۰۳۱-۴۲۵۱۳۵۳۸ دفترنجف آباد: خیابان منتظری شمالی، خیابان معرفت، نبش کوی بهارستان

دید وسیع،

تفکر دقیق،

طراحی هنرمندانه

کاربرد هوش مصنوعی و یادگیری ماشین در صنعت املاک

دسته بندی:
۰۴,فروردین, ۱۴۰۱ 0 دیدگاه
کاربرد هوش مصنوعی و یادگیری ماشین در صنعت املاک

سال ها قبل اگر صحبت از اصطلاحی چون هوش مصنوعی و یادگیری ماشین به میان می آمد، قطعا شگفت زده می شدید و برایتان قابل باور نبود؛ اما در عصر حاضر این مفاهیم در سراسر دنیا ملموس و قابل درک بوده، به علاوه شاهد کاربرد هوش مصنوعی و یادگیری ماشین در صنایع مختلف هستیم. در این مقاله قصد داریم در مورد کاربرد هوش مصنوعی و یادگیری ماشین در صنعت املاک مطالبی را عنوان نماییم. لطفا با تیم مهندسان شرکت فراز آسمان نجف همراه شوید.

حتما بخوانید :

زمانبندی در پروژه های ساختمانی

چگونگی محاسبه ارتفاع ساختمان مسکونی

حقیقت این است که بسیاری از شرکت‌های موجود و همچنین شرکت های نوظهور در حال حاضر ادعا می‌کنند که از هوش مصنوعی و یادگیری ماشین جهت بهبود پلتفرم ها و خدماتی که ارائه می دهند استفاده می‌کنند و صنعت املاک نیز از این قائده مستثنی نیست.

احتمالا شما در مورد یادگیری ماشین و هوش مصنوعی، شنیده اید؛ اما به منظور رفع ابهام و درک بهتر شما عزیزان از این دو مفهوم  قبل از اینکه به کاربرد هوش مصنوعی و یادگیری ماشین در صنعت املاک بپردازیم، طور مختصر این دو مفهوم را معرفی کرده ایم.

هوش مصنوعی چیست؟

بریتانیکا می گوید : توانایی یک سیستم کامپیوتری یا روباتی در انجام کارهایی که معمولاً توسط انسان انجام می شود و به هوش و تشخیص انسان نیاز دارند، “هوش مصنوعی” می باشد.

بنابراین می توان گفت بسیاری از وظایف انسان ها را می توان از طریق دانش هوش مصنوعی به ماشین ها واگذار کرد و به طرز قابل توجهی در زمان، صرفه جویی کرد. کاربرد هوش مصنوعی در صنعت املاک بسیار قابل توجه است که در ادامه مطالب جذابی را در مورد آن خواهیم گفت.

کاربرد هوش مصنوعی و یادگیری ماشین در صنعت املاک

یادگیری ماشین چیست؟

یادگیری ماشین زیرمجموعه ‌ای از هوش مصنوعی است که در آن ماشین ‌ها می‌ توانند بدون نیاز به برنامه ‌ریزی صریح، از “داده ‌ها” بیاموزند و یاد بگیرند. به عبارت بسیار ساده، ما داده‌ ها را به آن ها می ‌دهیم، آن ‌ها داده ها را می ‌خوانند یا استفاده می ‌کنند و سپس از آن یاد می ‌گیرند.

حال که با مفاهیم هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ آشنا شدید، در بخش بعدی تاثیرات هوش مصنوعی د ر صنعت املاک را خواهیم گفت و شما را با نقش هوش مصنوعی و یادگیری ماشین در املاک . کاربرد آن ها در این زمینه آشنا خواهیم کرد.

نقش هوش مصنوعی و یادگیری ماشین در صنعت املاک

به منظور درک صحیح شما عزیزان از نقش هوش مصنوعی در املاک و تاثیری که هوش مصنوعی و یادگیری ماشین در صنعت املاک داشته است، چند نمونه کاربرد هوش مصنوعی و یادگیری ماشین در صنعت املاک که مربوط به شرکت های بزرگ دنیا می باشد را معرفی کرده ایم.

اگر نگاهی اجمالی به پروپتک (تکنولوژی املاک) تنها در استرالیا بیندازید، خواهید دید که این صنعت با سرعتی سریع در حال گسترش است و بیش از ۲۰۰ استارت آپ و شرکت بزرگ در حال تلاش برای معرف کسب و کار خود هستند.

از منظری دیگر در سطح جهانی، هزاران شرکت را خواهید دید که با نوآوری شیوه های حرفه ای در فضای تجاری، میلیاردها دلار درآمد کسب می کنند.

برای مثال در سطح جهانی، برخی از رهبران فناوری که از هوش مصنوعی استفاده می کنند، عبارتند از Compass، Zillow و LoadSnap که همگی در کنفرانس های Inman در سال های اخیر به نمایش درآمده اند.

در سال ۲۰۲۱، Compass یک استودیوی ویدیویی جدید را برای نمایندگان ایالات متحده منتشر کرد که از « تشخیص عبارات مبتنی بر هوش مصنوعی و یادگیری برای طبقه ‌بندی تصاویر، استخراج خودکار ویژگی‌ ها و توضیحات فهرست کلیدی و جفت کردن آن ها با تصاویر برای ایجاد خودکار ویدیو ها استفاده می‌کند.

کاربرد هوش مصنوعی و یادگیری ماشین در صنعت املاک

چند کاربرد مهم هوش مصنوعی و یادگیری ماشین در صنعت املاک

ارزش گذاری واقعی یک ملک

از طریق الگوریتم های هوش مصنوعی و یادگیری ماشین می توان تجزیه و تحلیل هایی را به منظور تعیین نرخ های یک ملک انجام داد. الگوریتم های تحلیل پیش بینی با بررسی اطلاعات موجود مانند : توزیع درآمد، تغییرات در الگوی جمعیتی بازار ، پیش بینی و دوام عرضه رقابتی آینده و غیره، می تواند احتمال وقوع رویدادهای خاص را فراهم کند و در نهایت به تصمیم گیری در مورد ارزش ذاتی و واقعی یک ملک کمک  خواهد کرد.

تعمیر و نگهداری ساختمان و بهینه سازی هزینه ها

در املاک و مستغلات، یکی از مشکلات قدیمی، مربوط به اجاره بها و حفظ و نگهداری ساختمان توسط مستاجر بوده است و راه‌حل‌های هوش مصنوعی مختلفی برای بهینه‌ سازی هر دو پارامتر در حال بررسی می باشد.

در واقع می توان گفت اجاره بها، تابعی از هزینه نهایی نگهداری یک ملک است. اگر مالک بتواند هزینه ها را پایین نگه دارد، معمولاً همین امر باعث کاهش اجاره بها برای مستاجر می شود.

کلام پایانی

با وجودی که سال هاست از هوش مصنوعی و یادگیری ماشین در صنعت املاک استفاده می شود، آنچه در حال حاضر مهم است، به روز نگه داشتن اطلاعات، و همگام بودن با تغییرات و فناوری های نوظهور است. در این مقاله شما را با نقش هوش مصنوعی و یادگیری ماشین در صنعت املاک آشنا کردیم و به چند مورد از مهم ترین کاربردهای آن اشاره کردیم. امید است آنچه گفته شد مورد توجه و رضایت شما عزیزان قرار گرفته باشد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
مقالات مشابه
نازک کاری ساختمان
نازک کاری ساختمان و نکات مربوط به آن

نازک کاری ساختمان عبارتست از عملیات پایانی ساختمان که با هدف زیبا سازی فضای داخلی و فضای خارجی ساختمان انجام می شود، به طوری که پس از آن، ساختمان قابل سکونت می شود. در این مقاله با تیم مهندسان شرکت فراز آسمان نجف همراه شوید تا با نکات مربوط به نازک کاری ساختمان آشنا شوید....

۰۷,فروردین, ۱۴۰۲ 0دیدگاه ادامه مطلب
دیوار پوش سلولزی
دیوار پوش سلولزی و هر آنچه لازم است در مورد آن ها بدانید

از زمانی که انواع دیوار پوش های سلولزی روانه ی بازار شد، مشکلاتی که برای انتخاب طرح و رنگ دیوارها و سقف، در انواع ساختمان با کاربری های مختلف وجود داشت، برطرف شد و اکنون افراد می توانند با توجه به سلیقه و نظر خود، طرح و رنگ سقف و دیوارها را انتخاب کنند و...

۰۴,فروردین, ۱۴۰۲ 0دیدگاه ادامه مطلب
سنگ کورین
سنگ کورین چیست؟ هر آنچه لازم است در مورد آن بدانید

سنگ کورین همانطور که از نام آن پیداست نوعی سنگ است که از جنس کورین Corian ساخته شده است و دارای یک سطح جامد می باشد. کورین از مخلوط کردن مواد معدنی با رزین های اکریلیک ایجاد می شود. برای آشنایی بیشتر با این نوع سنگ ها تا انتهای مقاله با تیم مهندسان شرکت فراز...

۲۵,اسفند, ۱۴۰۱ 0دیدگاه ادامه مطلب