۰۳۱-۴۲۵۱۳۵۳۸ دفترنجف آباد: خیابان منتظری شمالی، خیابان معرفت، نبش کوی بهارستان

دید وسیع،

تفکر دقیق،

طراحی هنرمندانه

پروژه یادمان شهدای نجف آباد

محل اجراي کار: اصفهان، نجف آباد

در شهرستان نجف آباد با وجود ۲۵۰۰ شهید و ۷۲ سردار و فرمانده رده اول نظامی که طی هشت سال دفاع مقدس به شهادت رسیده اند، جای خالی یک نماد و اِلمان شهری مربوط به این شهدای گرانقدر احساس می شد؛ بر این اساس شرکت مهندسی فراز آسمان نجف طراحی و ساخت چنین المانی را در راس اهداف کاری خود قرار داد. این مهم با همت شرکت یاس مدینه نورطراحی و اجرایی گردید و با تعامل و حمایت سپاه پاسداران وکنگره سرداران شهید شهرستان نجف آباد راهبری گردید و توسط تیم مهندسی شرکت فراز آسمان نجف عملیات ساخت پروژه یادمان شهدای نجف آباد از ابتدا تا انتها صورت پذیرفت.

پروژه یادمان شهدای نجف آباد

مشخصات پروژه یادمان شهدای نجف آباد

پروژه ملی یادمان شهدای نجف آباد در زمینی به مساحت ۲۵۰۰ مترمربع به صورت کاملا سنتی مذهبی و با استفاده ازعلم اساتید معماری دانشگاه تهران و دانشگاه های مطرح کشور و با هنراستادکارهای سنتی و با استفاده از متریال های مرغوب و دست ساز اجرا گردید.

این بنا دارای چهاردرب درچهار جهت، سه سردرب ورودی یک شکل و یک گنبد نمای فیروزه ای با آجرکاری سنتی در سردرب اصلی درضلع غربی می باشد.

پروژه یادمان شهدای نجف آباد

همچنین در محیط این فضا یک آبنما کاشی کاری دور داده شده است.

هنرهای بنایی استفاده شده در این پروژه  شامل :کاشی کاری معرق،کاشی کاری هفت رنگ از تصاویر و اسامی ۲۵۰۰ شهید شهرستان برروی بدنه ها و طاق نماهای هفت و پنج، کاشی کاری و آجرکاری مُعَقلی، دو آبخوری تراشیده شده از سنگ و سکه های مسی قلمزنی شده توسط استاد راعی از سردیس ۷۲ سردار شهید و کلیه درب های فلزی به صورت طراحی سنتی وگره چینی ساخته شده است.

پروژه یادمان شهدای نجف آباد

درحال حاضر این بنا مرکز برگزاری مراسمات مذهبی می باشد.

بنای یادمان شهدا با وجود مزار شهید سربلند و مدافع حرم شهید محسن حججی حال و هوای خاصی به خود گرفته است.

این بنا جز افتخارات معنوی شرکت فرازآسمان نجف می باشد و از این بابت خدا را شاکر هستیم.

راه های ارتباطی نشانی دفترنجف آباد: خیابان منتظری شمالی، خیابان معرفت، نبش کوی بهارستان
کدپستی : 8513787786