۰۳۱-۴۲۵۱۳۵۳۸ دفترنجف آباد: خیابان منتظری شمالی، خیابان معرفت، نبش کوی بهارستان

دید وسیع،

تفکر دقیق،

طراحی هنرمندانه

با ویژگی های بهترین نمای ساختمان آشنا شوید

دسته بندی:
۰۲,مرداد, ۱۴۰۰ 0 دیدگاه
بهترین نمای ساختمان

آیا تا کنون از خود پرسیده اید که بهترین نمای ساختمان چه ویژگی هایی دارد؟ آیا این ویژگی ها مربوط می شود به ضاهر ساختمان، یا مترال و مصالحی که در ساختمان سازی از آن ها استفاده می شود؟ در این مقاله تیم مهندسین شرکت فراز آسمان نجف به بررسی ویژگی های بهترین نمای ساختمان پرداخته است. لطفا با ما همراه شوید.

بیشتر بدانید :

راهنمای آهن کشی و شاسی کشی نمای ساختمان

اهمیت نمای ساختمان

آنچه مسلم است، این است که نمای ساختمان همان چیزی است که در ذهن افراد می ماند و به علاوه این ظاهر و نمای ساختمان است که در زیبایی نمای شهری تاثیر گذار است. بنابراین توجه به این مسئله از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است که نمای ساختمان ها را با باید توجه به فاکتورهای تعیین کننده و اصول مربوط به آن ساخت.

در ساخت بهترین نمای ساختمان چه فاکتورهایی تعیین کننده است؟

قطعا می دانید که در ساخت نمای انواع مختلف ساختمان، نمی توان از متریال و مصالح ساختمانی یکسانی استفاده کرد. به طور مثال در ساختمان ها و مجتمع های تجاری و تفریحی از متریال مخصوص به آن و در ساختمان های مسکونی از انواع دیگر متریال استفاده می شود. اما در کل بهترین نمای ساختمان بر اساس فاکتورهای مشخصی ساخته می شود که در ادامه به آن فاکتورها اشاره کرده ایم.

بهترین نمای ساختمان

نوع معماری ساختمان

بخش زیادی از زیبایی و جذابیت یک ساختمان به نمای آن بستگی دارد. در واقع زمانی که نوبت به اجرای نمای ساختمان می رسد، با توجه به نمای ساختمان های اطراف آن ، نوع کاربری ساختمان ، محل احداث پروژه و … نمای ساختمان انتخاب می شود. بنابراین یکی از فاکتورهای مهم در انتخاب بهترین نمای ساختمان مربوط می شود به نوع معماری و هماهنگی آن با ساختمان های مجاور آن.

متریال با دوام و ماندگار

دومین فاکتور در اجرای بهترین نمای ساختمان مربوط می شود به متریال و مصالح مورد استفاده در نمای ساختمان. در حقیقت هر چه مصالح کاربردی در ساخت نمای ساختمان با کیفیت تر باشد، دوام نمای ساختمان و شکل ظاهری آن بیشتر خواهد بود و برای مدت زمان بیشتری ظاهر ساختمان زیبا و تمیز باقی خواهد ماند و در برابر عوامل مخرب ساختمان مثل باران و … از خود مقاومت بیشتری نشان خواهد داد.

سرعت اجرا

از دیگر فاکتورهای تعیین کننده در ساخت بهترین نمای ساختمان ، مربوط می شود به سرعت و سهولت اجرای آن. افزایش سرعت در اجرای نمای ساختمان باعث می شود که در وقت و هزینه ها صرفه جویی شود. به طور مثال در اجرای نمای ساختمان به منظور افزایش سرعت اجرا و کاهش هزینه ها از نماهای کامپوزیتی استفاده می شود.

عایق دما و حرارت و ضد اشتعال بودن

استفاده از متریال عایق در نمای ساختمان باعث مصرف بهینه انرژی می شود. به این ترتیب انرژی گرمایشی و سرمایشی درون ساختمان در فصول سرد و گرم سال از سمت نمای ساختمان به هدر نمی رود.

امروزه استفاده از متریال ضد حریق در نمای ساختمان از ضروریات است و چنانچه این فاکتور در اجرای نمای ساختمان در نظر گرفته نشود، مجوز پایان کار صادر نخواهد شد. این یکی از فاکتورهای مهم در ساخت بهترین نمای ساختمان می باشد.

بهترین نمای ساختمان

ضد زلزله بودن ساختمان

یکی ویژگی بسیار مهم دیگر در ساخت بهترین نمای ساختمان مربوط می شود به اجرای نمای ضد زلزله. برای این منظور از ابزارهایی در اجرای نمای ساختمان استفاده می شود که موجب می شود ساختمان در برابر زلزله مقاومت بیشتری نسبت به ساختمان های معمولی از خود نشان دهد.

وزن نمای ساختمان

آیا می دانید وزن نمای ساختمان بر افزایش امنیت ساختمان بسیار تاثیرگذار است؟ زمان وقوع زلزله ، چنانچه مصالح ساختمانی به کار رفته در نمای ساختمان دارای وزن کمتری باشد، احتمال سقوط آن ها کمتر است.

کلام پایانی

با توجه به اهمیت نمای ساختمان و تلاش معماران و متخصصان امر ساختمان سازی، برای اجرای بهترین نمای ساختمان لازم است که فاکتورهای ذکر شده در این مقاله را به دقت مد نظر داشته باشید.

از توجه و همراهی شما تا پایان این مقاله بسیار ممنون و سپاسگزاریم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
مقالات مشابه
غلتک
نکاتی مهم در ارتباط با غلتک در پروژه های عمرانی

یکی از انواع ماشین آلات ساختمانی غلتک ها هستند. از این نوع ماشین آلات در پروژه های عمرانی و ساختمان سازی به طور وسیعی استفاده می شود. غلتک ها کاربردهای زیادی در ساختمان سازی دارد. در این مقاله به معرفی انواع غلتک و کاربردهای آن پرداخته ایم. لطفا با تیم مهندسین شرکت فرازآسمان نجف همراه...

۲۷,شهریور, ۱۴۰۰ 0دیدگاه ادامه مطلب
بلوک های سیمانی
بلوک های سیمانی و مزیت های آن نسبت به پنل های گچی و فوم

یکی از انواع مصالح ساختمانی پر کاربرد در ساختمان سازی، بلوک سیمانی است. استفاده از بلوک های سیمانی برای دیوار کشی، تیغه کشی و … نیاز به مهارت خاصی ندارد و تنها لازم است که بلوک سیمانی مرغوب خریداری شود. آیا با بلوک های سیمانی و مزیت های آن آشنا هستید؟ در این مقاله با...

۲۰,شهریور, ۱۴۰۰ 0دیدگاه ادامه مطلب
بچینگ بتن
بچینگ بتن و هر آنچه لازم است در مورد در آن بدانید

بچینگ نوعی از ماشین آلات ساختمانی می باشد که برای تولید و ساخت بتن در حجم بالا استفاده می شود. از آنجا که بتن در امر ساختمان سازی جایگاه خاصی دارد و یکی از انواع مصالح ساختمانی پرکاربرد است، معماران و متخصصین ساختان سازی همواره در تلاش بوده اند تا به راهکارهایی برای تولید بتن...

۱۶,شهریور, ۱۴۰۰ 0دیدگاه ادامه مطلب