۰۳۱-۴۲۵۱۳۵۳۸ دفترنجف آباد: خیابان منتظری شمالی، خیابان معرفت، نبش کوی بهارستان

دید وسیع،

تفکر دقیق،

طراحی هنرمندانه

آشنایی با انواع ایزوگام ؛ مشخصات و کاربردهای آن

دسته بندی:
۰۴,مرداد, ۱۴۰۱ 0 دیدگاه
انواع ایزوگام

انواع مختلفی از مواد برای ایزوگام پشت بام وجود دارد و همانطور که می دانید، از ایزوگام به عنوان عایق رطوبتی استفاده می شود. از آنجا که بدون نصب عایق رطوبتی مناسب، ساختمان با مشکلات بزرگی مواجه خواهد شد، لازم است که حتما این مسئله مد نظر قرار گرفته شود که از میان انواع ایزوگام با جنس های مختلف، نوع مناسبی از عایق رطوبتی در بخش های مختلف ساختمان به کار برده شود. در این مقاله تا انتها با تیم مهندسان شرکت فراز آسمان نجف همراه شوید تا شما را با انواع ایزوگام و مشخصات و کاربردهای آن آشنا کنیم.

حتما بخوانید :

رایج ترین اصطلاحات ساخت و ساز 

عایق صوتی دیوار مشترک و سقف ساختمان

الزامات اجرایی سقف کامپوزیت

معرفی انواع ایزوگام و دسته بندی های آن

برخی از بهترین و رایج ترین دسته بندی های ایزوگام عبارتست از : ایزوگام پلی اورتان، ایزوگام پوشش سیمانی و غشای ضد آب PVC؛ در ادامه به ذکر مشخصات و کاربردهای هر کدام از ایزوگام پرداخته ایم.

انواع ایزوگام

انواع دسته بندی ایزوگام : ایزوگام پلی اورتان

یکی از انواع ایزوگام ، ایزوگام با غشای مایع پلی اورتان است که از مزایای بی شماری برخوردار است و بسیاری از عایق کاران، ترجیح می دهند از این نوع عایق رطوبتی استفاده کنند. پلی اورتان جز بهترین مواد مورد استفاده در ساخت عایق های رطوبتی است. مشخصات ایزوگام پلی اورتان عبارتست از :

  • این ماده یک غشای ضد آب بدون درز در محل ایجاد می کند.
  • تمام ترک های مویرگی را پر می کند.
  • ایزوگام پلی اورتان میزان جذب آب بتن را کاهش دهد.

و به طور کلی ایزوگام با غشای مایع پلی اورتان را می توان برای اهداف بسیاری مورد استفاده قرار داد. به عنوان مثال، برای عایق کاری عرشه های عابر پیاده، مخازن آب، حوض ها، بالکن ها، پشت بام ها، پل ها، عرشه های پارکینگ و … می توان از این نوع ایزوگام استفاده کرد.

انواع دسته بندی های ایزوگام : ایزوگام پوشش سیمانی

یکی دیگر از انواع ایزوگام ، ایزوگام پوشش سیمانی است. ایزوگام پوشش سیمانی معمولاً از ترکیب نوعی پودر و مایع پلیمری ساخته می شود. این پودر از ماسه، مواد شیمیایی آلی و معدنی و مواد مبتنی بر سیلیس تشکیل شده است. همانطور که می دانید، هنگامی که مواد فعال با آهک ترکیب می شوند، واکنش هیدراتاسیون ایجاد می کند و یک ماده قوی ضد آب ایجاد می کند. از مهم ترین خصوصیات این نوع ایزوگام، کاربرد ساده آن است؛ به عبارت دیگر به دلیل اینکه استفاده از آن بسیار آسان است، بسیاری از متخصصان امر ساخت و ساز ترجیح می دهند از این نوع ایزوگام به عنوان عایق رطوبتی استفاده کنند.

محصولات عایق رطوبتی سیمانی برای اهداف مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. معماران حرفه ای ها از این نوع ایزوگام برای ایجاد آب بندی روی سازه های بتنی مانند پایه ها، دیوارها، پیاده روها و گذرگاه ها استفاده می کنند؛ به طور کلی می توان از این نوع عایق رطوبتی برای طیف وسیعی از کاربردهای بتن استفاده کرد.

انواع ایزوگام

معرفی انواع ایزوگام : غشای ضد آب PVC

یکی از انواع ایزوگام که با عنوان غشای ضد آب PVC شناخته می شود ، از پلی وینیل کلراید ساخته شده است و اصلی ترین کاربرد آن عایق کاری سقف سقف است. مشخصات غشای ضد آب PVC عبارتست از :

  • غشای ضد آب PVC یک عایق رطوبتی و ضد آب بسیار قوی است به طور که نفوذپذیری آب از آن تضمین شده است.
  • غشای ضد آب PVC یک عایق بخار است و این از مزیت های بزرگ آن است.
  • از مواد ضد آب با یک پایه تقویت کننده تشکیل شده است؛ این پایه معمولاً از الیاف شیشه یا مش پلی استر ساخته می شود.

همانطور که گفتیم، کاربرد ایزوگام غشای ضد آب PVC عمدتاً برای سقف می باشد، اما معمولاً برای تونل ها، استخرهای شنا و سازه های زیرزمینی نیز استفاده می شود.

کلام پایانی در مورد دسته بندی های انواع ایزوگام

در این مقاله مطالبی را در مورد دسته بندی های ایزوگام ارائه کردیم و گفتیم که انواع ایزوگام و کاربردها و مشخصات آن چیست. امید است مطالعه این مطالب برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد. از توجه و همراهی همیشگی تان صمیمانه ممنون و سپاسگزاریم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
مقالات مشابه
سازه نگهبان خرپایی
سازه نگهبان خرپایی چیست؟ آشنایی با نحوه اجرای آن

همانطور که می دانید یکی از اصلی ترین و مهم ترن مراحل ساخت و ساز، مرحله ی گودبرداری است و یکی از مهم ترین فاکتورهای مربوط به گودبرداری، انتخاب بهترین روش برای پایدارسازی گود است. اجرای سازه نگهبان خرپایی یکی از انواع روش های پایدار سازی گود است که در این مقاله مطالبی را در...

۱۲,فروردین, ۱۴۰۲ 0دیدگاه ادامه مطلب
نازک کاری ساختمان
نازک کاری ساختمان و نکات مربوط به آن

نازک کاری ساختمان عبارتست از عملیات پایانی ساختمان که با هدف زیبا سازی فضای داخلی و فضای خارجی ساختمان انجام می شود، به طوری که پس از آن، ساختمان قابل سکونت می شود. در این مقاله با تیم مهندسان شرکت فراز آسمان نجف همراه شوید تا با نکات مربوط به نازک کاری ساختمان آشنا شوید....

۰۷,فروردین, ۱۴۰۲ 0دیدگاه ادامه مطلب
دیوار پوش سلولزی
دیوار پوش سلولزی و هر آنچه لازم است در مورد آن ها بدانید

از زمانی که انواع دیوار پوش های سلولزی روانه ی بازار شد، مشکلاتی که برای انتخاب طرح و رنگ دیوارها و سقف، در انواع ساختمان با کاربری های مختلف وجود داشت، برطرف شد و اکنون افراد می توانند با توجه به سلیقه و نظر خود، طرح و رنگ سقف و دیوارها را انتخاب کنند و...

۰۴,فروردین, ۱۴۰۲ 0دیدگاه ادامه مطلب