۰۳۱-۴۲۵۱۳۵۳۸ دفترنجف آباد: خیابان منتظری شمالی، خیابان معرفت، نبش کوی بهارستان

دید وسیع،

تفکر دقیق،

طراحی هنرمندانه

مهم ترین نکات در انتخاب بهترین آسانسور برای ساختمان

دسته بندی:
۰۲,مرداد, ۱۴۰۱ 0 دیدگاه
انتخاب بهترین آسانسور برای ساختمان

نصب آسانسور در ساختمان هایی که دو طبقه یا بیشتر هستند طبق قوانین ساختمان سازی، امری ضروری است. الزامات استانداردی وجود دارد که طبق آن آسانسورها باید به گونه ای طراحی شوند که تمام نیازهای انواع مختلف کاربران آسانسور در آن ساختمان را برآورده کند. بر همین اساس انواع مختلف آسانسور برای رفع این نیازها طراحی و ساخته شده است؛ به علاوه فاکتورهای مهمی وجود دارد که در انتخاب بهترین آسانسور برای ساختمان باید آن ها را در نظر گرفت. در این مقاله به ذکر این مطالب مهم پرداخته ایم. لطفا با تیم مهندسان شرکت فراز آسمان نجف همراه باشید.

حتما بخوانید :

نکاتی مهم در ارتباط با غلتک در پروژه های عمرانی

مشاوره بازسازی ساختمان 

آشنایی با انواع آسانسور جهت انتخاب بهترین آسانسور برای ساختمان

در این بخش از مقاله به معرفی برخی از پرکاربردترین آسانسورها در ساختمان سازی پرداخته ایم و نوع ساخت و نحوه عملکرد هر کدام را به اختصار توضیح داده ایم.

آسانسور هیدرولیک

در این نوع آسانسورها، به منظور حفاظت هر چه بیشتر، معمولاً پیستون‌هایی در قسمت پایینی آسانسور قرار می‌گیرد تا در حالی که سیال هیدرولیک توسط موتور الکتریکی به پایین فرو می‌رود، به کابین آسانسور به سمت بالا فشار وارد شود. از این نوع آسانسورها معمولاً در ساختمان های ۲-۸ طبقه استفاده می شود.

آسانسور کششی

آسانسور کششی دارای یک موتور الکتریکی در بالای شفت است که طناب ها بالا و پایین آوردنده ی آسانسور از روی آن عبور کرده است. در این نوع آسانسورها برای جابجایی راحت تر از وزنه تعادل جهت حذف وزن سرنشین استفاده می شود.

انتخاب بهترین آسانسور برای ساختمان

آسانسور اتاق ماشین-کمتر

این نوع آسانسورها در ساختمان هایی که دارای طبقات کم می باشد، اما در حال ساخت و رو به افزایش است، استفاده می شود. علت نام گذاری این نوع آسانسورها، صرفه جویی در انرژی و نیاز به فضای کمتر برای نصب، می باشد. در طراحی آسانسور اتاق ماشین-کمتر، از یک فضای بازدارنده مجهز به ماشین طراحی شده استفاده شده است که فقط با عبور از بالای آسانسور قابل دسترسی است.

آسانسور وکیوم

آسانسورهای وکیوم، هوا محور هستند و از هیچ کابل یا قرقره ای در طراحی آن ها استفاده نشده است و کابین آسانسور از طریق لوله ای که توسط هوای بالا و پایین می شود، کنترل می شود؛ فشار هوا لوله را به سمت بالا هدایت می کند و زمانی که فشار هوا به حداقل می رسد، ماشین پایین می آید. در ساخت این نوع آسانسور از مواد پلی کربنات و آلومینیوم استفاده شده است.

اکنون که با انواع آسانسور آشنا شدید، می توانید بهترین آسانسور برای ساختمان مورد نظر خود را انتخاب کنید. اما علاوه بر این، لازم است که با نکات مهم جهت انتخاب بهترین آسانسور برای ساختمان نیز آشنا شوید که در ادامه به ذکر این مطالب پرداخته ایم. لطفا همچنان با ما همراه باشید.

نکاتی مهم در انتخاب بهترین آسانسور برای ساختمان که لازم است بدانید

مهندسان ساختمان و متخصصین امر ساخت ساز، جهت نصب بهترین آسانسور برای ساختمان در دست احداث، لازم است با این نکات مهم آشنا باشند.

سایز آسانسور

یکی از مهم ترین نکات در انتخاب بهترین آسانسور برای ساختمان ، سایز آن است. اگر در حال ساخت یک ملک جدید هستید یا قصد دارید یک چاه آسانسور به ساختمان فعلی خود اضافه می کنید، می توانید قبل از آن اندازه و سایز آسانسور را انتخاب کنید. این انتخاب به تعداد نفراتی که به طور مرتب از آسانسور استفاده می کنند، همچنین نوع وسایلی که قرار است با آسانسور حمل شود، بستگی دارد.

انتخاب بهترین آسانسور برای ساختمان

ظاهر آسانسور

هنگام انتخاب بهترین آسانسور برای ساختمان مورد نظر، لازم است با توجه به نوع ساختمان و نوع کاربری آن، آسانسور را با ظاهر مناسبی انتخاب کنید. برای مثال، ظاهر آسانسوری که برای حمل بار در لابی یک هتل مجلل طراحی شده است، با ظاهر آسانسور لوکسی که قرار است در یک ساختمان مسکونی نصب شود، متفاوت می باشد.

قیمت آسانسور

توجه داشته باشید! قیمت نباید تنها عاملی باشد که هنگام انتخاب بهترین آسانسور برای ساختمان در نظر می گیرید؛ با این وجود لازم است بودجه ای را برای خرید آسانسور در نظر بگیرید و مطابق با آن بهترین انتخاب را داشته باشید. علاوه بر بودجه برای خرید آسانسور، باید هزینه ای را برای تعمیر و نگهداری آسانسور در آینده نیز در نظر بگیرید.

کلام پایانی در مورد انتخاب بهترین آسانسور برای ساختمان

هنگامی که زمان تصمیم گیری برای نصب آسانسور در ساختمان فرا می رسد، بعد از رعایت الزامات ایمنی استاندارد برای نصب آن، لازم است مهم ترین نکات برای انتخاب بهترین آسانسور ساختمان را در نظر بگیرید. به علاوه، در انتخاب یک آسانسور مناسب برای ساختمان این نکته را در نظر بگیرید که آیا قرار است فقط افراد از آن استفاده کنند و یا برای حمل بار نیز استفاده می شود؟! بنابراین قبل از تصمیم گیری در مورد خرید و نصب آسانسور، نکات گفته شده را حتما در نظر بگیرید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
مقالات مشابه
سنگ کوارتز
سنگ کوارتز چیست؟ آشنایی با مزایا و ویژگی ها

در این مقاله قصد داریم شما را با یکی از انواع دیگر سنگ های ساختمانی به نام سنگ کوارتز آشنا کنیم. این نوع سنگ ها از جمله پرکاربردترین سنگ های ساختمانی محسوب می شود و دارای ویژگی های بسیار منحصر به فردی می باشد. در این مقاله تا انتها با تیم مهندسان شرکت فراز آسمان...

۲۹,فروردین, ۱۴۰۲ 0دیدگاه ادامه مطلب
پانل سیمانی
پانل سیمانی چیست؟ معرفی انواع پانل های سیمانی

در صنعت ساخت و ساز مصالح ساختمانی بسیار متنوعی تولید و به بازار ارائه شده است که هر کدام از آن ها کاربردهای منحصر به فردی دارد. علاوه بر این با پیشرفت تکنولوژی نیز مصالح ساختمانی جدیدتری به بازار عرضه شد که صنعت ساختمان سازی را متحول کرد. پانل سیمانی یکی از انواع مصالح ساختمانی...

۲۷,فروردین, ۱۴۰۲ 0دیدگاه ادامه مطلب
آجر قزاقی
آجر قزاقی چیست؟ آشنایی با آجر سنتی قزاقی

همانطور که می دانید یکی از انواع مصالح ساختمانی پرکاربرد، آجر است. آجر در حقیقت یکی از رایج ترین مصالح ساختمانی است که در انواع مختلف تهیه و تولید می شود. آجر قزاقی هم یکی از انواع آجر و البته از نوع سنتی آن می باشد. در این مقاله با تیم مهندسان شرکت فراز آسمان...

۲۴,فروردین, ۱۴۰۲ 0دیدگاه ادامه مطلب
نوشته های اخیر
سنگ کوارتز چیست؟ آشنایی با مزایا و ویژگی ها

پانل سیمانی چیست؟ معرفی انواع پانل های سیمانی

آجر قزاقی چیست؟ آشنایی با آجر سنتی قزاقی

بتن خود ترمیم شونده چیست؟

راه های ارتباطی نشانی دفترنجف آباد: خیابان منتظری شمالی، خیابان معرفت، نبش کوی بهارستان
کدپستی : 8513787786