۰۳۱-۴۲۵۱۳۵۳۸ دفترنجف آباد: خیابان منتظری شمالی، خیابان معرفت، نبش کوی بهارستان

دید وسیع،

تفکر دقیق،

طراحی هنرمندانه

مهم ترین نکات در مورد بیمه آتش سوزی ساختمان که لازم است بدانید

دسته بندی:
۲۵,مهر, ۱۴۰۱ 0 دیدگاه
بیمه آتش سوزی ساختمان

یکی از مهم ترین مسائلی است که معماران و متخصصان امر ساختمان سازی حین احداث یک پروژه به آن توجه خاصی دارند، مسئله ی ایمنی ساختمان است؛ در این راستا یکی از اصلی ترین راهکارها استفاده از انواع عایق ساختمانی است؛ اما مسئله ی ایمنی ساختمان به همین جا ختم نمی شود؛ یکی از جنبه های بسیار مهم و البته اصلی ایمنی ساختمان، مربوط به بیمه می شود. در این مقاله قصد داریم در مورد بیمه آتش سوزی ساختمان نکاتی را مطرح نماییم. لطفا با تیم مهندسان شرکت فراز آسمان نجف همراه شوید.

حتما بخوانید :

رایج ترین اصطلاحات ساخت و ساز

معرفی بهترین روش های عایق کاری ساختمان

راهنمای تخریب ساختمان و معرفی انواع روش های آن

ضرورت و اهمیت بیمه آتش سوزی ساختمان

اینکه در ساختمان از انواع عایق ضد حریق استفاده شود تا هنگام آتش سوزی خسارات وارده بر ساختمان را به حداقل برسانند مسئله ای کملا ضروری است؛ اما بعد از آتش سوزی ساختمان، جبران خساراتی که به وجود آمده است از طریق بیمه آتش سوزی ساختمان امکان پذیر می شود. بنابراین بیمه آتش سوزی ساختمان امری مهم و ضروری است.

انواع پوشش بیمه آتش سوزی ساختمان

به طور کلی بیمه آتش سوزی ساختمان شامل دو نوع پوشش می باشد که یکی شامل بیمه اصلی و دیگری پوشش موارد اضافه می باشد.

 • بیمه اصلی مربوط می شود به خسارات ناشی از آتش سوزی بر اثر انفجار، صاعقه و آتش سوزی؛
 • بیمه مربوط به خسارت های ناشی از خطرات احتمالی، که لازم است هزینه های اضافه تری بابت آن ها بپردازید. در ادامه این موارد را عنوان نموده ایم.
بیمه آتش سوزی ساختمان

آشنایی با انواع خطرات احتمالی تحت پوشش بیمه آتش سوزی ساختمان

همانطور که گفتیم علاوه بر خطرات ناشی از آتش سوزی، صاعقه و انفجار، یکسری موارد دیگر نیز وجود دارد که تحت پوشش بیمه آتش سوزی ساختمان قرار می گیرد. این موارد عبارتند از :

 • سیل و طغیان رودخانه
 • زلزله و فوران آتش فشان
 • بارش برف و باران شدید
 • ریزش کوه و سقوط بهمن
 • رانش و نشست زمین
 • گرد و غبار شدید و طوفان
 • برخورد جسم خارجی به ساختمان
 • ترکیدن لوله در موتورخانه

اموالی که تحت پوشش بیمه آتش سوزی ساختمان قرار می گیرد

جالب است بدانید برخی از اموال موجود در ساختمان نیز تحت پوشش بیمه آتش سوزی ساختمان قرار می گیرد و برخی از اموال شامل بیمه آتش سوزی نمی شود. در این بخش به ذکر این موارد پرداخته ایم. لطفا همچنان همراه ما باشید.

به طور کلی ساختمان های مسکونی و صنعتی و کلیه ی اموال درون آن تحت پوشش بیمه آتش سوزی ساختمان قرار می گیرد. اما در ساختمان های غیر صنعتی یا همان ساختمان های تجاری مثل پاساژ و … تنها خود ساختمان تحت پوشش بیمه قرار خواهد گرفت. اما در این میان برخی از اموال وجود دارد که تحت پوشش بیمه آتش سوزی ساختمان نیستند از جمله :

 • انواع سنگ و فلز قیمتی
 • آثار هنری
 • اوراق بهادار
 • طلا و سکه
 • کتب تاریخی و ارزشمند

تخفیف در بیمه آتش سوزی ساختمان

حتما می دانید که شرکت های ارائه دهنده خدمات بیمه، تحت شرایط خاصی برای بیمه گذاران تخفف در نظر می گیرند و درصدی از مبلغ مربوط به هزینه بیمه را سالانه برای آن افراد کسر می کنند. بیمه آتش سوزی ساختمان نیز شامل چنین تخفیفاتی می شود و گاها به مناسب های مختلف نیز برای بیمه آتش سوزی تخفیف در نظر می گیرند.

بیمه آتش سوزی ساختمان

فسخ بیمه آتش سوزی ساختمان

با وجود تمامی مزیت های انواع بیمه و برای بیمه گذاران محترم، گاهی ممکن است به دلایلی فرد بیمه گذار بخواهد بیمه را فسخ کند. فسخ بیمه آتش سوزی ساختمان با توجه به قوانینی که از سوی شرکت بیمه گر تعیین شده است، امکان پذیر می باشد.

برای مثال در برخی از شرکت های بیمه، شما می توانید قبل از صدور بیمه نامه، بیمه را فسخ نمایید؛ پس از آن کل مبلغ پرداخت شده به شما عودت داده می شود.

کلام پایانی : بیمه آتش سوزی ساختمان

در این مقاله از اهمیت بیمه آتش سوزی ساختمان آگاه شدید و اکنون می دانید که چه مواردی تحت پوشش این نوع بیمه قرار می گیرد. بیمه آتش سوزی ساختمان از جمله مهم ترین جنبه های ایمن سازی ساختمان ها می باشد که مهندسان و متخصصان امر ساخت و ساز قطعا باید آن را مد نظر قرار دهند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
مقالات مشابه
سنگ کوارتز
سنگ کوارتز چیست؟ آشنایی با مزایا و ویژگی ها

در این مقاله قصد داریم شما را با یکی از انواع دیگر سنگ های ساختمانی به نام سنگ کوارتز آشنا کنیم. این نوع سنگ ها از جمله پرکاربردترین سنگ های ساختمانی محسوب می شود و دارای ویژگی های بسیار منحصر به فردی می باشد. در این مقاله تا انتها با تیم مهندسان شرکت فراز آسمان...

۲۹,فروردین, ۱۴۰۲ 0دیدگاه ادامه مطلب
پانل سیمانی
پانل سیمانی چیست؟ معرفی انواع پانل های سیمانی

در صنعت ساخت و ساز مصالح ساختمانی بسیار متنوعی تولید و به بازار ارائه شده است که هر کدام از آن ها کاربردهای منحصر به فردی دارد. علاوه بر این با پیشرفت تکنولوژی نیز مصالح ساختمانی جدیدتری به بازار عرضه شد که صنعت ساختمان سازی را متحول کرد. پانل سیمانی یکی از انواع مصالح ساختمانی...

۲۷,فروردین, ۱۴۰۲ 0دیدگاه ادامه مطلب
آجر قزاقی
آجر قزاقی چیست؟ آشنایی با آجر سنتی قزاقی

همانطور که می دانید یکی از انواع مصالح ساختمانی پرکاربرد، آجر است. آجر در حقیقت یکی از رایج ترین مصالح ساختمانی است که در انواع مختلف تهیه و تولید می شود. آجر قزاقی هم یکی از انواع آجر و البته از نوع سنتی آن می باشد. در این مقاله با تیم مهندسان شرکت فراز آسمان...

۲۴,فروردین, ۱۴۰۲ 0دیدگاه ادامه مطلب
نوشته های اخیر
سنگ کوارتز چیست؟ آشنایی با مزایا و ویژگی ها

پانل سیمانی چیست؟ معرفی انواع پانل های سیمانی

آجر قزاقی چیست؟ آشنایی با آجر سنتی قزاقی

بتن خود ترمیم شونده چیست؟

راه های ارتباطی نشانی دفترنجف آباد: خیابان منتظری شمالی، خیابان معرفت، نبش کوی بهارستان
کدپستی : 8513787786