۰۳۱-۴۲۵۱۳۵۳۸ دفترنجف آباد: خیابان منتظری شمالی، خیابان معرفت، نبش کوی بهارستان

دید وسیع،

تفکر دقیق،

طراحی هنرمندانه

میلگرد کلاف چیست ؟ کاربردها، ویژگی ها و هرآنچه لازم است بدانید

دسته بندی:
۱۱,دی, ۱۴۰۱ 0 دیدگاه
میلگرد کلاف

میلگرد کلاف ، نوع خاصی از میلگرد است که فرم آن مانند یک کلاف پیچیده شده است و دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشد که باعث شده در صنایع مختلف از آن استفاده شود. در این مقاله با تیم مهندسان شرکت فراز آسمان نجف همراه شوید تا بدانید دقیقا میلگرد کلاف چیست و چه کاربردها و ویژگی هایی دارد.

حتما بخوانید :

میگرد سنجاقی چیست؟

میلگرد اوتکا ( ادکا ) را بشناسید

مهم ترین نکات برای انبار کردن میلگرد

معرفی میلگرد کلاف : میلگرد کلاف چیست؟

میلگرد کلاف ، همانطور که از نام آن مشخص است، به نوع خاصی از میلگرد اتلاق می شود که مانند کلاف های در هم پیچیده تولید و ساخته می شود؛ از میلگرد کلاف هم در حوزه ساختمان سازی و هم در حوزه صنعت استفاده می شود.

آنچه در مورد میلگردهای کلاف بسیار حائز اهمیت است، نحوه ی نگهداری از آن ها می باشد. به علاوه، این نوع میلگرد ها در دو نوع ساده و آجدار تولید می شود و قیمت آن بر اساس نوع و سایز آن مشخص می شود.

در ادامه همچنان با ما همراه باشید تا با کاربرد انواع میلگرد کلاف آشنا شوید.

میلگرد کلاف

آشنایی با کاربردهای میلگرد کلاف

پیش تر گفتیم از میلگرد کلاف ، هم در ساختمان سازی و هم در صنعت، استفاده می شود که در این بخش از مقاله به ذکر کاربردهای میلگرد کلاف در این دو حوزه پرداخته ایم.

کاربرد میلگرد کلاف در ساختمان سازی

در ساختمان سازی اصولا با اهداف زیر از انواع میلگرد کلاف استفاده می شود :

  • افزایش استحکام بلوک ها
  • افزایش استحکام ستون هایی که از آجر ساخته شده و دیوارها
  • افزایش استحکام اتصالات گاز
  • افزایش استحکام سازه های بتنی

کاربرد میلگرد کلاف در صنعت

از میلگرد کلاف اصولا برای کاربردهای زیر در صنعت استفاده می شود :

  • ساخت پیچ و مهره
  • ساخت صنایع جوشکاری و الکترود سازی
  • ساخت قطعات خودرو (فنرها و سوپاپ ها)
  • ساخت توری و صافی ها
  • استفاده در سیم کابل

لازم است بدانیدکه در ساخت میلگرد کلاف از کربن استفاده می شود، و بسته به میزان کربنی که در ساخت این نوع میلگردها استفاده می شود، یک دسته بندی دیگر برای میلگرد کلاف وجود دارد که در بخش بعدی به آن پرداخته ایم.

انواع میلگرد کلاف از لحاظ میزان کربن موجود در ساخت آن

علاوه بر اینکه میلگرد کلاف در دو نوع آجدار و ساده دسته بندی می شود، دسته بندی میلگرد کلاف از لحاظ میزان کربن موجود در آن عبارتست از :

میلگرد وایر راد پر کربن

همانطور که از نام آن مشخص است، در ساخت این نوع میلگرد کلاف از درصد بالایی کربن استفاده شده است که این باعث شده است این نوع میلگرد از انعطاف پذیری و خاصیت چکش خواری کمتری برخوردار بشود؛ کاربردهای میلگرد پرکربن برای ساخت کال های برق، سیم بکسل، صنعت تایر سازی و … می باشد.

میلگرد وایر راد با کربن متوسط

در ساخت این نوع میلگرد کلاف از میزان متوسطی کربن استفاده می شود و از محصول نهایی به عنوان ماده ی اولیه در کارخانه ها استفاده می شود. از این نوع میلگرد نیز در ساخت سیم بکسل، ساخت فنر، تایر و … استفاده می شود.

میلگرد کلاف

میلگرد وایر راد کم کربن

مسلما در ساخت این نوع میلگرد، از درصد پایین کربن استفاده می شود و این باعث انعطاف پذیری بالای میلگرد وایر راد کم کربن شده است. به علاوه از خاصیت جوش پذیری بالایی نیز برخوردار است.

نحوه نگهداری از میلگرد کلاف

همانطور که گفتیم مسئله ی بسیار مهم در مورد میلگردهای کلاف، نگهداری صحیح از آن ها می باشد که البته بسیاری از مصرف کنندگان این مسئله ی مهم را نادیده می گیرند.

برای ممانعت از آسیب به میلگرد کلاف حین انبار کردن آن ها از خرک های چوبی استفاده می شود تا از تماس مستقیم آن ها با رطوبت و گرد و خاک جلوگیری شود. قطعا می دانید که رطوبت باعث زنگ زدگی میلگرد کلاف می شود.

نکته ی مهم دیگر در مورد نگهداری از میلگرد کلاف مربوط می شود به زمان حمل آن ها. هنگام حمل میلگردهای کلاف بهتر از به جای پوشش های نایلونی، از پوشش های برزنتی استفاده شود.

کلام پایانی : میلگرد کلاف چیست؟

در این مقاله توضیحاتی را در مورد اینکه میلگرد کلاف چیست ارائه کردیم و گفتیم انواع میلگرد کلاف کدام است. همچنین به نکات مهمی در مورد نحوه نگهداری از این نوع میلگردها اشاره کردیم. امید است مطالب ذکر شده برای شما مفید واقع شده باشد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
مقالات مشابه
سنگ کوارتز
سنگ کوارتز چیست؟ آشنایی با مزایا و ویژگی ها

در این مقاله قصد داریم شما را با یکی از انواع دیگر سنگ های ساختمانی به نام سنگ کوارتز آشنا کنیم. این نوع سنگ ها از جمله پرکاربردترین سنگ های ساختمانی محسوب می شود و دارای ویژگی های بسیار منحصر به فردی می باشد. در این مقاله تا انتها با تیم مهندسان شرکت فراز آسمان...

۲۹,فروردین, ۱۴۰۲ 0دیدگاه ادامه مطلب
پانل سیمانی
پانل سیمانی چیست؟ معرفی انواع پانل های سیمانی

در صنعت ساخت و ساز مصالح ساختمانی بسیار متنوعی تولید و به بازار ارائه شده است که هر کدام از آن ها کاربردهای منحصر به فردی دارد. علاوه بر این با پیشرفت تکنولوژی نیز مصالح ساختمانی جدیدتری به بازار عرضه شد که صنعت ساختمان سازی را متحول کرد. پانل سیمانی یکی از انواع مصالح ساختمانی...

۲۷,فروردین, ۱۴۰۲ 0دیدگاه ادامه مطلب
آجر قزاقی
آجر قزاقی چیست؟ آشنایی با آجر سنتی قزاقی

همانطور که می دانید یکی از انواع مصالح ساختمانی پرکاربرد، آجر است. آجر در حقیقت یکی از رایج ترین مصالح ساختمانی است که در انواع مختلف تهیه و تولید می شود. آجر قزاقی هم یکی از انواع آجر و البته از نوع سنتی آن می باشد. در این مقاله با تیم مهندسان شرکت فراز آسمان...

۲۴,فروردین, ۱۴۰۲ 0دیدگاه ادامه مطلب
نوشته های اخیر
سنگ کوارتز چیست؟ آشنایی با مزایا و ویژگی ها

پانل سیمانی چیست؟ معرفی انواع پانل های سیمانی

آجر قزاقی چیست؟ آشنایی با آجر سنتی قزاقی

بتن خود ترمیم شونده چیست؟

راه های ارتباطی نشانی دفترنجف آباد: خیابان منتظری شمالی، خیابان معرفت، نبش کوی بهارستان
کدپستی : 8513787786