۰۳۱-۴۲۵۱۳۵۳۸ دفترنجف آباد: خیابان منتظری شمالی، خیابان معرفت، نبش کوی بهارستان

دید وسیع،

تفکر دقیق،

طراحی هنرمندانه

طراحی انواع ساختمان های سبز و انرژی صفر : شرکت فراز آسمان نجف

دسته بندی:
۱۹,آبان, ۱۳۹۹ 0 دیدگاه
ساختمان های سبز و انرژی صفر

همانطور که می دانید ما در جهان امروزی با بحران انرژی مواجه هستیم؛ به این علت که مصرف انرژی در دهه های اخیر به طرز چشم گیری افزایش یافته است. از سوی دیگر مصرف سوخت های فسیلی منجر به آلودگی محیط زیست شده است و این می تواند سلامت تمامی موجودات زنده را به خطر بیندازد. این دو دلیل بسیار مهم باعث شده است که استفاده از منابع انرژی تجدیدپذیر بسیار مورد توجه قرار بگیرد. بر همین اساس ما در شرکت مهندسی فراز آسمان نجف ، استفاده از منابع انرژی قابل تجدید مانند انرژی خورشیدی را در برنامه کار خود گنجانده ایم و از جمله خدماتی که ارائه می دهیم طراحی انواع ساختمان های سبز و انرژی صفر نیز می باشد. با ما همراه شوید تا مطالب بیشتری در این خصوص بیاموزید.

ما در شرکت مهندسی فراز آسمان نجف فعال در حوزه احداث ساختمان های تجاری و درمانی، شبکه آب و فاضلاب شهری، انبوه سازی مسکن، اجرای سنگ شکن، راه و باند سازی، تاسیسات، شهرک سازی، تولید قطعات بتنی و طراحی انواع ساختمان های سبز و انرژی صفر ، آماده ی ارائه ی کلیه ی خدمات خود به شما عزیزان هستیم.

ساختمان های سبز و انرژی صفر

ساختمان های سبز و انرژی صفر چه ساختمان هایی هستند؟

شاید تا کنون به کرات نام ساختمان های سبز و انرژی صفر را شنیده باشید، اما دقیقا ندانید که این دست ساختمان ها دارای چه ویژگی هایی می باشد. در این بخش از مقاله به تعریف دقیقی در مورد ساختمان های سبز و انرژی صفر پرداخته ایم.

ساختمان های سبز و انرژی صفر به ساختمان هایی گفته می شود که در تامین انرژی های مورد نیاز در بخش های مختلف خانه، هیچ گونه سوخت فسیلی یا کربن به کار نرفته است و تمام انرژی آن خانه از طریق منابع سوختی تجدیدپذیر تامین می شود.

در طراحی انواع ساختمان های سبز و انرژی صفر نه تنها منابع انرژی از سوخت های غیر فسیلی و برگشت پذیر است، بلکه کلیه ی نکات مربوط به مصرف بهینه انرژی که برای دیگر ساختمان ها در نظر گرفته می شود، در این ساختمان ها هم رعایت می شود تا با مصرف بهینه انرژی از به هدر رفتن آن نیز ممانعت شود.

اصول کلی طراحی انواع ساختمان های سبز و انرژی صفر

قبل از اقدام برای اجرا و طراحی ساختمان های سبز و انرژی صفر یکسری اصول می بایستی رعایت شود که عبارتند از :

  • همانطور که مشخص است، منبع اصلی تامین انرژی در پنل های خورشیدی، نور خورشید است. پس قبل از هر چیز لازم است که شناخت لازم وکافی از شرایط آب و هوایی و اقلیمی محل مورد نظر به دست آورید.
  • محیط اطراف محل احداث ساختمان، اعم از درختان و ساختمان ها باید به دقت مورد بررسی قرار گیرد.
  • تمرکز بر نوع طراحی ساختمان، به این صورت که مصرف انرژی در آن با استفاده از انواع عایق ساختمانی، سایبان در محل های مورد نیاز و … به حداقل برسد.
  • بهره گیری از سیستم های کارآمد با راندمان بالا
ساختمان های سبز و انرژی صفر

این نکات از مهم ترین مواردی است که لازم است در طراحی ساختمان های سبز و انرژی صفر در نظر گرفته شود.

طراحی انواع ساختمان های سبز و انرژی صفر توسط شرکت فراز آسمان نجف

با توجه به مطالبی که پیش تر گفتیم، به منظور کنترل مصرف انرژی در زمان فعلی که دچار بحران هستیم و نیز به منظور تامین منابع سوخت فسیلی برای نسل های آینده، ما نیز در شرکت مهندسی فراز آسمان نجف در پروژه های ساخت و ساز خود سعی کرده ایم که تا حد امکان مصرف انرژی را بهینه سازی کرده و هدر رفتن انرژی را به حداقل و یا حتی به صفر برسانیم.

ما در پروژه احداث بیمارستان شهید محمد منتظری نجف آباد، با هدف ساخت بیمارستان سبز، کاهش مصرف انرژی حاصل از سوخت فسیلی، کاهش آلودگی هوا و به کارگیری روش های تولید انرژی سازگار با محیط زیست، از پنل های خورشیدی برای تامین انرژی الکتریسیته بخشی از بیمارستان استفاده کرده ایم.

همراهان گرامی، از حسن توجه شما تا پایان این مقاله بسیار ممنون و سپاسگزاریم. در صورتی که پس از مطالعه مقالات با سوال یا مشکلی مواجه شدید با ما تماس بگیرید. مشاوران ما با کمال میل به کلیه ی سوالات شما پاسخگو خواهند بود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
مقالات مشابه
سنگ کوارتز
سنگ کوارتز چیست؟ آشنایی با مزایا و ویژگی ها

در این مقاله قصد داریم شما را با یکی از انواع دیگر سنگ های ساختمانی به نام سنگ کوارتز آشنا کنیم. این نوع سنگ ها از جمله پرکاربردترین سنگ های ساختمانی محسوب می شود و دارای ویژگی های بسیار منحصر به فردی می باشد. در این مقاله تا انتها با تیم مهندسان شرکت فراز آسمان...

۲۹,فروردین, ۱۴۰۲ 0دیدگاه ادامه مطلب
پانل سیمانی
پانل سیمانی چیست؟ معرفی انواع پانل های سیمانی

در صنعت ساخت و ساز مصالح ساختمانی بسیار متنوعی تولید و به بازار ارائه شده است که هر کدام از آن ها کاربردهای منحصر به فردی دارد. علاوه بر این با پیشرفت تکنولوژی نیز مصالح ساختمانی جدیدتری به بازار عرضه شد که صنعت ساختمان سازی را متحول کرد. پانل سیمانی یکی از انواع مصالح ساختمانی...

۲۷,فروردین, ۱۴۰۲ 0دیدگاه ادامه مطلب
آجر قزاقی
آجر قزاقی چیست؟ آشنایی با آجر سنتی قزاقی

همانطور که می دانید یکی از انواع مصالح ساختمانی پرکاربرد، آجر است. آجر در حقیقت یکی از رایج ترین مصالح ساختمانی است که در انواع مختلف تهیه و تولید می شود. آجر قزاقی هم یکی از انواع آجر و البته از نوع سنتی آن می باشد. در این مقاله با تیم مهندسان شرکت فراز آسمان...

۲۴,فروردین, ۱۴۰۲ 0دیدگاه ادامه مطلب
نوشته های اخیر
سنگ کوارتز چیست؟ آشنایی با مزایا و ویژگی ها

پانل سیمانی چیست؟ معرفی انواع پانل های سیمانی

آجر قزاقی چیست؟ آشنایی با آجر سنتی قزاقی

بتن خود ترمیم شونده چیست؟

راه های ارتباطی نشانی دفترنجف آباد: خیابان منتظری شمالی، خیابان معرفت، نبش کوی بهارستان
کدپستی : 8513787786