۰۳۱-۴۲۵۱۳۵۳۸ دفترنجف آباد: خیابان منتظری شمالی، خیابان معرفت، نبش کوی بهارستان

دید وسیع،

تفکر دقیق،

طراحی هنرمندانه

همه چیز در مورد نورپردازی هوشمند نمای ساختمان

دسته بندی:
۱۰,اسفند, ۱۳۹۹ 0 دیدگاه
نورپردازی هوشمند نمای ساختمان

به طور کلی نما، اولین چیزی است که هنگام بازدید از ساختمان ها به چشم می خورد و نشان دهنده ی هنر، خلاقیت، تجربه و توان مهندسین معمار ساختمان است. با ورود فن آوری های نوین در حوزه ساختمان سازی و نورپردازی هوشمند نمای ساختمان ، بناهای ساخته شده بسیار زیباتر و دارای هارمونی خاصی می باشد که توجه هر بیننده ای را به خود جلب می کند. آیا مایلید تا با نورپردازی هوشمند نمای ساختمان بیشتر آشنا شوید؟ پس با تیم مهندسی شرکت فراز آسمان نجف همراه شوید.

حتما بخوانید :

مشاوره بازسازی ساختمان

طراحی انواع ساختمان های سبز

آشنایی با نورپردازی هوشمند نمای ساختمان

امروزه انواع لامپ ها در ساختمان سازی و نمای آن بسیار هوشمندانه و هدفمند استفاده می شود؛ به طوری که کاربرد لامپ ها نه تنها برای روشنایی و نوردهی، بلکه برای فضا سازی نیز می باشد. به طور مثال قطعا نماهایی را دیده اید که نورپردازی آن ها به گونه ای است که یک فضای سه بعدی ایجاد کرده است؟! در این قبیل ساختمان ها از انواع لامپ به هدفمند استفاده شده است.

نورپردازی هوشمند نمای ساختمان

و سیستم نورپردازی هوشمند نمای ساختمان یکی از هدفمندترین سیستم های نورپردازی محسوب می شود که برای شما این امکان را فراهم می کند تا بتوانید سیستم روشنایی نمای ساختمان یا سایر قسمت های ساختمان را کنترل کنید. به طور مثال شما می توانید سیستم روشنایی را از طریق تلفن همراه خود و یا به صورت اتوماتیک کنترل کنید، یا حتی می توانید میزان روشنایی لامپ ها، رنگ آن ها، ترتیب روشن شدن آن ها و مواردی از این قبیل را کنترل کنید.

نحوه اجرای نورپردازی هوشمند نمای ساختمان

کل سیستم روشنایی هوشمند ساختمان در یک شبکه قرار می گیرد و این شبکه یا به صورت اتوماتیک و یا از طریق اتصال به تلفن همراه شما از طریق یک برنامه ی کاربردی قابل کنترل می باشد. حتی می توان با بهره مندی از تکنولوژی اینترنت اشیا (IOT)، سیستم روشنایی یا نورپردازی نمای ساختمان را طوری طراحی و اجرا کرد تا زمانی که در خانه نیستید هم بتوانید آن ها را کنترل نمائید.

نورپردازی هوشمند نمای ساختمان چه مزایایی دارد؟

نورپردازی هوشمند نمای ساختمان و همچنین هدفمند سازی سیستم روشنایی، علاوه بر اینکه ظاهر ساختمان را زیبا و چشم نواز می کند، مزیت های دیگری نیز دارد که در این بخش از مقاله به ذکر مزیت های نورپردازی هوشمند نمای ساختمان پرداخته ایم. لطفا همچنان با ما همراه باشید.

  • استفاده ی آسان و دسترسی بهتر

پیش تر گفتیم که شما می توانید به آسانی با نصب اپلیکیشن مربوط به سیستم روشنایی ساختمان، به راحتی آن را کنترل نمائید و حتی در حالت پیشرفته تر زمانی که در خارج از خانه هستید هم امکان دسترسی از راه دور به این سیستم برای شما وجود خواهد داشت. این، یکی از مزیت های نورپردازی هوشمند نمای ساختمان به حساب می آید.

نورپردازی هوشمند نمای ساختمان
  • امنیت بیشتر، با کنترل و نظارت دقیق تر

زمانی که سیستم روشنایی ساختمان مجهز به سنسور می شود، امکان کنترل و نظارت بر سیستم روشنایی ساختمان بهتر و دقیق تر صورت می گیرد؛ به این علت که سنسورها را می توان برای اهداف مختلف برنامه ریزی کرد. به طور مثال از طریق زمانبندی سنسورها می توان از بروز خطرات احتمالی که می تواند در اثر نقص اتصالات به وجود بیاید، جلوگیری کرد.

  • صرفه جویی در هزینه ها

به این دلیل که در برخی از ساعات شبانه روز در قسمت هایی از ساختمان رفت و آمد وجود ندارد، لزومی به روشن ماندن لامپ ها در آن قسمت ها نیست و با استفاده از سنسور در آن بخش می توان سیستم روشنایی را هوشمند سازی کرد به طوری که در صورت عدم حضور افراد در آن بخش از ساختمان، چراغی در آن جا روشن نماند، که این باعث کاهش مصرف انرژی شده و به طرز چشم گیری در هزینه ها صرفه جویی می شود.

این موارد از مهم ترین مزیت های استفاده از سیستم روشنایی هدفمند و نورپردازی هوشمند نمای ساختمان می باشد.

از توجه و همراهی شما عزیزان تا پایان این مقاله سپاسگزاریم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
مقالات مشابه
انبار کردن میلگرد
مهم ترین نکات برای انبار کردن میلگرد ؛ نگهداری میلگرد

همانطور که می دانید، میلگرد معمولاً برای استحکام و پایداری سازه های بتنی مورد استفاد قرار می گیرد. با وجودی که بتن فوق العاده قوی است، اما می تواند یکپارچگی خود را تحت تنش های کششی از دست بدهد که این منجر به ترک خوردن و پوسته پوسته شدن آن می شود. در این شرایط،...

۱۶,آذر, ۱۴۰۱ 0دیدگاه ادامه مطلب
جلوگیری از خوردگی فلزات
روش های جلوگیری از خوردگی فلزات

پیمانکاران و متخصصین امر ساخت و ساز، از نقش مهم فلزات در ساختمان سازی کاملا آگاه هستند و می دانند که زنگ زدگی و سایر اشکال خوردگی فلزات می تواند منجر به بروز مشکلات اساسی در ارتباط با ایمنی ساختمان شود. بنابراین دانستن روش های جلوگیری از خوردگی فلزات امری حیاتی و ضروری است؛ ما...

۱۴,آذر, ۱۴۰۱ 0دیدگاه ادامه مطلب
معماری دیکانستراکشن
معرفی سبک معماری دیکانستراکشن (Deconstruction)

دیکانستراکشن (Deconstruction) در لغت به معنای ساختار شکنی، بنیان فکنی ساختار زدایی و مفاهیمی از این قبیل می باشد و جنبشی است متعلق به معماری معاصر و بر خلاف عقلانیت منظم مدرنیسم ایجاد شد. در واقع سبک غیر خطی و از بین بردن تقارن  اشکال در ساخت و ساز، باعث ایجاد ساختمان هایی با ظاهر...

۱۲,آذر, ۱۴۰۱ 0دیدگاه ادامه مطلب
نوشته های اخیر
مهم ترین نکات برای انبار کردن میلگرد ؛ نگهداری میلگرد

روش های جلوگیری از خوردگی فلزات

معرفی سبک معماری دیکانستراکشن (Deconstruction)

بتن پلیمری چیست؟ مشخصات و کاربردها

راه های ارتباطی نشانی دفترنجف آباد: خیابان منتظری شمالی، خیابان معرفت، نبش کوی بهارستان
کدپستی : 8513787786