۰۳۱-۴۲۵۱۳۵۳۸ . ۰۳۱-۴۲۵۱۲۵۵۵ دفترنجف آباد: خیابان منتظری شمالی، خیابان معرفت، نبش کوی بهارستان

دید وسیع،

تفکر دقیق،

طراحی هنرمندانه

عایق صوتی دیوار مشترک و سقف ساختمان

دسته بندی:
۱۲,بهمن, ۱۳۹۹ 0 دیدگاه
عایق صوتی دیوار مشترک و سقف

محدوده ای که شما در آن جا ساکن هستید، چگونه فضایی دارد؟ آیا نزدیک به خیابان است؟ آیا در منطقه ای شلوغ زندگی می کند؟ یا نه، محل زندگی شما منطقه ای آرام است، اما همسایگان شلوغی دارید؟! در این صورت ممکن است فضای خانه ی شما به اندازه ی کافی آرام نباشد و یا به خاطر وجود سر و صدا از محل زندگی خود راضی نباشید! شاید هم بارها قصد عزیمت از محل زندگی فعلی را نموده باشید! اما عزیزان ما به شما می گوئیم استفاده از عایق صوتی دیوار مشترک و سقف ساختمان، چاره ی کار شماست! با گروه مهندسی فراز آسمان نجف همراه شوید تا شما را با این نوع عایق ساختمانی بیشتر آشنا کنیم.

بیشتر بدانید : سقف های عرشه فولادی

آشنایی با عایق های صوتی و جنبه های کاربرد آن ها

عایق های صوتی نوعی متریال عایق هستند که برای ممانعت از ارتعاش صدا در بخش های مختلف ساختمان از جمله کف، دیوارها و سقف ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد و محیطی آرام و مطلوبی را برای ساکنان آن ساختمان به وجود می آورد. یکی از بهترین و مقرون به صرفه ترین متریال عایق، پشم سنگ معدنی می باشد. این نوع عایق صوتی صدا را جذب کرده و مانع از ارتعاش آن می شود. همانطور که می دانید ارتعاش صدا باعث انتقال آن می شود، بنابراین عایق صوتی می تواند به طور بسیار موثر مانع از انتقال صدا شود.

عایق صوتی دیوار مشترک و سقف

جنبه های کاربرد عایق صوتی

در آپارتمان ها بیشتر از عایق های صوتی استفاده می شود، به این علت که هم از طریق دیوارها و هم از طریق سقف و کف ساختمان امکان انتقال صدا وجود دارد. بنابراین به منظور جلب رضایت ساکنان یک آپارتمان و زندگی در فضایی آرام و به دور از صداهای آزار دهنده در آپارتمان ها از عایق صوتی دیوار مشترک و سقف استفاده می شود. همچنین در طبقات میانی آپارتمان از عایق کف نیز استفاده می کنند.

در استودیوها و اتاق های ضبط موسیقی نیز لازم است که از عایق صوتی دیوار مشترک و سقف استفاده شود تا صدا از درون اتاق به سایر بخش ها منتقل نشود و مشکلی برای سایر افراد ساختمان و یا همسایگان به وجود نیاورد.

ممکن است بپرسید عایق دیوار مشترک و سقف ساختمان چه نوع عایقی است؟ لطفا برای دریافت پاسخ سوال خود همچنان با ما همراه باشید.

با عایق صوتی دیوار مشترک و سقف آشنا شوید

برای عایق صوتی دیوار مشترک و سقف از پشم سنگ معدنی استفاده می شود. این متریال به عنوان یکی از بهترین متریال عایق شناخته می شود که مهار کننده انتقال صدا با قدرت بالا در جذب ارتعاشات صوتی می باشد. با استفاده از پشم سنگ به عنوان عایق صوتی دیوار مشترک به میزان قابل توجهی می توانید در هزینه های ساخت و ساز صرفه جوئی کنید.

عایق صوتی دیوار مشترک و سقف

نوع دیگر عایق صوتی دیوار مشترک و سقف ، عایق صوتی تخته ای است که به صورت روکار استفاده می شود. همانطور که از نام آن پیداست می توانید روی دیوارها، سقف و … از عایق تخته ای استفاده کنید.

مسئله ای که در ارتباط با این نوع عایق ها وجود دارد این است که برای فضاهای کوچک، مناسب نیستند و بخشی از فضای آن ساختمان را اشغال خواهد کرد.

عایق صوتی دیوار مشترک تخته ای روکار از چهار لایه تشکیل شده است که عبارتند از :

  • لایه ی گچی آکوستیک باضخامت ۱۵ میلی متر
  • لایه ای از وینیل فشرده شده با ضخامت ۳ میلی متر
  • لایه ی فوم سلول بسته به ضخامت ۹ میلی متر
  • لایه ی وینیل فشرده شده به ضخامت ۳ میلی متر

این چهار لایه روی یکدیگر لمینت می شود. در کل این عایق ۳۰ میلی متر ضخامت و ۳۴ کیلوگرم وزن دارد و چنانچه قصد دارید از عایق صوتی روکار استفاده کنید، عایق صوتی دیوار مشترک و سقف تخته ای می تواند گزینه ای مناسب باشد.

به این نکات توجه داشته باشید که اگر از عایق صوتی برای سقف استفاده می کنید، بررسی کنید و ببینید که :

  • آیا عایق را برای سقف چوبی استفاده می کنید یا بتنی؟
  • صداهای موجود در آن ناحیه از چه نوعی هستند؟ صداهای ضربه ای یا صداهای عادی مثل صحبت کردن و …
  • این صداها تا چه میزان بلند هستند؟
  • و اصلا منبع این صداهای آزاردهنده کجاست؟

به این ترتیب با اطلاعاتی که در این مقاله به دست آورید و در نظر گرفتن نکات ذکر شده می توانید از به کارگیری عایق صوتی دیوار مشترک و سقف بیشترین بهره را ببرید و محیطی آرام و دلپذیر برای خود و ساکنان ساختمان ایجاد کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
مقالات مشابه
بیس پلیت یا صفحه ستون
بیس پلیت یا صفحه ستون چیست؟

در حوزه ی ساخت و ساز و در صنعت ساختمان سازی از سازه های فلزی و عناصر فولادی زیادی استفاده می شود که هر کدام کاربرد خاصی داشته و با اهداف مختلفی ساخته می شود. یکی از این عناصر فولادی، بیس پلیت یا صفحه ستون است. ما در این مقاله در مورد بیس پلیت یا...

۱۹,اردیبهشت, ۱۴۰۰ 0دیدگاه ادامه مطلب
قطعات پیش ساخته بتنی شرکت فراز آسمان نجف
خط تولید قطعات پیش ساخته بتنی شرکت فراز آسمان نجف راه اندازی شد

با افزایش جمعیت شهری و نیاز مبرم به تهیه سرپناه و مسکن برای افراد جامعه، دیگر روش های ساختمان سازی با استفاده از مصالح ساختمانی قدیمی پاسخگوی نیاز به مسکن و به طور کلی صنعت ساختمان سازی نخواهد بود. بتن پیش ساخته در این زمینه به کمک مهندسان معمار و فعالان حوزه عمران و ساخت...

۱۵,اردیبهشت, ۱۴۰۰ 0دیدگاه ادامه مطلب
باکت بتن ریزی
آشنایی با باکت بتن ریزی یا باکت حمل مصالح

در کارهای ساختمانی معمولا از تاور کرین ها، بالابرها، جرثقیل ها و … استفاده می شود که یکی از عناصر اصلی آن ها باکت بتن ریزی یا باکت حمل مصالح است. باکت حمل مصالح در ساختمان سازی بسیار پرکاربرد است و استفاده از آن به قدری ضروری است که اگر نباشد، انجام کارهای ساختمانی به...

۱۰,اردیبهشت, ۱۴۰۰ 0دیدگاه ادامه مطلب