۰۳۱-۴۲۵۱۳۵۳۸ دفترنجف آباد: خیابان منتظری شمالی، خیابان معرفت، نبش کوی بهارستان

دید وسیع،

تفکر دقیق،

طراحی هنرمندانه

سقف مناسب بیمارستان ؛ مزایا و ویژگی ها

دسته بندی:
۱۹,شهریور, ۱۴۰۱ 0 دیدگاه
سقف مناسب بیمارستان

اگر بیشترین فعالیت شما در حوزه ساختمان سازی، مربوط به احداث بیمارستان و مراکز درمانی می باشد، قطعا می دانید که سقف مناسب بیمارستان چه نوع سقفی است و باید دارای چه مزایا و ویژگی هایی باشد؛ و این موضوع بسیار مهمی است که در این مقاله به آن پرداخته ایم. لطفا با مهندسان شرکت فراز آسمان نجف همراه شوید.

حتما بخوانید :

سقف کوبیاکس Cobiax چیست؟

سقف کامپوزیت چیست ؟

آشنایی با بهترین متریال برای سقف ساختمان

در انتخاب هر نوع سقف چه فاکتورهایی را باید در نظر گرفت؟

هنگام انتخاب نوع سقف برای دفتر کار، ساختمان مسکونی، بیمارستان یا هر مرکز دیگری باید ۳ عامل اصلی را در نظر بگیرید:

ماندگاری و استحکام

برای اطمینان از ایمن بودن سقف، لازم است استحکام و مقاومت آن به دقت بررسی شود تا در برابر هر فشاری به راحتی شکسته نشود یا آسیب نبیند.

قابلیت تعمیر

به طور کلی سقف ها باید از جنسی ساخته شود که با گذشت زمان به تعمیرات کمتری نیاز داشته باشد. در کل انواع سقف که از قابلیت تعمیر برخوردار باشد، همچنین با هزینه کم قابل تعمیر باشد، می تواند گزینه ی مناسبی باشد.

کیفیت

سقفی که با استفاده از محصولات باکیفیت ساخته شده باشد، مطمئناً برای مدت زمان طولانی قابل استفاده است و نیاز به صرف هزینه های گزاف برای تعمیر ندارد.

اکنون که با فاکتورهای کلی برای انتخاب سقف مناسب ساختمان ها آشنا شدید، در بخش بعدی فاکتورهای مهم برای انتخاب سقف مناسب بیمارستان را ذکر خواهیم کرد. همچنان با ما همراه باشید.

سقف مناسب بیمارستان

هنگام انتخاب سقف مناسب بیمارستان چه عواملی را باید در نظر گرفت؟

شواهد متعددی وجود دارد که نشان می دهد نوع طراحی بیمارستان به طور قابل توجهی بر سرعت بهبودی بیمار و همچنین روحیه ی کارکنان تأثیر گذار است. بنابراین هنگام انتخاب سقف مناسب بیمارستان، این فاکتورهای مهم را در نظر بگیرید.

در نظر گرفتن نکات بهداشتی

پیشگیری و کنترل عفونت در بیمارستان ها از اهمیت بالایی برخوردار است. هر معماری که یک مرکز بهداشتی را طراحی می‌کند، باید در نظر داشته باشد که چگونه مصالح به کار رفته در سقف‌ بخش های مختلف داخل بیمارستان، ‌به مکانی برای رشد باکتری‌ ها/میکروب ‌ها تبدیل نشود. سقف ها باید صاف باشد، متخلخل نباشد، محکم و بدون درز باشد.

توجه به نکات درمانی

معماران باید سقف ها را به گونه ای طراحی کنند که بیماران نور و هوای کافی دریافت کنند و احساس آرامش داشته باشند. سقف ‌مناسب بیمارستان را می‌توان با در نظر گرفتن نیاز بیماران به خواب کافی و آرامش برای بهبودی هر چه سریع تر و نکاتی از این قبیل انتخاب کرد.

پاکیزگی و نظافت

همانطور که می دانید، پاکیزگی و نظافت بیمارستان ها بسیار مهم است و همواره باید در اولویت قرار گیرد تا اطمینان حاصل شود که بیماران در محیطی عاری از میکروب و باکتری بستری شده اند و از ابتلا به بیماری های مرتبط با آلودگی های محیطی ایمن هستند. برای مثال پانل های سقفی نباید دارای تغییر رنگ، گرد و غبار، ترک، تراشه یا لکه باشد، تا به محلی برای رشد باکتری ها تبدیل نشود.

سقف مناسب بیمارستان

تعمیر و نگهداری آسان

سقف بیمارستان باید به گونه ای انتخاب شود که ترک نخورد و مستعد ساییدگی نباشد؛ به این دلیل که در صورت بروز چنین مشکلاتی اگر سریعا تعمیر و اصلاح نشود این عیوب می تواند منجر به رشد باکتری ها در محل شود. بنابراین سقف مناسب بیمارستان سقفی است که تعمیر و نگهداری آن آسان بوده، مقرون به صرفه باشد و نیاز به زمان کمتری برای تعمیر داشته باشد.

ظاهر زیبا

از لحاظ زیبایی شناسی سقف مناسب بیمارستان باید دارای رنگ ، طرح و ظاهری زیبا و دل نشین باشد؛ چرا که این مسئله در روحیه ی بیماران و روند بهبود آن ها و همچنین سایر کارکنان بیمارستان ها بسیار تاثیرگذار است.

کلام پایانی : سقف مناسب بیمارستان

از آنجا که ساختمان بیمارستان جز بناهای مهم در حوزه عمران و ساختمان سازی محسوب می شود، انتخاب انواع مصالح ساختمانی و اجزا مربوط به ساخت و احداث بیمارستان امری بسیار مهم تلقی می شود. به همین دلیل در این مقاله شما را با فاکتورهای مهم برای انتخاب سقف مناسب ساختمان آشنا کردیم و گفتیم که سقف های ساختمانی باید دارای چه ویژگی هایی باشند. امید است مطالب ذکر شده مورد توجه و رضایت شما عزیزان قرار گرفته باشد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
مقالات مشابه
معماری پایدار
معماری پایدار چیست؟

معماری پایدار یک اصطلاح کلی است و به نوعی از معماری گفته می شود که برای محدود کردن تأثیر انسان بر محیط زیست طراحی شده است؛ در حقیقت می توان گفت معماری پایدار دارای یک رویکرد سازگار با محیط زیست برای احداث ساختمان های مدرن است و تمامی جنبه های فرآیند ساخت و ساز، از...

۰۳,مهر, ۱۴۰۱ 0دیدگاه ادامه مطلب
معماری کلاسیک
معماری کلاسیک چیست؟

در واقع نمادین ترین سازه های کلاسیک معابد سنگی بزرگی هستند که بر اساس تقارن و نظم ساخته شده اند. منشا معماری کلاسیک مربوط می شود به یونان و روم باستان؛ از مهم ترین ویژگی های بارز این نماها تقارن آن هاست. سازه های کلاسیک دارای ستون‌، پنجره‌ های مستطیل شکل و سنگ مرمر می...

۲۵,شهریور, ۱۴۰۱ 0دیدگاه ادامه مطلب
سقف اینتل دک
سقف اینتل دک چیست؟ آشنایی با مزایای آن

سال ها قبل، در صنعت ساختمان سازی، برای ساخت سقف با دهانه ی بزرگ، از سقف های مشبک یا سقف های وافل استفاده می کردند. اما مشکلی که در ارتباط با اجرای این نوع سقف ها وجود داشت این بود که نصب آن ها بسیار دشوار بود. بنابراین مهندسان و معماران ایرانی بر آن شدند...

۳۱,مرداد, ۱۴۰۱ 0دیدگاه ادامه مطلب
نوشته های اخیر
معماری پایدار چیست؟

معماری کلاسیک چیست؟

سقف مناسب بیمارستان ؛ مزایا و ویژگی ها

سقف اینتل دک چیست؟ آشنایی با مزایای آن

راه های ارتباطی نشانی دفترنجف آباد: خیابان منتظری شمالی، خیابان معرفت، نبش کوی بهارستان
کدپستی : 8513787786