۰۳۱-۴۲۵۱۳۵۳۸ دفترنجف آباد: خیابان منتظری شمالی، خیابان معرفت، نبش کوی بهارستان

دید وسیع،

تفکر دقیق،

طراحی هنرمندانه

بلوک های سیمانی و مزیت های آن نسبت به پنل های گچی و فوم

دسته بندی:
۲۰,شهریور, ۱۴۰۰ 0 دیدگاه
بلوک های سیمانی

یکی از انواع مصالح ساختمانی پر کاربرد در ساختمان سازی، بلوک سیمانی است. استفاده از بلوک های سیمانی برای دیوار کشی، تیغه کشی و … نیاز به مهارت خاصی ندارد و تنها لازم است که بلوک سیمانی مرغوب خریداری شود. آیا با بلوک های سیمانی و مزیت های آن آشنا هستید؟ در این مقاله با تیم مهندسی شرکت فراز آسمان نجف همراه باشید تا شما را با این نوع بلوک های ساختمانی و مزیت های آن آشنا کنیم.

حتما بخوانید :

خط تولید قطعات پیش ساخته بتنی شرکت فراز آسمان نجف راه اندازی شد

نکات کاربردی حین اجرای سقف تیرچه بلوک

آشنایی با انواع بلوک ساختمانی

بلوک سیمانی چیست؟

بلوک های سیمانی نوعی مصالح ساختمانی پیش ساخته می باشد که مواد تشکیل دهنده آن شن، ماسه، سیمان و آب می باشد. معمولا برای ساخت دیوار و کشیدن تیغه از بلوک سیمانی استفاده می شود و برای ایجاد پیوستگی در میان بلوک ها از ملات ماسه و شن و اب استفاده می کنند.

بلوک های سیمانی در ابعاد مختلف و با وزن های مختلف تولید می شود. در بخش بعدی شما را با انواع بلوک سیمانی آشنا خواهیم کرد.

بلوک های سیمانی

معرفی انواع بلوک سیمانی

به طور کلی از لحاظ وزنی، بلوک سیمانی را به سه دسته تقسیم می کنند :

 • بلوک سیمانی سنگین : این نوع بلوک های سیمانی دارای مقاومت فشاری بالاتری هستند ولی استفاده از این بلوک های ساختمانی وزن کلی سازه را افزایش می دهد.
 • بلوک سیمانی نیمه سبک : این نوع بلوک های سیمانی همانطور که از نامشان پیداست، وزن شان به اندازه ی بلوک های سنگین نیست و به سبکی بلوک های سیمانی سبک هم نیستند.
 • بلوک سیمانی سبک : بلوک های سیمانی سبک از مواد صنعتی سبک، پوکه های معدنی و حباب های هوا ساخته شده اند. کاربرد این نوع بلوک های ساختمانی بیشتر برای ساخت سقف های تیرچه بلوک است.

مزیت های بلوک های سیمانی

حال که با انواع بلوک های ساختمانی آشنا شدید، خوب است با مزیت های بلوک سیمانی نیز آشنا شوید.

 • بلوک های سیمانی به آسانی قابل حمل هستند
 • به منظور صرفه جویی در هزینه ها بهتر است که از بلوک های سیمانی استفاده شود. به کار بردن بلوک های سیمانی باعث کاهش مصرف مصالح ساختمانی می شود.
 • ساخت دیوار و … با استفاده از بلوک سیمانی بسیار سریع انجام می شود و کاربرد این نوع مصالح ساختمانی باعث تسریع کار می شود.
 • بلوک های سیمانی را به آسانی می توان مسلح کرد.
 • بلوک سیمانی عایق خوبی در برابر صوت و حرارت می باشد.

آیا می دانید بین بلوک های سیمانی و پنل های گچی و فوم جنبه های رقابتی وجود دارد و مصرف کنندگان همواره تردید دارند که از کدامیک استفاده کنند. بلوک های سیمانی نسبت به پنل های گچی و فوم مزیت هایی دارد که در ادامه آن ها را بر شمرده ایم. لطفا همچنان با ما همراه باشید.

بلوک های سیمانی

مزیت های بلوک سیمانی نسبت به پنل های گچی و فوم

پس از مطالعه ی این بخش از مقاله متوجه خواهید شد که بلوک های سیمانی چه برتری هایی نسبت به پنل های گچی و فوم دارد. ما در این بخش از مقاله شما را با ویژگی های بلوک سیمانی آشنا خواهیم کرد که باعث می شود مصرف کنندگان آن ها را به فوم های گچی ترجیح دهند.

 • بلوک های سیمانی دارای استحکام بیشتری نسبت به فوم های گچی هستند
 • بلوک های سیمانی در برابر شرایط جوی مقاومت بیشتری از خود نشان می دهند
 • با استفاده از بلوک های سیمانی سبک، امکان ساخت دیوارهایی با ارتفاع چندین متر وجود دارد.
 • استفاده از بلوک های سیمانی مقرون به صرفه است و هزینه کمتری دارد.

با این حال، ناگفته نماند که برای بخش های داخلی ساختمان بهتر است که از پنل های گچی و فوم استفاده شود.

کلام پایانی

بلوک سیمانی یکی از انواع مصالح ساختمانی است که به منظور کاهش وزن سازه و صرفه جویی در زمان و هزینه ، جز پرکاربردترین مصالح ساختمانی محسوب می شود.

در این مقاله شما را با انواع بلوک های ساختمانی و مزیت های آن آشنا کردیم و گفتیم که چه برتری هایی نسبت به پنل های گچی و فوم دارد. امید است آنچه گفته شد برای شما عزیزان مفید و کاربردی واقع شده باشد.

از همراهی همیشگی تان سپاسگزاریم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
مقالات مشابه
انبار کردن میلگرد
مهم ترین نکات برای انبار کردن میلگرد ؛ نگهداری میلگرد

همانطور که می دانید، میلگرد معمولاً برای استحکام و پایداری سازه های بتنی مورد استفاد قرار می گیرد. با وجودی که بتن فوق العاده قوی است، اما می تواند یکپارچگی خود را تحت تنش های کششی از دست بدهد که این منجر به ترک خوردن و پوسته پوسته شدن آن می شود. در این شرایط،...

۱۶,آذر, ۱۴۰۱ 0دیدگاه ادامه مطلب
جلوگیری از خوردگی فلزات
روش های جلوگیری از خوردگی فلزات

پیمانکاران و متخصصین امر ساخت و ساز، از نقش مهم فلزات در ساختمان سازی کاملا آگاه هستند و می دانند که زنگ زدگی و سایر اشکال خوردگی فلزات می تواند منجر به بروز مشکلات اساسی در ارتباط با ایمنی ساختمان شود. بنابراین دانستن روش های جلوگیری از خوردگی فلزات امری حیاتی و ضروری است؛ ما...

۱۴,آذر, ۱۴۰۱ 0دیدگاه ادامه مطلب
معماری دیکانستراکشن
معرفی سبک معماری دیکانستراکشن (Deconstruction)

دیکانستراکشن (Deconstruction) در لغت به معنای ساختار شکنی، بنیان فکنی ساختار زدایی و مفاهیمی از این قبیل می باشد و جنبشی است متعلق به معماری معاصر و بر خلاف عقلانیت منظم مدرنیسم ایجاد شد. در واقع سبک غیر خطی و از بین بردن تقارن  اشکال در ساخت و ساز، باعث ایجاد ساختمان هایی با ظاهر...

۱۲,آذر, ۱۴۰۱ 0دیدگاه ادامه مطلب
نوشته های اخیر
مهم ترین نکات برای انبار کردن میلگرد ؛ نگهداری میلگرد

روش های جلوگیری از خوردگی فلزات

معرفی سبک معماری دیکانستراکشن (Deconstruction)

بتن پلیمری چیست؟ مشخصات و کاربردها

راه های ارتباطی نشانی دفترنجف آباد: خیابان منتظری شمالی، خیابان معرفت، نبش کوی بهارستان
کدپستی : 8513787786