۰۳۱-۴۲۵۱۳۵۳۸ دفترنجف آباد: خیابان منتظری شمالی، خیابان معرفت، نبش کوی بهارستان

دید وسیع،

تفکر دقیق،

طراحی هنرمندانه

آشنایی با انواع روش های برش ورق فولادی

دسته بندی:
۱۴,مرداد, ۱۴۰۱ 0 دیدگاه
روش های برش ورق فولادی

هدف اصلی از برش ورق فولادی ، حذف قسمت هایی از مواد ورق از طریق لبه های برش است؛ برش ورق های فوادی با اعمال نیروی زیاد به ورق مورد نظر انجام می شود. در این مقاله با تیم مهندسان شرکت فراز آسمان نجف همراه شوید تا با انواع روش های برش ورق فولادی آشنا شوید.

بیشتر بدانید :

آشنایی با سقفهای عرشه فولادی

مش فولادی چیست و چه کاربردهایی دارد؟

معرفی مهم ترین روش های مقاوم سازی و تقویت ساختمان های فولادی و بتنی

چرا ورق های فولادی را برش می دهند؟

به طور کلی برای تولید محصولات فولادی مختلف لازم است از انواع روش های برش ورق فولادی استفاده شود؛ که در نهایت این محصولات در بخش های مختلف به کار برده می شود. برای این منظور دو روش کلی وجود دارد. استفاده از روش های دستی برای برش ورق فولادی و استفاده از روش های مکانیکی.

معرفی انواع روش های برش ورق فولادی

انواع مختلفی از روش های برش ورق فولادی وجود دارد که می توان برای حذف قسمت های خاصی از یک قطعه فلزی از آن ها استفاده کرد. در این بخش از مقاله ما فهرستی از چند روش پرکاربرد برای برش ورق های فولادی را ذکر کرده ایم؛ این روش ها عبارتند از :

 • برش ورق فولادی به روش پانچ
 • برش ورق های فولادی به روش تراشکاری
 • برش ورق فولادی به روش قیچی
 • برش ورق های فولادی به روش CNG
 • برش ورق فولادی به روش تبخیری
 • برش ورق های فولادی به روش واترجت
برش ورق فولادی

استفاده از روش پانچ برای برش ورق فولادی

از این روش بیشتر برای ایجاد برش در فلزات بسیار قوی استفاده می شود. در برش ورق فولادی به روش پانچ، فشار بسیار زیادی به فلز وارد می شود؛ این فشار در حدود هزار تن می باشد.

استفاده از روش تراشکاری برای برش ورق فولادی

برش ورق های فولادی به روش تراشکاری یکی از پرکاربردترین روش های برش فلز است که بیشتر در صنعت خودرو سازی استفاده می شود و یک روش مکانیکی برای برش ورق فولادی محسوب می شود.

استفاده از روش قیچی برای برش ورق فولادی

همانطور که گفتیم با توجه به نوع کاربرد ورق فولادی و نوع پروژه صنعتی، از روش مناسب برش ورق فولادی استفاده می شود. روش قیچی نیز یکی از انواع روش های پرکاربرد برای برش فلز است و در صورتی که ورق فلزی دارای ضخامت کمی باشد، برش ورق، با استفاده از قیچی مخصوص انجام می شود.

استفاده از روش CNG برای برش ورق فولادی

این روش، یکی از جدیدترین روش های برش ورق های فولادی است که با به کارگیری فناوری اطلاعات و سیستم های کامپیوتری انجام می شود. در این روش فرایند برش از طریق ارسال پیام به دستگاه برش از سوی سیستم و به صورت برنامه ریزی شده انجام می شود.

برش ورق فولادی

استفاده از روش تبخیری برای برش ورق فولادی

یکی دیگر از روش های نوین برش ورق فولادی ، روش تبخیری است. در این روش، برش هر بخش از ورق، از طریق پرتوهایی که به طور متمرکز بر آن بخش می تابانند، انجام می شود. از این طریق دمای آن بخش به نقطه ی جوش می رسد و حفره ای ایجاد می شود که پس از آن با باز تابانیدن پرتوهای متعدد مسیر برش ورق ادامه پیدا می کند.

استفاده از روش واترجت برای برش ورق فولادی

در این روش برای برش ورق های فلزی از آب استفاده می شود. در واقع با استفاده از نیروی آب با فشار بالا ، برش ورق ها امکان پذیر می شود. لازم به ذکر است که کیفیت برش در این روش بسیار بالا، اما هزینه آن نیز قابل توجه می باشد.

از دیگر روش های برش ورق فولادی می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • روش سنگ فرز
 • روش رزوه زنی
 • شکست کنترلی
 • واترجت
 • لیزر
 • هواگاز
 • گوتین

کلام پایانی : روش های برش ورق فولادی

در این مقاله شما را با چند روش از پرکاربردترین روش های برش ورق فولادی آشنا کردیم و گفتیم که هر روش چگونه انجام می شود و بیشتر چه موارد کاربردی دارد. شما می توانید با توجه به نوع کاربرد ورق فلزی یکی از مناسب ترین روش های برش ورق فولادی را انتخاب کنید و بخش های غیرضروری یا ضایعات ورق فولادی را حذف نمایید.

از همراهی همیشگی تان صمیمانه سپاسگزاریم. لطفا با ما در تماس باشید. منتظر شنیدن صدای گرمتان هستیم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
مقالات مشابه
انبار کردن میلگرد
مهم ترین نکات برای انبار کردن میلگرد ؛ نگهداری میلگرد

همانطور که می دانید، میلگرد معمولاً برای استحکام و پایداری سازه های بتنی مورد استفاد قرار می گیرد. با وجودی که بتن فوق العاده قوی است، اما می تواند یکپارچگی خود را تحت تنش های کششی از دست بدهد که این منجر به ترک خوردن و پوسته پوسته شدن آن می شود. در این شرایط،...

۱۶,آذر, ۱۴۰۱ 0دیدگاه ادامه مطلب
جلوگیری از خوردگی فلزات
روش های جلوگیری از خوردگی فلزات

پیمانکاران و متخصصین امر ساخت و ساز، از نقش مهم فلزات در ساختمان سازی کاملا آگاه هستند و می دانند که زنگ زدگی و سایر اشکال خوردگی فلزات می تواند منجر به بروز مشکلات اساسی در ارتباط با ایمنی ساختمان شود. بنابراین دانستن روش های جلوگیری از خوردگی فلزات امری حیاتی و ضروری است؛ ما...

۱۴,آذر, ۱۴۰۱ 0دیدگاه ادامه مطلب
معماری دیکانستراکشن
معرفی سبک معماری دیکانستراکشن (Deconstruction)

دیکانستراکشن (Deconstruction) در لغت به معنای ساختار شکنی، بنیان فکنی ساختار زدایی و مفاهیمی از این قبیل می باشد و جنبشی است متعلق به معماری معاصر و بر خلاف عقلانیت منظم مدرنیسم ایجاد شد. در واقع سبک غیر خطی و از بین بردن تقارن  اشکال در ساخت و ساز، باعث ایجاد ساختمان هایی با ظاهر...

۱۲,آذر, ۱۴۰۱ 0دیدگاه ادامه مطلب
نوشته های اخیر
مهم ترین نکات برای انبار کردن میلگرد ؛ نگهداری میلگرد

روش های جلوگیری از خوردگی فلزات

معرفی سبک معماری دیکانستراکشن (Deconstruction)

بتن پلیمری چیست؟ مشخصات و کاربردها

راه های ارتباطی نشانی دفترنجف آباد: خیابان منتظری شمالی، خیابان معرفت، نبش کوی بهارستان
کدپستی : 8513787786