمل وزن خود و قابلیت انتقال بارهای افقی (باد) وارده بر آنُ به سازه اولیه ساختمان را داشته باشد. در این مقاله به طور کامل با نمای کرتین وال آشنا خواهید شد، لطفا با تیم مهندسان شرکت فراز آسمان نجف همراه شوید.

حتما بخوانید :

اصول طراحی نمای ساختمان چیست؟

با ویژگی های بهترین نمای ساختمان آشنا شوید

نما ترمو ، ترمو چوب یا چوب ترمو چیست؟

آشنایی با نمای کرتین وال

عملکرد اصلی کرتین وال، مقاومت در برابر نفوذ هوا و آب و ایجاد یک مانع حرارتی بین داخل و خارج سازه است. سیستم ‌های کرتین وال همچنین برای سازگاری با پیچیدگی ‌های انحراف، انبساط و انقباض حرارتی، نوسان ساختمان و حرکات نسبی بین طبقات ناشی از باد یا بارهای لرزه ‌ای بر سازه طراحی شده ‌اند.

نمای کرتین وال چیست؟

نمای کرتین وال همان دیوارهای بیرونی ساختمان ها می باشد که از سازه در برابر شرایط مختلف آب و هوایی محافظت می کند و ساکنان ساختمان را در برابر باد و باران های شدید و … ایمن نگه می دارد. به علاوه، ظاهر زیبای آن، باعث زیبایی نمای ساختمان می شود.

کرتین وال

کرتین وال های در طرح های بسیار متنوعی ساخته می شوند؛ به عنوان مثال، نمای کرتین وال ساخته شده از شیشه ، نور طبیعی را به داخل سازه عبور می دهد. همچنین می توان از آن ها برای ارتقای ظاهر و نمای یک ساختمان کاربردی با حداقل نگرانی برای وزن یا مسائل طراحی استفاده کرد.

مختصری در مورد تاریخچه نمای کرتین وال

انواع نمای کرتین وال که قدمت آن به دهه ۱۹۳۰ برمی گردد، پس از جنگ جهانی دوم به طور گسترده مورد استفاده قرار گرفت. در این زمان، آلومینیوم به تازگی برای استفاده غیر نظامی در دسترس قرار گرفته بود. در حال حاضر این سیستم ها اهمیتی برابر با سایر عناصر سازه ای ساختمان پیدا کرده اند.

نکته ی مهم در مورد کرتین وال ها این است که چون دائماً در معرض فضای باز قرار دارند، لازم است به درستی طراحی، نصب و نگهداری شوند. سال هاست که از کرتین وال در ایران و خاورمیانه ، در طراحی ساختمان استفاده می شود.

مزیت های کرتین وال چیست؟

انتخاب سیستم کرتین وال به عنوان نمای ساختمان مزایای زیادی دارد. در این بخش از مقاله به ذکر مزیت های کرتین وال پرداخته ایم تا بتوانید بهترین انتخاب را برای پروژه های ساختمانی خود داشته باشید.

نمای کرتین وال برای جلوگیری از نفوذ آب و هوا به ساختمان عالی است

سیستم های کرتین وال در برابر نفوذ آب و هوا بسیار مقاوم هستند، به این دلیل که سیستم کرتین وال دارای قطعات ساختاری کمتری می باشند، و احتمال نفوذ عناصر مختلف به داخل آن نیز کمتر وجود دارد.

کرتین وال

نمای کرتین وال باعث کاهش نوسانات ساختمان می شود

در ساختمان های بلند، لرزش  و نوسان ساختمان ها برای ساکنان آن، مسئله ای ناراحت کننده است. کرتین وال ها با پراکنده کردن نیروی جنبشی در سرتا سر نما، به کاهش نوسانات ساختمان کمک می کند. بنابراین استفاده از این نوع سیستم ها، ساختمان را ایمن تر می کند.

با استفاده از نمای کرتین وال می توان در مصرف انرژی صرفه جویی کرد

نمای کرتین وال بازده حرارتی ساختمان را بهبود می بخشد و هزینه های عملیاتی را نیز کاهش می دهد. علاوه بر این، چون در ساخت کرتین وال ها از شیشه استفاده شده است، میزان نفوذ اشعه ماوراء بنفش به داخل ساختمان کاهش می یابد.

کلام پایانی : کرتین وال چیست؟

در این مقاله به معرفی نوعی از انواع نمای ساختمانی پرداختیم به نام نمای کرتین وال و مطالبی را در مورد مزیت های آن عنوان نمودیم. در نهایت باید بگوییم، اگر هدف اصلی شما احداث ساختمان های ایمن و صرفه جویی در مصرف انرژی است، کرتین وال می تواند انتخاب مناسبی باشد.

از توجه و همراهی شما گرامیان تا پایان این مقاله صمیمانه سپاسگزاریم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
مقالات مشابه
سنگ کوارتز
سنگ کوارتز چیست؟ آشنایی با مزایا و ویژگی ها

در این مقاله قصد داریم شما را با یکی از انواع دیگر سنگ های ساختمانی به نام سنگ کوارتز آشنا کنیم. این نوع سنگ ها از جمله پرکاربردترین سنگ های ساختمانی محسوب می شود و دارای ویژگی های بسیار منحصر به فردی می باشد. در این مقاله تا انتها با تیم مهندسان شرکت فراز آسمان...

۲۹,فروردین, ۱۴۰۲ 0دیدگاه ادامه مطلب
پانل سیمانی
پانل سیمانی چیست؟ معرفی انواع پانل های سیمانی

در صنعت ساخت و ساز مصالح ساختمانی بسیار متنوعی تولید و به بازار ارائه شده است که هر کدام از آن ها کاربردهای منحصر به فردی دارد. علاوه بر این با پیشرفت تکنولوژی نیز مصالح ساختمانی جدیدتری به بازار عرضه شد که صنعت ساختمان سازی را متحول کرد. پانل سیمانی یکی از انواع مصالح ساختمانی...

۲۷,فروردین, ۱۴۰۲ 0دیدگاه ادامه مطلب
آجر قزاقی
آجر قزاقی چیست؟ آشنایی با آجر سنتی قزاقی

همانطور که می دانید یکی از انواع مصالح ساختمانی پرکاربرد، آجر است. آجر در حقیقت یکی از رایج ترین مصالح ساختمانی است که در انواع مختلف تهیه و تولید می شود. آجر قزاقی هم یکی از انواع آجر و البته از نوع سنتی آن می باشد. در این مقاله با تیم مهندسان شرکت فراز آسمان...

۲۴,فروردین, ۱۴۰۲ 0دیدگاه ادامه مطلب
نوشته های اخیر
سنگ کوارتز چیست؟ آشنایی با مزایا و ویژگی ها

پانل سیمانی چیست؟ معرفی انواع پانل های سیمانی

آجر قزاقی چیست؟ آشنایی با آجر سنتی قزاقی

بتن خود ترمیم شونده چیست؟

راه های ارتباطی نشانی دفترنجف آباد: خیابان منتظری شمالی، خیابان معرفت، نبش کوی بهارستان
کدپستی : 8513787786