۰۳۱-۴۲۵۱۳۵۳۸ دفترنجف آباد: خیابان منتظری شمالی، خیابان معرفت، نبش کوی بهارستان

دید وسیع،

تفکر دقیق،

طراحی هنرمندانه

کاربرد هوش مصنوعی و یادگیری ماشین در صنعت املاک

دسته بندی:
۰۴,فروردین, ۱۴۰۱ 0 دیدگاه
کاربرد هوش مصنوعی و یادگیری ماشین در صنعت املاک

سال ها قبل اگر صحبت از اصطلاحی چون هوش مصنوعی و یادگیری ماشین به میان می آمد، قطعا شگفت زده می شدید و برایتان قابل باور نبود؛ اما در عصر حاضر این مفاهیم در سراسر دنیا ملموس و قابل درک بوده، به علاوه شاهد کاربرد هوش مصنوعی و یادگیری ماشین در صنایع مختلف هستیم. در این مقاله قصد داریم در مورد کاربرد هوش مصنوعی و یادگیری ماشین در صنعت املاک مطالبی را عنوان نماییم. لطفا با تیم مهندسان شرکت فراز آسمان نجف همراه شوید.

حتما بخوانید :

زمانبندی در پروژه های ساختمانی

چگونگی محاسبه ارتفاع ساختمان مسکونی

حقیقت این است که بسیاری از شرکت‌های موجود و همچنین شرکت های نوظهور در حال حاضر ادعا می‌کنند که از هوش مصنوعی و یادگیری ماشین جهت بهبود پلتفرم ها و خدماتی که ارائه می دهند استفاده می‌کنند و صنعت املاک نیز از این قائده مستثنی نیست.

احتمالا شما در مورد یادگیری ماشین و هوش مصنوعی، شنیده اید؛ اما به منظور رفع ابهام و درک بهتر شما عزیزان از این دو مفهوم  قبل از اینکه به کاربرد هوش مصنوعی و یادگیری ماشین در صنعت املاک بپردازیم، طور مختصر این دو مفهوم را معرفی کرده ایم.

هوش مصنوعی چیست؟

بریتانیکا می گوید : توانایی یک سیستم کامپیوتری یا روباتی در انجام کارهایی که معمولاً توسط انسان انجام می شود و به هوش و تشخیص انسان نیاز دارند، “هوش مصنوعی” می باشد.

بنابراین می توان گفت بسیاری از وظایف انسان ها را می توان از طریق دانش هوش مصنوعی به ماشین ها واگذار کرد و به طرز قابل توجهی در زمان، صرفه جویی کرد. کاربرد هوش مصنوعی در صنعت املاک بسیار قابل توجه است که در ادامه مطالب جذابی را در مورد آن خواهیم گفت.

کاربرد هوش مصنوعی و یادگیری ماشین در صنعت املاک

یادگیری ماشین چیست؟

یادگیری ماشین زیرمجموعه ‌ای از هوش مصنوعی است که در آن ماشین ‌ها می‌ توانند بدون نیاز به برنامه ‌ریزی صریح، از “داده ‌ها” بیاموزند و یاد بگیرند. به عبارت بسیار ساده، ما داده‌ ها را به آن ها می ‌دهیم، آن ‌ها داده ها را می ‌خوانند یا استفاده می ‌کنند و سپس از آن یاد می ‌گیرند.

حال که با مفاهیم هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ آشنا شدید، در بخش بعدی تاثیرات هوش مصنوعی د ر صنعت املاک را خواهیم گفت و شما را با نقش هوش مصنوعی و یادگیری ماشین در املاک . کاربرد آن ها در این زمینه آشنا خواهیم کرد.

نقش هوش مصنوعی و یادگیری ماشین در صنعت املاک

به منظور درک صحیح شما عزیزان از نقش هوش مصنوعی در املاک و تاثیری که هوش مصنوعی و یادگیری ماشین در صنعت املاک داشته است، چند نمونه کاربرد هوش مصنوعی و یادگیری ماشین در صنعت املاک که مربوط به شرکت های بزرگ دنیا می باشد را معرفی کرده ایم.

اگر نگاهی اجمالی به پروپتک (تکنولوژی املاک) تنها در استرالیا بیندازید، خواهید دید که این صنعت با سرعتی سریع در حال گسترش است و بیش از ۲۰۰ استارت آپ و شرکت بزرگ در حال تلاش برای معرف کسب و کار خود هستند.

از منظری دیگر در سطح جهانی، هزاران شرکت را خواهید دید که با نوآوری شیوه های حرفه ای در فضای تجاری، میلیاردها دلار درآمد کسب می کنند.

برای مثال در سطح جهانی، برخی از رهبران فناوری که از هوش مصنوعی استفاده می کنند، عبارتند از Compass، Zillow و LoadSnap که همگی در کنفرانس های Inman در سال های اخیر به نمایش درآمده اند.

در سال ۲۰۲۱، Compass یک استودیوی ویدیویی جدید را برای نمایندگان ایالات متحده منتشر کرد که از « تشخیص عبارات مبتنی بر هوش مصنوعی و یادگیری برای طبقه ‌بندی تصاویر، استخراج خودکار ویژگی‌ ها و توضیحات فهرست کلیدی و جفت کردن آن ها با تصاویر برای ایجاد خودکار ویدیو ها استفاده می‌کند.

کاربرد هوش مصنوعی و یادگیری ماشین در صنعت املاک

چند کاربرد مهم هوش مصنوعی و یادگیری ماشین در صنعت املاک

ارزش گذاری واقعی یک ملک

از طریق الگوریتم های هوش مصنوعی و یادگیری ماشین می توان تجزیه و تحلیل هایی را به منظور تعیین نرخ های یک ملک انجام داد. الگوریتم های تحلیل پیش بینی با بررسی اطلاعات موجود مانند : توزیع درآمد، تغییرات در الگوی جمعیتی بازار ، پیش بینی و دوام عرضه رقابتی آینده و غیره، می تواند احتمال وقوع رویدادهای خاص را فراهم کند و در نهایت به تصمیم گیری در مورد ارزش ذاتی و واقعی یک ملک کمک  خواهد کرد.

تعمیر و نگهداری ساختمان و بهینه سازی هزینه ها

در املاک و مستغلات، یکی از مشکلات قدیمی، مربوط به اجاره بها و حفظ و نگهداری ساختمان توسط مستاجر بوده است و راه‌حل‌های هوش مصنوعی مختلفی برای بهینه‌ سازی هر دو پارامتر در حال بررسی می باشد.

در واقع می توان گفت اجاره بها، تابعی از هزینه نهایی نگهداری یک ملک است. اگر مالک بتواند هزینه ها را پایین نگه دارد، معمولاً همین امر باعث کاهش اجاره بها برای مستاجر می شود.

کلام پایانی

با وجودی که سال هاست از هوش مصنوعی و یادگیری ماشین در صنعت املاک استفاده می شود، آنچه در حال حاضر مهم است، به روز نگه داشتن اطلاعات، و همگام بودن با تغییرات و فناوری های نوظهور است. در این مقاله شما را با نقش هوش مصنوعی و یادگیری ماشین در صنعت املاک آشنا کردیم و به چند مورد از مهم ترین کاربردهای آن اشاره کردیم. امید است آنچه گفته شد مورد توجه و رضایت شما عزیزان قرار گرفته باشد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
مقالات مشابه
سنگ کوارتز
سنگ کوارتز چیست؟ آشنایی با مزایا و ویژگی ها

در این مقاله قصد داریم شما را با یکی از انواع دیگر سنگ های ساختمانی به نام سنگ کوارتز آشنا کنیم. این نوع سنگ ها از جمله پرکاربردترین سنگ های ساختمانی محسوب می شود و دارای ویژگی های بسیار منحصر به فردی می باشد. در این مقاله تا انتها با تیم مهندسان شرکت فراز آسمان...

۲۹,فروردین, ۱۴۰۲ 0دیدگاه ادامه مطلب
پانل سیمانی
پانل سیمانی چیست؟ معرفی انواع پانل های سیمانی

در صنعت ساخت و ساز مصالح ساختمانی بسیار متنوعی تولید و به بازار ارائه شده است که هر کدام از آن ها کاربردهای منحصر به فردی دارد. علاوه بر این با پیشرفت تکنولوژی نیز مصالح ساختمانی جدیدتری به بازار عرضه شد که صنعت ساختمان سازی را متحول کرد. پانل سیمانی یکی از انواع مصالح ساختمانی...

۲۷,فروردین, ۱۴۰۲ 0دیدگاه ادامه مطلب
آجر قزاقی
آجر قزاقی چیست؟ آشنایی با آجر سنتی قزاقی

همانطور که می دانید یکی از انواع مصالح ساختمانی پرکاربرد، آجر است. آجر در حقیقت یکی از رایج ترین مصالح ساختمانی است که در انواع مختلف تهیه و تولید می شود. آجر قزاقی هم یکی از انواع آجر و البته از نوع سنتی آن می باشد. در این مقاله با تیم مهندسان شرکت فراز آسمان...

۲۴,فروردین, ۱۴۰۲ 0دیدگاه ادامه مطلب
نوشته های اخیر
سنگ کوارتز چیست؟ آشنایی با مزایا و ویژگی ها

پانل سیمانی چیست؟ معرفی انواع پانل های سیمانی

آجر قزاقی چیست؟ آشنایی با آجر سنتی قزاقی

بتن خود ترمیم شونده چیست؟

راه های ارتباطی نشانی دفترنجف آباد: خیابان منتظری شمالی، خیابان معرفت، نبش کوی بهارستان
کدپستی : 8513787786