۰۳۱-۴۲۵۱۳۵۳۸ دفترنجف آباد: خیابان منتظری شمالی، خیابان معرفت، نبش کوی بهارستان

دید وسیع،

تفکر دقیق،

طراحی هنرمندانه

مهم ترین نکات برای انبار کردن میلگرد ؛ نگهداری میلگرد

دسته بندی:
۱۶,آذر, ۱۴۰۱ 0 دیدگاه
انبار کردن میلگرد

همانطور که می دانید، میلگرد معمولاً برای استحکام و پایداری سازه های بتنی مورد استفاد قرار می گیرد. با وجودی که بتن فوق العاده قوی است، اما می تواند یکپارچگی خود را تحت تنش های کششی از دست بدهد که این منجر به ترک خوردن و پوسته پوسته شدن آن می شود. در این شرایط، میلگرد با جذب و توزیع تنش به جلوگیری از ترک خوردن و پوسته پوسته شدن زودرس سازه های بتنی کمک می کند. بنابراین میلگردها از جمله متریال های مهم در ساختمان سازی محسوب می شوند و لازم است به حفظ و نگهداری آن ها اهمیت زیادی داده شود. میلگردها را معمولا در انبار نگهداری می کنند. در این مقاله با مهندسان شرکت فراز آسمان نجف همراه شوید تا شما را با مهم ترین نکات برای انبار کردن میلگرد آشنا کنیم.

حتما بخوانید :

میگرد سنجاقی چیست؟

میلگرد اوتکا ( ادکا ) را بشناسید

میلگرد انتظار چیست ؟

اهمیت انبار کردن میلگرد و نگهداری صحیح از آن

قطعا می دانید که استفاده از میلگرد زنگ زده هنگام ساخت یک سازه بتنی مجاز نیست و باعث می شود کار شرکت سازنده توسط بازرسین ساختمان رد شده و تایید نشود. بنابراین نحوه نگهداری و انبار کردن میلگرد به گونه ای که تمیز بماند و دچار زنگ زدگی نشود، امری مهم و ضروری است.

تولید کنندگان میلگرد، انواع مختلفی از میلگرد را برای استفاده در محیط های مختلف تولید می کنند. به عنوان مثال، در مناطقی با اتمسفرهای بسیار خورنده، مانند مناطق ساحلی، میلگرد فولادی ضد زنگ نوع ۲۲۰۵ که از مقاومت بالاتری در برابر خوردگی برخوردار است، تولید و عرضه می شود. میلگردهای بدون پوشش، مقاوم در برابر خوردگی، روکش اپوکسی و گالوانیزه نیز در این شرایط ممکن است مورد استفاده قرار گیرد.

انبار کردن میلگرد

آشنایی با نکاتی مهم برای انبار کردن میلگرد

در این بخش از مقاله به مهم ترین نکاتی اشاره کرده ایم که برای انبار کردن میلگرد و نگهداری از آن لازم است مد نظر داشته باشید.

قبل از اینکه شما را با نکاتی مهم برای نگهداری میلگرد آشنا کنیم، لازم است بدانید، مهم نیست چه نوع میلگردی را برای سرمایه گذاری در پروژه های خود انتخاب می کنید، در هر صورت نگهداری صحیح از آن همچنان امری ضروری است. پس این بخش از مقاله را با دقت مطالعه کنید تا با نحوه انبار کردن بتن به خوبی آشنا شوید.

  • میلگردها را روی یک سکوی غیرفلزی برجسته مانند پالت چوبی قرار دهید؛ به این دلیل که هم زمین و هم مناطق بتنی، رطوبت را جذب می کنند و در صورت قرار گرفتن میلگرد در چنین مناطقی، می تواند منجر به زنگ زدگی میلگرد شود.
  • میلگردها را با استفاده از برزنت محافظ ضخیم بپوشانید و آن را با بلوک های خاکستری (یا چیزی مشابه سنگین) در گوشه ها و لبه ها محکم کنید. به این ترتیب شما مانع از قرار گرفتن میلگرد در برابر عناصری که می تواند به آن آسیب برساند، خواهید شد.
  • در صورت استفاده از میلگرد گالوانیزه، مراقب باشید با میلگرد بدون روکش تماس پیدا نکند و از قرار گرفتن بیش از حد آن در معرض مواد چوبی که می تواند سطح آن را لکه دار کند، خودداری کنید. همچنین توصیه می شود از نوع دیگری از پلت فرم های غیر فلزی نیز استفاده کنید.
  • در صورت استفاده از میلگرد فولادی ضد زنگ، حتی الامکان از تماس آن با میلگرد فولاد کربنی یا سایر مواد آهنی (آهن) خودداری کنید. اگر این امر اجتناب ناپذیر است، مطمئن شوید که میلگرد فولادی ضد زنگ در بالای مواد دیگر قرار گرفته است.
انبار کردن میلگرد

این نکات جز مهم ترین مواردی هستند که برای انبار کردن میلگرد و نگهداری از آن باید در نظر داشته باشید تا بتوانید از آسیب و خوردگی میلگردها تا جای ممکن پیشگیری کنید.

کلام پایانی : مهم ترین نکات برای انبار کردن میلگرد و نگهداری از آن

از آنجا که انواع میلگرد جهت مقاوم سازی سازه های بتنی مورد استفاده قرار می گیرد، بنابراین لازم است میلگردهایی که در ساخت و ساز استفاده می شود، کاملا سالم، بدون خوردگی و زنگ زدگی باشد. به همین دلیل لازم است هنگام انبار کردن میلگرد نکاتی را که در این مقاله ذکر کردیم به طور کامل در نظر بگیرید و آن ها را رعایت کنید.

از اینکه همواره با ما همراه هستید از شما صمیمانه سپاسگزاریم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
مقالات مشابه
سنگ کوارتز
سنگ کوارتز چیست؟ آشنایی با مزایا و ویژگی ها

در این مقاله قصد داریم شما را با یکی از انواع دیگر سنگ های ساختمانی به نام سنگ کوارتز آشنا کنیم. این نوع سنگ ها از جمله پرکاربردترین سنگ های ساختمانی محسوب می شود و دارای ویژگی های بسیار منحصر به فردی می باشد. در این مقاله تا انتها با تیم مهندسان شرکت فراز آسمان...

۲۹,فروردین, ۱۴۰۲ 0دیدگاه ادامه مطلب
پانل سیمانی
پانل سیمانی چیست؟ معرفی انواع پانل های سیمانی

در صنعت ساخت و ساز مصالح ساختمانی بسیار متنوعی تولید و به بازار ارائه شده است که هر کدام از آن ها کاربردهای منحصر به فردی دارد. علاوه بر این با پیشرفت تکنولوژی نیز مصالح ساختمانی جدیدتری به بازار عرضه شد که صنعت ساختمان سازی را متحول کرد. پانل سیمانی یکی از انواع مصالح ساختمانی...

۲۷,فروردین, ۱۴۰۲ 0دیدگاه ادامه مطلب
آجر قزاقی
آجر قزاقی چیست؟ آشنایی با آجر سنتی قزاقی

همانطور که می دانید یکی از انواع مصالح ساختمانی پرکاربرد، آجر است. آجر در حقیقت یکی از رایج ترین مصالح ساختمانی است که در انواع مختلف تهیه و تولید می شود. آجر قزاقی هم یکی از انواع آجر و البته از نوع سنتی آن می باشد. در این مقاله با تیم مهندسان شرکت فراز آسمان...

۲۴,فروردین, ۱۴۰۲ 0دیدگاه ادامه مطلب
نوشته های اخیر
سنگ کوارتز چیست؟ آشنایی با مزایا و ویژگی ها

پانل سیمانی چیست؟ معرفی انواع پانل های سیمانی

آجر قزاقی چیست؟ آشنایی با آجر سنتی قزاقی

بتن خود ترمیم شونده چیست؟

راه های ارتباطی نشانی دفترنجف آباد: خیابان منتظری شمالی، خیابان معرفت، نبش کوی بهارستان
کدپستی : 8513787786