۰۳۱-۴۲۵۱۳۵۳۸ دفترنجف آباد: خیابان منتظری شمالی، خیابان معرفت، نبش کوی بهارستان

دید وسیع،

تفکر دقیق،

طراحی هنرمندانه

مهم ترین نکات در مورد بیمه آتش سوزی ساختمان که لازم است بدانید

دسته بندی:
۲۵,مهر, ۱۴۰۱ 0 دیدگاه
بیمه آتش سوزی ساختمان

یکی از مهم ترین مسائلی است که معماران و متخصصان امر ساختمان سازی حین احداث یک پروژه به آن توجه خاصی دارند، مسئله ی ایمنی ساختمان است؛ در این راستا یکی از اصلی ترین راهکارها استفاده از انواع عایق ساختمانی است؛ اما مسئله ی ایمنی ساختمان به همین جا ختم نمی شود؛ یکی از جنبه های بسیار مهم و البته اصلی ایمنی ساختمان، مربوط به بیمه می شود. در این مقاله قصد داریم در مورد بیمه آتش سوزی ساختمان نکاتی را مطرح نماییم. لطفا با تیم مهندسان شرکت فراز آسمان نجف همراه شوید.

حتما بخوانید :

رایج ترین اصطلاحات ساخت و ساز

معرفی بهترین روش های عایق کاری ساختمان

راهنمای تخریب ساختمان و معرفی انواع روش های آن

ضرورت و اهمیت بیمه آتش سوزی ساختمان

اینکه در ساختمان از انواع عایق ضد حریق استفاده شود تا هنگام آتش سوزی خسارات وارده بر ساختمان را به حداقل برسانند مسئله ای کملا ضروری است؛ اما بعد از آتش سوزی ساختمان، جبران خساراتی که به وجود آمده است از طریق بیمه آتش سوزی ساختمان امکان پذیر می شود. بنابراین بیمه آتش سوزی ساختمان امری مهم و ضروری است.

انواع پوشش بیمه آتش سوزی ساختمان

به طور کلی بیمه آتش سوزی ساختمان شامل دو نوع پوشش می باشد که یکی شامل بیمه اصلی و دیگری پوشش موارد اضافه می باشد.

 • بیمه اصلی مربوط می شود به خسارات ناشی از آتش سوزی بر اثر انفجار، صاعقه و آتش سوزی؛
 • بیمه مربوط به خسارت های ناشی از خطرات احتمالی، که لازم است هزینه های اضافه تری بابت آن ها بپردازید. در ادامه این موارد را عنوان نموده ایم.
بیمه آتش سوزی ساختمان

آشنایی با انواع خطرات احتمالی تحت پوشش بیمه آتش سوزی ساختمان

همانطور که گفتیم علاوه بر خطرات ناشی از آتش سوزی، صاعقه و انفجار، یکسری موارد دیگر نیز وجود دارد که تحت پوشش بیمه آتش سوزی ساختمان قرار می گیرد. این موارد عبارتند از :

 • سیل و طغیان رودخانه
 • زلزله و فوران آتش فشان
 • بارش برف و باران شدید
 • ریزش کوه و سقوط بهمن
 • رانش و نشست زمین
 • گرد و غبار شدید و طوفان
 • برخورد جسم خارجی به ساختمان
 • ترکیدن لوله در موتورخانه

اموالی که تحت پوشش بیمه آتش سوزی ساختمان قرار می گیرد

جالب است بدانید برخی از اموال موجود در ساختمان نیز تحت پوشش بیمه آتش سوزی ساختمان قرار می گیرد و برخی از اموال شامل بیمه آتش سوزی نمی شود. در این بخش به ذکر این موارد پرداخته ایم. لطفا همچنان همراه ما باشید.

به طور کلی ساختمان های مسکونی و صنعتی و کلیه ی اموال درون آن تحت پوشش بیمه آتش سوزی ساختمان قرار می گیرد. اما در ساختمان های غیر صنعتی یا همان ساختمان های تجاری مثل پاساژ و … تنها خود ساختمان تحت پوشش بیمه قرار خواهد گرفت. اما در این میان برخی از اموال وجود دارد که تحت پوشش بیمه آتش سوزی ساختمان نیستند از جمله :

 • انواع سنگ و فلز قیمتی
 • آثار هنری
 • اوراق بهادار
 • طلا و سکه
 • کتب تاریخی و ارزشمند

تخفیف در بیمه آتش سوزی ساختمان

حتما می دانید که شرکت های ارائه دهنده خدمات بیمه، تحت شرایط خاصی برای بیمه گذاران تخفف در نظر می گیرند و درصدی از مبلغ مربوط به هزینه بیمه را سالانه برای آن افراد کسر می کنند. بیمه آتش سوزی ساختمان نیز شامل چنین تخفیفاتی می شود و گاها به مناسب های مختلف نیز برای بیمه آتش سوزی تخفیف در نظر می گیرند.

بیمه آتش سوزی ساختمان

فسخ بیمه آتش سوزی ساختمان

با وجود تمامی مزیت های انواع بیمه و برای بیمه گذاران محترم، گاهی ممکن است به دلایلی فرد بیمه گذار بخواهد بیمه را فسخ کند. فسخ بیمه آتش سوزی ساختمان با توجه به قوانینی که از سوی شرکت بیمه گر تعیین شده است، امکان پذیر می باشد.

برای مثال در برخی از شرکت های بیمه، شما می توانید قبل از صدور بیمه نامه، بیمه را فسخ نمایید؛ پس از آن کل مبلغ پرداخت شده به شما عودت داده می شود.

کلام پایانی : بیمه آتش سوزی ساختمان

در این مقاله از اهمیت بیمه آتش سوزی ساختمان آگاه شدید و اکنون می دانید که چه مواردی تحت پوشش این نوع بیمه قرار می گیرد. بیمه آتش سوزی ساختمان از جمله مهم ترین جنبه های ایمن سازی ساختمان ها می باشد که مهندسان و متخصصان امر ساخت و ساز قطعا باید آن را مد نظر قرار دهند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
مقالات مشابه
انبار کردن میلگرد
مهم ترین نکات برای انبار کردن میلگرد ؛ نگهداری میلگرد

همانطور که می دانید، میلگرد معمولاً برای استحکام و پایداری سازه های بتنی مورد استفاد قرار می گیرد. با وجودی که بتن فوق العاده قوی است، اما می تواند یکپارچگی خود را تحت تنش های کششی از دست بدهد که این منجر به ترک خوردن و پوسته پوسته شدن آن می شود. در این شرایط،...

۱۶,آذر, ۱۴۰۱ 0دیدگاه ادامه مطلب
جلوگیری از خوردگی فلزات
روش های جلوگیری از خوردگی فلزات

پیمانکاران و متخصصین امر ساخت و ساز، از نقش مهم فلزات در ساختمان سازی کاملا آگاه هستند و می دانند که زنگ زدگی و سایر اشکال خوردگی فلزات می تواند منجر به بروز مشکلات اساسی در ارتباط با ایمنی ساختمان شود. بنابراین دانستن روش های جلوگیری از خوردگی فلزات امری حیاتی و ضروری است؛ ما...

۱۴,آذر, ۱۴۰۱ 0دیدگاه ادامه مطلب
معماری دیکانستراکشن
معرفی سبک معماری دیکانستراکشن (Deconstruction)

دیکانستراکشن (Deconstruction) در لغت به معنای ساختار شکنی، بنیان فکنی ساختار زدایی و مفاهیمی از این قبیل می باشد و جنبشی است متعلق به معماری معاصر و بر خلاف عقلانیت منظم مدرنیسم ایجاد شد. در واقع سبک غیر خطی و از بین بردن تقارن  اشکال در ساخت و ساز، باعث ایجاد ساختمان هایی با ظاهر...

۱۲,آذر, ۱۴۰۱ 0دیدگاه ادامه مطلب
نوشته های اخیر
مهم ترین نکات برای انبار کردن میلگرد ؛ نگهداری میلگرد

روش های جلوگیری از خوردگی فلزات

معرفی سبک معماری دیکانستراکشن (Deconstruction)

بتن پلیمری چیست؟ مشخصات و کاربردها

راه های ارتباطی نشانی دفترنجف آباد: خیابان منتظری شمالی، خیابان معرفت، نبش کوی بهارستان
کدپستی : 8513787786