۰۳۱-۴۲۵۱۳۵۳۸ دفترنجف آباد: خیابان منتظری شمالی، خیابان معرفت، نبش کوی بهارستان

دید وسیع،

تفکر دقیق،

طراحی هنرمندانه

احداث شبکه آب و فاضلاب شهری

با پیشرفت هایی که در زندگی بشر رخ داده است و نیاز او به رعایت نظافت و بهداشت فردی و اجتماعی، اهمیت شبکه ی آب و فاضلاب پررنگ تر از زمان گذشته شده است. علت این است هر چه انسان ها به نظافت، رعای بهداشت و سلامت خود اهمیت بیشتری می دهند تیاز آن ها به شستشو، استحمام و … بیشتر از گذشته می شود که این باعث به وجود آمدن پساب ها می شود که پر از میکروب و آلودگی های دیگر است و می تواند سلامت انسان را به خطر بیاندازد. به همین دلیل است که می گوئیم این روزها نیاز به شبکه های آب و فاضلاب بسیار محسوس می باشد و به همین دلیل ما در تیم مهندسی فراز آسمان نجف فعالیت های عمرانی خود را به حوزه آب و فاضلاب شهری نیز گسترش داده ایم.

شبکه آب و فاضلاب شهری

چرا به شبکه آب و فاضلاب نیاز است؟

مطالعات انجام شده و آمار به دست آمده نه تنها درکشور خودمان، بلکه در کشورهای دیگر نشان دنده ی این است که علت گسترش بسیاری از بیماری ها در زمان های گذشته مربوط به عدم وجود امکاناتی برای جمع آوری پساب ها و فاضلاب ها بوده است.

این خود می تواند دلیل بسیار موجهی باشد برای اینکه شما از ضرورت وجود شبکه های آب و فاضلاب شهری آگاه شوید.

چرا جمع آوری فاضلاب به مسئله ای پر اهمیت در جهان تبدیل شده است؟

  همانطور که می دانید فاضلاب ها یکی از پرخطرترین عوامل آلوده کننده محیط زیست هستند و عدم جمع آوری و کنترل آن ها می تواند سلامت افرد جامعه را تهدید کند. بنابراین لازم است که با احداث شبکه های آب  و فاضلاب گنداب ها و پساب ها را از چرخه زندگی افراد خارج کرد و وارد چرخه ی تصفیه آب  نمود.

اما اگر بخواهیم مزیت های شبکه آب و فاضلاب شهری را برشمریم باید بگوئیم که وجود شبکه آب و فاضلاب باعث :

  • رعایت بهداشت برای همه ی افراد جامعه می شود
  • به زیبایی و حفظ پاکیزگی محیط زیست کمک می کند
  • با وارد کردن فاضلاب به چرخه تصفیه آب، قابلیت استفاده مجددا از فاضلاب وجود دارد
  • هدایت فاضلاب به شبکه آب و فاضلاب شهری بر سفره های آب زیرزمینی نیز تاثیرگذار خواهد بود

ما در تیم مهندسی فراز آسمان نجف در زمینه ی طراحی، اجرا و راه اندازی انواع خطوط انتقال و شبکه جمع آوری فاضلاب آماده ی ارائه ی خدمات می باشیم.

شبکه آب و فاضلاب شهری سازگار با محیط زیست

امروزه همانطور که شاهد هستید، بارش باران بسیار کم شده است و با توجه به افزایش جمعیت و کمبود آب چه برای مصارف خانگی و اب آشامیدنی و چه برای مصارف کشاورزی و صنعت کشت و … ، وجود شبکه های آب و فاضلاب شهری می تواند بسیار مثمر ثمر باشد.

شبکه آب و فاضلاب شهری

در حقیقت با تصفیه فاضلاب ها و پسماندها و بازگرداندن آن ها به چرخه محیط زیست می تواند کمک بسیاری به ذخایر آب و جبران کمبود آن نماید.

سخن آخر

در گذشته به جای استفاده از شبکه آب و فاضلاب شهری برای جمع آوری پساب ها، آن ها را در چاه های جاذب می ریختند، که این به آب های زیر زمینی بسیار آسیب می رساند و آن ها را آلوده به نیترات می کرد. اما امروزه با وجود شبکه های آب و فاضلاب شهری نه تنها آسیب های این چنینی به آب و خاک نمی رسد، بلکه به کمبود منابع آب نی کمک شایانی کرده است.

در نتیجه با وجود شبکه های آب و فاضلاب شهری، آلودگی های ناشی از فاضلاب و پسماندها از سطح شهر دور می شود، منابع آب و خاک از آلودگی ها مصون می مانند، امکان بازگرداندن آب به چرخه محیط زیست با استفاده از تصفیه فاضلاب ها وجود دارد.

 علاوه بر این مواردی که گفته شد، با انتقال فاضلاب و پسماندها و دور کردن آن ها از محیط شهر و انتقال آن ها به تصفیه خانه ها، می توان از ضایعات آن به تولید کودشیمیایی حاصل از فاضلاب ها نیز کمک شایانی نمود.

ما در شرکت مهندسی فراز آسمان نجف، با انجام کلیه ی محاسبات اولیه و امکان سنجی های لازم برای احداث شبکه آب و فاضلاب شهری اقدامات لازم را انجام خواهیم داد.