۰۳۱-۴۲۵۱۳۵۳۸ دفترنجف آباد: خیابان منتظری شمالی، خیابان معرفت، نبش کوی بهارستان

دید وسیع،

تفکر دقیق،

طراحی هنرمندانه

روش های برش بتن و نکاتی مهم در مورد آن

دسته بندی:
۲۴,آذر, ۱۴۰۱ 0 دیدگاه
روش های برش بتن

حتما می دانید که بتن مانند دیوارهای خشک، چوب یا سایر مصالح ساختمانی از این قبیل نیست که برش آن به سادگی قابل انجام باشدِ برش بتن نیاز به ابزار و دانش مناسب نیاز دارد که کاملا ایمن و اصولی انجام شود. در این مقاله روش های بتن را مطرح نموده ایم به همراه نکاتی مهم در مورد آن که لازم است بدانید. با تیم مهندسان شرکت فراز آسمان نجف همراه شوید و این مطالب را با دقت مطالعه کنید.

حتما بخوانید :

معرفی انواع قالب بندی بتن

عمل آوری بتن (کیورینگ بتن) چیست؟ روش های عمل آوری بتن

دال بتنی چیست؟

منظور از برش بتن چیست؟

برش بتن به برش کنترل شده، حفاری، اره کردن، و برداشتن قطعات یا دال های بتنی با استفاده از تجهیزات و تکنیک های ویژه ای اطلاق می شود که حداکثر دقت، حداقل آشفتگی و ارتعاشات کمتری را نسبت به چکش ها و تجهیزات مشابه ایجاد می کند.

بنابراین اگر نیاز به برداشتن راهروی بتنی، پاسیو، یا سایر بخش های بتنی در ساختمان دارید؛ یا اگر قصد دارید پنجره ای در امتداد دیوار زیرزمین نصب شود، یا نیاز به هر گونه برش بتن و ساخت مجدد قسمتی از ملک خود دارید، لازم است از نحوه برش بتن و نکات مربوط به آن آگاه باشید. پس همچنان با ما همراه باشید.

روش های برش بتن

معرفی انواع روش های برش بتن

از انواع روش های برش بتن و حفاری بتن برای کاربردهای متفاوتی استفاده می شود. آشنایی با این روش ها به شما کمک می کند تا درک بهتری از نحوه برش بتن برای هر کاربرد داشته باشید و مناسب ترین و امن ترین روش را در هر مورد به کار برید.

روش های برش بتن : برش بتن با استفاده از اره تخت یا اره دال

اره تخت نوعی اره مخصوص است که در بالای یک دال بتنی قرار می گیرد؛ اپراتور برش بتن، پشت آن اره راه می رود و عملیات برش بتن را انجام می دهد. در این روش، لایه بالایی بتن در هر نقطه، با عمق چند اینچ تا چند فوت برش داده می شود. از اره تحت نیز برای اجرای لوله ها و سایر وسایل ساختمانی از طریق دال های بتنی، استفاده می شود.

روش های برش بتن : اره بری دیوار

همانطور که از نام آن پیداست، در روش اره بری دیوار، بخش های مسطح را در امتداد دیوارهای بتنی برش می دهند. همانند اره‌کاری تخت، اره‌بری دیوار می‌تواند از چند اینچ تا چند فوت بتن را برش دهد و حذف کند و خطوط دقیقی را در طول برش ایجاد کند.

از روش اره بری دیوار بیشتر برای ایجاد محل قرار گرفتن درها، پنجره ها، کانال های تهویه، لوله ها و … استفاده می شود. از این روش همچنین برای برداشتن کل بخش‌ های دیوار، مانند گسترش دیوارهای بتنی یا جایگزینی دیوارهای زیرزمین استفاده می شود.

روش های برش بتن

روش های برش بتن : برش بتن به روش حفاری هسته

همانند حفاری استاندارد، حفاری هسته یک روش برش بتن است که در آن روی بتن سوراخ هایی ایجاد می کنند. مته ها دارای قطعات ویژه ای هستند که برای برش های تمیز، گرد و غبار کم و همچنین آسیب کمتری به اطراف بتن طراحی شده است. قطر این مته ها از چند اینچ تا چند فوت می باشد.

از این روش برش بتن برای ساختن تونل‌ در سازه های بتنی استفاده می‌شود تا بتوانند لوله ‌ها، مجرا، سیم‌کشی، دریچه ‌ها، زهکش‌ ها و … را بدون نیاز به تخریب دال بتنی از میان سازه بتنی رد کنند.

کلام پایانی : روش های برش بتن

از آنجا که بتن، بدون توجه به اینکه چگونه نگهداری شود، ممکن است دچار آسیب دیدگی و تخریب شود، می توان با استفاده از روش های برش بتن ، آن بخش ها را جایگزین کرد.

در این مقاله انواع روش های برش بتن را ذکر کردیم و توضیحات مختصری را در مورد هرکدام از این روش ها ارائه کردیم. همچنین مهم ترین نکاتی که در مورد هر روش برش بتن باید بدانید را مطرح نمودیم. امید است مطالب ذکر شده برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد.

از همراهی همیشگی تان تا پایان این مقاله صمیمانه ممنون و سپاسگزاریم. لطفا با ما در تماس باشید. منتظر شنیدن صدای گرمتان هستیم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
مقالات مشابه
سوله
سوله چیست ؟ معرفی کاربردها و انواع آن

سوله صنعتی در واقع مکانی است برای نگهداری ماشین آلات سنگین و یک روش مقرون به صرفه که البته لازم است از ویژگی ها و امکانات لازم جهت نگهداری این نوع ماشین آلات برخوردار باشد. برای مثال کناره‌ های باز، پانل‌ های شیب‌ دار، و کف ‌پوش‌های بتنی سوله ، شرایطی را فراهم خواهد کرد...

۰۳,بهمن, ۱۴۰۱ 0دیدگاه ادامه مطلب
کرتین وال
نمای کرتین وال چیست؟ آشنایی با مزایا و ویژگی ها

کرتین وال یک فناوری پرکاربرد در نمای ساختمانی است و بیشتر برای ساختمان های بزرگ کاربرد دارد. نمای کرتین وال طوری طراحی و ساخته شده است که بتواند تحمل وزن خود و قابلیت انتقال بارهای افقی (باد) وارده بر آنُ به سازه اولیه ساختمان را داشته باشد. در این مقاله به طور کامل با نمای...

۳۰,دی, ۱۴۰۱ 0دیدگاه ادامه مطلب
بازیافت ضایعات ساختمانی
بازیافت ضایعات ساختمانی ؛ بازیافت نخاله های ساختمانی

ضایعات ساختمانی به عنوان مصالح ساختمانی نسبتاً تمیز و ناهمگن تعریف می شوند که فعالیت های مختلف ساختمانی از قبیل ساخت و ساز، نوسازی و تخریب منجر به تشکیل نخاله های ساختمانی و ضایعات می شود. آیا می دانید ضایعات ساختمانی خطرات زیادی برای محیط زیست ایجاد می کنند؟ به همین دلیل صنایع ساختمانی همواره...

۲۶,دی, ۱۴۰۱ 0دیدگاه ادامه مطلب