۰۳۱-۴۲۵۱۳۵۳۸ دفترنجف آباد: خیابان منتظری شمالی، خیابان معرفت، نبش کوی بهارستان

دید وسیع،

تفکر دقیق،

طراحی هنرمندانه

خدمت راه و باند

یکی از مهم ترین عوامل توسعه اقتصادی و فرهنگی شهرها و کشورها این است که بتوانند به واسطه راه های ارتباطی با یکدیگر به انجام مبادلات بازرگانی بپردازند و این نشان می دهد که وجود راه ها تا حد زیادی می تواند در توسعه فرهنگ و اقتصاد مناطق مختلف نقش داشته باشد. اینجاست که خدمات راه سازی و باندسازی اهمیت ویژه ای پیدا می کند و نیاز به سازندگان راه و باند باتجربه شدیدا احساس می شود. ما در تیم مهندسی فراز آسمان نجف، دامنه ی فعالیت خود را به حوزه خدمات راه و باند سازی نیز گسترش داده ایم و در این حوزه ی آماده ی ارائه ی هرگونه خدمات می باشیم.

به دلیل اهمیت زیاد راه های ارتباطی، احداث و طراحی راه و باند در هر محل با اسنفاده از مصالح مرقوب و با کیفیت و نقشه ی راه و باند نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار می شود.

ما در شرکت مندسی فراز آسمان نجف خدمات ساخت و ساز راه و باند را با در نظر گرفتن کلیه ی پروتکل های ساخت و ساز راه و جاده  و با انجام کلیه ی محاسبات اولیه انجام می دهیم.

آیا مایلید تا با مراحل راه سازی و احداث پروژه های راه و باند اشنا شوید؟ پس همچنان با ما همراه باشید.

راه و باند

راه و باند سازی چگونه انجام می شود؟

به طور کلی زمانی که در محلی بخواهند جاده ای احداث کنند، بخشی از آن محل را برای زمین جاده در نظر می گیرند و آن را حریم جاده می نامند. در نظر گرفتن حریم برای جاده ها و راه ها باعث می شود که رانندگان از دید وسیع تر و بهتری برای رانندگی در جاده برخوردار باشند و به دنبال آن خطر انحراف حین رانندگی برای آن ها به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

برای ساخت راه و باند نیاز به زیرسازی هم می باشد. زیر سازی جاده ها به منظور بالا بردن سطح ایمنی و کیفیت جاده، راه و باند انجام می شود.

 مرحله بعد مربوط می شود به انجام عملیات روکش کردن جاده. روکش کردن با استفاده از آسفالت انجام می شود. در این مرحله، کیفیت آسفالت اهمیت پیدا می کند، چرا که هر چه آسفالت با کیفیت تر باشد، جاده صاف و هموارتر خواهد بود. به علاوه برای جاده هایی که پر رفت و آمد هستند، باید از رشته هایی به نام رشته های الیاف استفاده کرد تا پس از مدتی دچار ترک و آسیب نشود.

ما در تیم مهندسی فراز آسمان نجف کلیه ی پروژه های ساختمان سازی و همچنین پروژه های مربوط به ساخت راه و باند را مرحله به مرحله با برنامه ریزی دقیق انجام می دهیم. در ادامه به اختصار مراحل ساخت راه و باند را برای شما عنوان کرده ایم.

مراحل انجام پروژه ساخت و ساز راه و باند توسط شرکت فراز آسمان نجف

به منظور آگاهی هر چه بیشتر شما عزیزان مراحل ساخت پروژه های راه و باند را نام برده ایم. این مراحل عبارتند از :

راه و باند

مرحله اول : در ابتدا لازم است که یک نقشه توپوگرافی تهیه شود که منحنی های تراز با کد ارتفاع در آن مشخص شده باشد.

مرحله دوم : در این مرحله باید ویژگی های مسیر به درستی مشخص شود. این مشخصات بیشتر مربوط به مشخصات فنی می باشد.

مرحله سوم : آگاهی از نوع زمین : در این مرحله لازم است که شما نوع زمینی را که قرار است در آن جاده را احداث کنید به خوبی بشناسید. اینکه زمین از نوع دشتی، کوهستانی و … باشد در ساخت راه و باند بسیار اهمیت دارد.

مرحله چهارم : در این مرحله باید شیب مجاز زمین را تعیین کنید.

مرحله پنجم : در این مرحله باید با توجه به شیب مجاز جاده و نقشه توپولوژی که تهیه کرده اید، پرگار زنی کنید.

مرحل ششم : در این مرحله خطوط شکسته مسیرهای مختلف در پروژه را تعیین کنید و خط شکسته بهینه را انتخاب کنید.

و دیگر مراحل مربوط به ساخت پروژه راه و باند که مربوط به مباح تخصصی می باشد.

ما در گروه فراز آسمان نجف با رعایت کلیه ی اصول مهندسی و انجام محاسبات و پیش بینی های اولیه خدمات راه و باند سازی را با حداکثر کیفیت ارائه خواهیم داد به طوری که حداکثر نکات امنیتی نیز در احداث و اجرای پروژه رعایت شده باشد.