۰۳۱-۴۲۵۱۳۵۳۸ دفترنجف آباد: خیابان منتظری شمالی، خیابان معرفت، نبش کوی بهارستان

دید وسیع،

تفکر دقیق،

طراحی هنرمندانه

نمای کرتین وال چیست؟ آشنایی با مزایا و ویژگی ها

دسته بندی:
۳۰,دی, ۱۴۰۱ 0 دیدگاه
کرتین وال

کرتین وال یک فناوری پرکاربرد در نمای ساختمانی است و بیشتر برای ساختمان های بزرگ کاربرد دارد. نمای کرتین وال طوری طراحی و ساخته شده است که بتواند تحمل وزن خود و قابلیت انتقال بارهای افقی (باد) وارده بر آنُ به سازه اولیه ساختمان را داشته باشد. در این مقاله به طور کامل با نمای کرتین وال آشنا خواهید شد، لطفا با تیم مهندسان شرکت فراز آسمان نجف همراه شوید.

حتما بخوانید :

اصول طراحی نمای ساختمان چیست؟

با ویژگی های بهترین نمای ساختمان آشنا شوید

نما ترمو ، ترمو چوب یا چوب ترمو چیست؟

آشنایی با نمای کرتین وال

عملکرد اصلی کرتین وال، مقاومت در برابر نفوذ هوا و آب و ایجاد یک مانع حرارتی بین داخل و خارج سازه است. سیستم ‌های کرتین وال همچنین برای سازگاری با پیچیدگی ‌های انحراف، انبساط و انقباض حرارتی، نوسان ساختمان و حرکات نسبی بین طبقات ناشی از باد یا بارهای لرزه ‌ای بر سازه طراحی شده ‌اند.

نمای کرتین وال چیست؟

نمای کرتین وال همان دیوارهای بیرونی ساختمان ها می باشد که از سازه در برابر شرایط مختلف آب و هوایی محافظت می کند و ساکنان ساختمان را در برابر باد و باران های شدید و … ایمن نگه می دارد. به علاوه، ظاهر زیبای آن، باعث زیبایی نمای ساختمان می شود.

کرتین وال

کرتین وال های در طرح های بسیار متنوعی ساخته می شوند؛ به عنوان مثال، نمای کرتین وال ساخته شده از شیشه ، نور طبیعی را به داخل سازه عبور می دهد. همچنین می توان از آن ها برای ارتقای ظاهر و نمای یک ساختمان کاربردی با حداقل نگرانی برای وزن یا مسائل طراحی استفاده کرد.

مختصری در مورد تاریخچه نمای کرتین وال

انواع نمای کرتین وال که قدمت آن به دهه ۱۹۳۰ برمی گردد، پس از جنگ جهانی دوم به طور گسترده مورد استفاده قرار گرفت. در این زمان، آلومینیوم به تازگی برای استفاده غیر نظامی در دسترس قرار گرفته بود. در حال حاضر این سیستم ها اهمیتی برابر با سایر عناصر سازه ای ساختمان پیدا کرده اند.

نکته ی مهم در مورد کرتین وال ها این است که چون دائماً در معرض فضای باز قرار دارند، لازم است به درستی طراحی، نصب و نگهداری شوند. سال هاست که از کرتین وال در ایران و خاورمیانه ، در طراحی ساختمان استفاده می شود.

مزیت های کرتین وال چیست؟

انتخاب سیستم کرتین وال به عنوان نمای ساختمان مزایای زیادی دارد. در این بخش از مقاله به ذکر مزیت های کرتین وال پرداخته ایم تا بتوانید بهترین انتخاب را برای پروژه های ساختمانی خود داشته باشید.

نمای کرتین وال برای جلوگیری از نفوذ آب و هوا به ساختمان عالی است

سیستم های کرتین وال در برابر نفوذ آب و هوا بسیار مقاوم هستند، به این دلیل که سیستم کرتین وال دارای قطعات ساختاری کمتری می باشند، و احتمال نفوذ عناصر مختلف به داخل آن نیز کمتر وجود دارد.

کرتین وال

نمای کرتین وال باعث کاهش نوسانات ساختمان می شود

در ساختمان های بلند، لرزش  و نوسان ساختمان ها برای ساکنان آن، مسئله ای ناراحت کننده است. کرتین وال ها با پراکنده کردن نیروی جنبشی در سرتا سر نما، به کاهش نوسانات ساختمان کمک می کند. بنابراین استفاده از این نوع سیستم ها، ساختمان را ایمن تر می کند.

با استفاده از نمای کرتین وال می توان در مصرف انرژی صرفه جویی کرد

نمای کرتین وال بازده حرارتی ساختمان را بهبود می بخشد و هزینه های عملیاتی را نیز کاهش می دهد. علاوه بر این، چون در ساخت کرتین وال ها از شیشه استفاده شده است، میزان نفوذ اشعه ماوراء بنفش به داخل ساختمان کاهش می یابد.

کلام پایانی : کرتین وال چیست؟

در این مقاله به معرفی نوعی از انواع نمای ساختمانی پرداختیم به نام نمای کرتین وال و مطالبی را در مورد مزیت های آن عنوان نمودیم. در نهایت باید بگوییم، اگر هدف اصلی شما احداث ساختمان های ایمن و صرفه جویی در مصرف انرژی است، کرتین وال می تواند انتخاب مناسبی باشد.

از توجه و همراهی شما گرامیان تا پایان این مقاله صمیمانه سپاسگزاریم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
مقالات مشابه
سوله
سوله چیست ؟ معرفی کاربردها و انواع آن

سوله صنعتی در واقع مکانی است برای نگهداری ماشین آلات سنگین و یک روش مقرون به صرفه که البته لازم است از ویژگی ها و امکانات لازم جهت نگهداری این نوع ماشین آلات برخوردار باشد. برای مثال کناره‌ های باز، پانل‌ های شیب‌ دار، و کف ‌پوش‌های بتنی سوله ، شرایطی را فراهم خواهد کرد...

۰۳,بهمن, ۱۴۰۱ 0دیدگاه ادامه مطلب
بازیافت ضایعات ساختمانی
بازیافت ضایعات ساختمانی ؛ بازیافت نخاله های ساختمانی

ضایعات ساختمانی به عنوان مصالح ساختمانی نسبتاً تمیز و ناهمگن تعریف می شوند که فعالیت های مختلف ساختمانی از قبیل ساخت و ساز، نوسازی و تخریب منجر به تشکیل نخاله های ساختمانی و ضایعات می شود. آیا می دانید ضایعات ساختمانی خطرات زیادی برای محیط زیست ایجاد می کنند؟ به همین دلیل صنایع ساختمانی همواره...

۲۶,دی, ۱۴۰۱ 0دیدگاه ادامه مطلب
بیم چیست
بیم چیست ؟ (BIM) مدل سازی اطلاعات ساختمان

حقیقت این است که در سراسر جهان، BIM (مدل سازی اطلاعات ساختمان) فرآیندی حیاتی و حتی اجباری محسوب می شود تا اطمینان حاصل شود که برنامه ریزی، طراحی و ساخت ساختمان ها کارآمد و دقیق است. آیا می دانید بیم چیست؟ در این مقاله با تیم مهندسان شرکت فراز آسمان نجف همراه شوید تا بدانید...

۲۴,دی, ۱۴۰۱ 0دیدگاه ادامه مطلب