۰۳۱-۴۲۵۱۳۵۳۸ دفترنجف آباد: خیابان منتظری شمالی، خیابان معرفت، نبش کوی بهارستان

دید وسیع،

تفکر دقیق،

طراحی هنرمندانه

طراحی انواع ساختمان های سبز و انرژی صفر : شرکت فراز آسمان نجف

دسته بندی:
۱۹,آبان, ۱۳۹۹ 0 دیدگاه
ساختمان های سبز و انرژی صفر

همانطور که می دانید ما در جهان امروزی با بحران انرژی مواجه هستیم؛ به این علت که مصرف انرژی در دهه های اخیر به طرز چشم گیری افزایش یافته است. از سوی دیگر مصرف سوخت های فسیلی منجر به آلودگی محیط زیست شده است و این می تواند سلامت تمامی موجودات زنده را به خطر بیندازد. این دو دلیل بسیار مهم باعث شده است که استفاده از منابع انرژی تجدیدپذیر بسیار مورد توجه قرار بگیرد. بر همین اساس ما در شرکت مهندسی فراز آسمان نجف ، استفاده از منابع انرژی قابل تجدید مانند انرژی خورشیدی را در برنامه کار خود گنجانده ایم و از جمله خدماتی که ارائه می دهیم طراحی انواع ساختمان های سبز و انرژی صفر نیز می باشد. با ما همراه شوید تا مطالب بیشتری در این خصوص بیاموزید.

ما در شرکت مهندسی فراز آسمان نجف فعال در حوزه احداث ساختمان های تجاری و درمانی، شبکه آب و فاضلاب شهری، انبوه سازی مسکن، اجرای سنگ شکن، راه و باند سازی، تاسیسات، شهرک سازی، تولید قطعات بتنی و طراحی انواع ساختمان های سبز و انرژی صفر ، آماده ی ارائه ی کلیه ی خدمات خود به شما عزیزان هستیم.

ساختمان های سبز و انرژی صفر

ساختمان های سبز و انرژی صفر چه ساختمان هایی هستند؟

شاید تا کنون به کرات نام ساختمان های سبز و انرژی صفر را شنیده باشید، اما دقیقا ندانید که این دست ساختمان ها دارای چه ویژگی هایی می باشد. در این بخش از مقاله به تعریف دقیقی در مورد ساختمان های سبز و انرژی صفر پرداخته ایم.

ساختمان های سبز و انرژی صفر به ساختمان هایی گفته می شود که در تامین انرژی های مورد نیاز در بخش های مختلف خانه، هیچ گونه سوخت فسیلی یا کربن به کار نرفته است و تمام انرژی آن خانه از طریق منابع سوختی تجدیدپذیر تامین می شود.

در طراحی انواع ساختمان های سبز و انرژی صفر نه تنها منابع انرژی از سوخت های غیر فسیلی و برگشت پذیر است، بلکه کلیه ی نکات مربوط به مصرف بهینه انرژی که برای دیگر ساختمان ها در نظر گرفته می شود، در این ساختمان ها هم رعایت می شود تا با مصرف بهینه انرژی از به هدر رفتن آن نیز ممانعت شود.

اصول کلی طراحی انواع ساختمان های سبز و انرژی صفر

قبل از اقدام برای اجرا و طراحی ساختمان های سبز و انرژی صفر یکسری اصول می بایستی رعایت شود که عبارتند از :

  • همانطور که مشخص است، منبع اصلی تامین انرژی در پنل های خورشیدی، نور خورشید است. پس قبل از هر چیز لازم است که شناخت لازم وکافی از شرایط آب و هوایی و اقلیمی محل مورد نظر به دست آورید.
  • محیط اطراف محل احداث ساختمان، اعم از درختان و ساختمان ها باید به دقت مورد بررسی قرار گیرد.
  • تمرکز بر نوع طراحی ساختمان، به این صورت که مصرف انرژی در آن با استفاده از انواع عایق ساختمانی، سایبان در محل های مورد نیاز و … به حداقل برسد.
  • بهره گیری از سیستم های کارآمد با راندمان بالا
ساختمان های سبز و انرژی صفر

این نکات از مهم ترین مواردی است که لازم است در طراحی ساختمان های سبز و انرژی صفر در نظر گرفته شود.

طراحی انواع ساختمان های سبز و انرژی صفر توسط شرکت فراز آسمان نجف

با توجه به مطالبی که پیش تر گفتیم، به منظور کنترل مصرف انرژی در زمان فعلی که دچار بحران هستیم و نیز به منظور تامین منابع سوخت فسیلی برای نسل های آینده، ما نیز در شرکت مهندسی فراز آسمان نجف در پروژه های ساخت و ساز خود سعی کرده ایم که تا حد امکان مصرف انرژی را بهینه سازی کرده و هدر رفتن انرژی را به حداقل و یا حتی به صفر برسانیم.

ما در پروژه احداث بیمارستان شهید محمد منتظری نجف آباد، با هدف ساخت بیمارستان سبز، کاهش مصرف انرژی حاصل از سوخت فسیلی، کاهش آلودگی هوا و به کارگیری روش های تولید انرژی سازگار با محیط زیست، از پنل های خورشیدی برای تامین انرژی الکتریسیته بخشی از بیمارستان استفاده کرده ایم.

همراهان گرامی، از حسن توجه شما تا پایان این مقاله بسیار ممنون و سپاسگزاریم. در صورتی که پس از مطالعه مقالات با سوال یا مشکلی مواجه شدید با ما تماس بگیرید. مشاوران ما با کمال میل به کلیه ی سوالات شما پاسخگو خواهند بود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
مقالات مشابه
نازک کاری ساختمان
نازک کاری ساختمان و نکات مربوط به آن

نازک کاری ساختمان عبارتست از عملیات پایانی ساختمان که با هدف زیبا سازی فضای داخلی و فضای خارجی ساختمان انجام می شود، به طوری که پس از آن، ساختمان قابل سکونت می شود. در این مقاله با تیم مهندسان شرکت فراز آسمان نجف همراه شوید تا با نکات مربوط به نازک کاری ساختمان آشنا شوید....

۰۷,فروردین, ۱۴۰۲ 0دیدگاه ادامه مطلب
دیوار پوش سلولزی
دیوار پوش سلولزی و هر آنچه لازم است در مورد آن ها بدانید

از زمانی که انواع دیوار پوش های سلولزی روانه ی بازار شد، مشکلاتی که برای انتخاب طرح و رنگ دیوارها و سقف، در انواع ساختمان با کاربری های مختلف وجود داشت، برطرف شد و اکنون افراد می توانند با توجه به سلیقه و نظر خود، طرح و رنگ سقف و دیوارها را انتخاب کنند و...

۰۴,فروردین, ۱۴۰۲ 0دیدگاه ادامه مطلب
سنگ کورین
سنگ کورین چیست؟ هر آنچه لازم است در مورد آن بدانید

سنگ کورین همانطور که از نام آن پیداست نوعی سنگ است که از جنس کورین Corian ساخته شده است و دارای یک سطح جامد می باشد. کورین از مخلوط کردن مواد معدنی با رزین های اکریلیک ایجاد می شود. برای آشنایی بیشتر با این نوع سنگ ها تا انتهای مقاله با تیم مهندسان شرکت فراز...

۲۵,اسفند, ۱۴۰۱ 0دیدگاه ادامه مطلب