۰۳۱-۴۲۵۱۳۵۳۸ دفترنجف آباد: خیابان منتظری شمالی، خیابان معرفت، نبش کوی بهارستان

دید وسیع،

تفکر دقیق،

طراحی هنرمندانه

آشنایی با انواع ایزوگام ؛ مشخصات و کاربردهای آن

دسته بندی:
۰۴,مرداد, ۱۴۰۱ 0 دیدگاه
انواع ایزوگام

انواع مختلفی از مواد برای ایزوگام پشت بام وجود دارد و همانطور که می دانید، از ایزوگام به عنوان عایق رطوبتی استفاده می شود. از آنجا که بدون نصب عایق رطوبتی مناسب، ساختمان با مشکلات بزرگی مواجه خواهد شد، لازم است که حتما این مسئله مد نظر قرار گرفته شود که از میان انواع ایزوگام با جنس های مختلف، نوع مناسبی از عایق رطوبتی در بخش های مختلف ساختمان به کار برده شود. در این مقاله تا انتها با تیم مهندسان شرکت فراز آسمان نجف همراه شوید تا شما را با انواع ایزوگام و مشخصات و کاربردهای آن آشنا کنیم.

حتما بخوانید :

رایج ترین اصطلاحات ساخت و ساز 

عایق صوتی دیوار مشترک و سقف ساختمان

الزامات اجرایی سقف کامپوزیت

معرفی انواع ایزوگام و دسته بندی های آن

برخی از بهترین و رایج ترین دسته بندی های ایزوگام عبارتست از : ایزوگام پلی اورتان، ایزوگام پوشش سیمانی و غشای ضد آب PVC؛ در ادامه به ذکر مشخصات و کاربردهای هر کدام از ایزوگام پرداخته ایم.

انواع ایزوگام

انواع دسته بندی ایزوگام : ایزوگام پلی اورتان

یکی از انواع ایزوگام ، ایزوگام با غشای مایع پلی اورتان است که از مزایای بی شماری برخوردار است و بسیاری از عایق کاران، ترجیح می دهند از این نوع عایق رطوبتی استفاده کنند. پلی اورتان جز بهترین مواد مورد استفاده در ساخت عایق های رطوبتی است. مشخصات ایزوگام پلی اورتان عبارتست از :

  • این ماده یک غشای ضد آب بدون درز در محل ایجاد می کند.
  • تمام ترک های مویرگی را پر می کند.
  • ایزوگام پلی اورتان میزان جذب آب بتن را کاهش دهد.

و به طور کلی ایزوگام با غشای مایع پلی اورتان را می توان برای اهداف بسیاری مورد استفاده قرار داد. به عنوان مثال، برای عایق کاری عرشه های عابر پیاده، مخازن آب، حوض ها، بالکن ها، پشت بام ها، پل ها، عرشه های پارکینگ و … می توان از این نوع ایزوگام استفاده کرد.

انواع دسته بندی های ایزوگام : ایزوگام پوشش سیمانی

یکی دیگر از انواع ایزوگام ، ایزوگام پوشش سیمانی است. ایزوگام پوشش سیمانی معمولاً از ترکیب نوعی پودر و مایع پلیمری ساخته می شود. این پودر از ماسه، مواد شیمیایی آلی و معدنی و مواد مبتنی بر سیلیس تشکیل شده است. همانطور که می دانید، هنگامی که مواد فعال با آهک ترکیب می شوند، واکنش هیدراتاسیون ایجاد می کند و یک ماده قوی ضد آب ایجاد می کند. از مهم ترین خصوصیات این نوع ایزوگام، کاربرد ساده آن است؛ به عبارت دیگر به دلیل اینکه استفاده از آن بسیار آسان است، بسیاری از متخصصان امر ساخت و ساز ترجیح می دهند از این نوع ایزوگام به عنوان عایق رطوبتی استفاده کنند.

محصولات عایق رطوبتی سیمانی برای اهداف مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. معماران حرفه ای ها از این نوع ایزوگام برای ایجاد آب بندی روی سازه های بتنی مانند پایه ها، دیوارها، پیاده روها و گذرگاه ها استفاده می کنند؛ به طور کلی می توان از این نوع عایق رطوبتی برای طیف وسیعی از کاربردهای بتن استفاده کرد.

انواع ایزوگام

معرفی انواع ایزوگام : غشای ضد آب PVC

یکی از انواع ایزوگام که با عنوان غشای ضد آب PVC شناخته می شود ، از پلی وینیل کلراید ساخته شده است و اصلی ترین کاربرد آن عایق کاری سقف سقف است. مشخصات غشای ضد آب PVC عبارتست از :

  • غشای ضد آب PVC یک عایق رطوبتی و ضد آب بسیار قوی است به طور که نفوذپذیری آب از آن تضمین شده است.
  • غشای ضد آب PVC یک عایق بخار است و این از مزیت های بزرگ آن است.
  • از مواد ضد آب با یک پایه تقویت کننده تشکیل شده است؛ این پایه معمولاً از الیاف شیشه یا مش پلی استر ساخته می شود.

همانطور که گفتیم، کاربرد ایزوگام غشای ضد آب PVC عمدتاً برای سقف می باشد، اما معمولاً برای تونل ها، استخرهای شنا و سازه های زیرزمینی نیز استفاده می شود.

کلام پایانی در مورد دسته بندی های انواع ایزوگام

در این مقاله مطالبی را در مورد دسته بندی های ایزوگام ارائه کردیم و گفتیم که انواع ایزوگام و کاربردها و مشخصات آن چیست. امید است مطالعه این مطالب برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد. از توجه و همراهی همیشگی تان صمیمانه ممنون و سپاسگزاریم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
مقالات مشابه
انبار کردن میلگرد
مهم ترین نکات برای انبار کردن میلگرد ؛ نگهداری میلگرد

همانطور که می دانید، میلگرد معمولاً برای استحکام و پایداری سازه های بتنی مورد استفاد قرار می گیرد. با وجودی که بتن فوق العاده قوی است، اما می تواند یکپارچگی خود را تحت تنش های کششی از دست بدهد که این منجر به ترک خوردن و پوسته پوسته شدن آن می شود. در این شرایط،...

۱۶,آذر, ۱۴۰۱ 0دیدگاه ادامه مطلب
جلوگیری از خوردگی فلزات
روش های جلوگیری از خوردگی فلزات

پیمانکاران و متخصصین امر ساخت و ساز، از نقش مهم فلزات در ساختمان سازی کاملا آگاه هستند و می دانند که زنگ زدگی و سایر اشکال خوردگی فلزات می تواند منجر به بروز مشکلات اساسی در ارتباط با ایمنی ساختمان شود. بنابراین دانستن روش های جلوگیری از خوردگی فلزات امری حیاتی و ضروری است؛ ما...

۱۴,آذر, ۱۴۰۱ 0دیدگاه ادامه مطلب
معماری دیکانستراکشن
معرفی سبک معماری دیکانستراکشن (Deconstruction)

دیکانستراکشن (Deconstruction) در لغت به معنای ساختار شکنی، بنیان فکنی ساختار زدایی و مفاهیمی از این قبیل می باشد و جنبشی است متعلق به معماری معاصر و بر خلاف عقلانیت منظم مدرنیسم ایجاد شد. در واقع سبک غیر خطی و از بین بردن تقارن  اشکال در ساخت و ساز، باعث ایجاد ساختمان هایی با ظاهر...

۱۲,آذر, ۱۴۰۱ 0دیدگاه ادامه مطلب
نوشته های اخیر
مهم ترین نکات برای انبار کردن میلگرد ؛ نگهداری میلگرد

روش های جلوگیری از خوردگی فلزات

معرفی سبک معماری دیکانستراکشن (Deconstruction)

بتن پلیمری چیست؟ مشخصات و کاربردها

راه های ارتباطی نشانی دفترنجف آباد: خیابان منتظری شمالی، خیابان معرفت، نبش کوی بهارستان
کدپستی : 8513787786