۰۳۱-۴۲۵۱۳۵۳۸ دفترنجف آباد: خیابان منتظری شمالی، خیابان معرفت، نبش کوی بهارستان

دید وسیع،

تفکر دقیق،

طراحی هنرمندانه

چند نکته مهم برای جلوگیری از آتش سوزی در ساختمان

دسته بندی:
۲۸,مهر, ۱۴۰۱ 0 دیدگاه
جلوگیری از آتش سوزی در ساختمان

رعایت نکات ایمنی در ساختمان سازی، مطابق با اصول و استانداردهای تبیین شده، از الزامات کار پیمانکاران و متخصصین امر ساخت و ساز است. بر همین اساس انواع ساختمان های مسکونی، تجاری و صنعتی دارای طرح های تخلیه هستند تا هنگام وقوع حوادث غیر مترقبه مثل آتش سوزی و به طور کلی در شرایط اضطراری،  خروج از ساختمان برای افراد داخل آن مکان میسر شود. اما آنچه همه ما به آن معتقد هستیم این است که بهتر است همواره به دنبال راهکارهایی برای پیشگیری باشیم تا احتمال وقوع حادثه را به حداقل برسانیم. به همین دلیل در این مقاله چند نکته مهم برای جلوگیری از آتش سوزی در ساختمان را مطرح نموده ایم. پس برای دانستن این نکات تا انتهای این مقاله با مهندسان شرکت فراز آسمان نجف همراه شوید.

بیشتر بدانید :

مهم ترین نکات در مورد بیمه آتش سوزی ساختمان که لازم است بدانید

رایج ترین اصطلاحات ساخت و ساز

مشاوره بازسازی ساختمان 

توصیه هایی برای جلوگیری از آتش سوزی در ساختمان

پیش تر گفتیم برای ساخت و ساز ایمن، یکی از راهکارهای موجود، طراحی و احداث ساختمان با در نظر گرفتن طرح های تخلیه در مواقع اضطراری می باشد؛ اما از دیدگاهی دیگر، اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از آتش سوزی در ساختمان نیز قطعا لازم و ضروری است. بنابراین برای جلوگیری از آتش سوزی در ساختمان این موارد را رعایت کنید.

جلوگیری از آتش سوزی در ساختمان

اصول ایمنی مربوطه را رعایت کنید

قبل از شروع فرآیند ساختمان سازی، تمام جنبه های ساخت و ساز را در نظر بگیرید و مطابق قوانین ایمنی مرتبط با آتش نشانی، عمل نمایید. برای مثال از مصالح ساختمانی ضد حریق یا عایق حرارتی استفاده کنید تا بتوانید اطمینان حاصل کنید که ساختمان شما از مقاومت کافی در برابر آتش برخوردار است.

تست تجهیزات ایمنی

از قوانین آتش نشانی که مرتبا به روز رسانی می شود آگاه باشید و تجهیزات مربوط به آن را مرتبا تست کنید و از صحت عملکرد آن ها اطمینان حاصل نمایید. این یکی از نکات مهم برای جلوگیری از آتش سوزی در ساختمان است.

بستن منابعی که موجب آتش سوزی می شود

چه ساختمان اداری باشد، چه مسکونی فرقی نمی کند؛ در ساعاتی از شبانه روز که در آن محل حضور ندارید، منابع را کاملا قطع نمایید. در این صورت نه تنها از ایمن ماندن ساختمان در آن ساعات مطمئن خواهید بود، بلکه در مصرف سوخت به طرز قابل توجهی صرفه جویی خواهید کرد. بنابراین از نکات مهم دیگر برای جلوگیری از آتش سوزی در ساختمان ، قطع کردن منابع سوخت غیر ضروری است.

جلوگیری از آتش سوزی در ساختمان

چک کردن اتصالات و سیم ها

در این مورد، تنها به چک کردن تجهیزات و سیم کشی هایی که قابل رویت هستند بسنده نکنید، زیرا یکی از دلایل رایج آتش سوزی، شکستگی یا فرسودگی سیم ها و کابل هایی است که از درون تعبیه شده اند. بنابراین برای بررسی های منظم عواملی که منجر به آتش سوزی در ساختمان می شود، به طور منظم برنامه ریزی کنید.

آموزش و اطلاع رسانی

یکی دیگر از راه های جلوگیری از آتش سوزی در ساختمان این است که برنامه های آموزشی برای آگاهی ساکنان ساختمان در نظر داشته باشید تا این افراد بتوانند در جهت ارتقا سطح ایمنی ساختمان نقش خود را ایفا کنند. آگاهی از اقدامات پیشگیرانه، به همراه ارائه آموزش های لازم مربوط به زمان وقوع حادثه، بسیار مهم و ضروری است.

به این ترتیب شما می توانید با در نظر گرفتن نکات مهم برای جلوگیری از آتش سوزی در ساختمان ، نه تنها احتمال وقوع حادثه را به حداقل برسانید، بلکه از عواقب ناشی از آتش سوزی در امان بمانید.

کلام پایانی : جلوگیری از آتش سوزی در ساختمان

در این مقاله شما را با ضرورت رعایت نکات ایمنی در ساختمان سازی آشنا کردیم و گفتیم علاوه بر در نظر گرفتن طرح های خروج از ساختمان هنگام وقوع حادثه، لازم است موارد ایمنی را برای جلوگیری از آتش سوزی در ساختمان نیز در نظر داشته باشید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
مقالات مشابه
انبار کردن میلگرد
مهم ترین نکات برای انبار کردن میلگرد ؛ نگهداری میلگرد

همانطور که می دانید، میلگرد معمولاً برای استحکام و پایداری سازه های بتنی مورد استفاد قرار می گیرد. با وجودی که بتن فوق العاده قوی است، اما می تواند یکپارچگی خود را تحت تنش های کششی از دست بدهد که این منجر به ترک خوردن و پوسته پوسته شدن آن می شود. در این شرایط،...

۱۶,آذر, ۱۴۰۱ 0دیدگاه ادامه مطلب
جلوگیری از خوردگی فلزات
روش های جلوگیری از خوردگی فلزات

پیمانکاران و متخصصین امر ساخت و ساز، از نقش مهم فلزات در ساختمان سازی کاملا آگاه هستند و می دانند که زنگ زدگی و سایر اشکال خوردگی فلزات می تواند منجر به بروز مشکلات اساسی در ارتباط با ایمنی ساختمان شود. بنابراین دانستن روش های جلوگیری از خوردگی فلزات امری حیاتی و ضروری است؛ ما...

۱۴,آذر, ۱۴۰۱ 0دیدگاه ادامه مطلب
معماری دیکانستراکشن
معرفی سبک معماری دیکانستراکشن (Deconstruction)

دیکانستراکشن (Deconstruction) در لغت به معنای ساختار شکنی، بنیان فکنی ساختار زدایی و مفاهیمی از این قبیل می باشد و جنبشی است متعلق به معماری معاصر و بر خلاف عقلانیت منظم مدرنیسم ایجاد شد. در واقع سبک غیر خطی و از بین بردن تقارن  اشکال در ساخت و ساز، باعث ایجاد ساختمان هایی با ظاهر...

۱۲,آذر, ۱۴۰۱ 0دیدگاه ادامه مطلب
نوشته های اخیر
مهم ترین نکات برای انبار کردن میلگرد ؛ نگهداری میلگرد

روش های جلوگیری از خوردگی فلزات

معرفی سبک معماری دیکانستراکشن (Deconstruction)

بتن پلیمری چیست؟ مشخصات و کاربردها

راه های ارتباطی نشانی دفترنجف آباد: خیابان منتظری شمالی، خیابان معرفت، نبش کوی بهارستان
کدپستی : 8513787786