۰۳۱-۴۲۵۱۳۵۳۸ دفترنجف آباد: خیابان منتظری شمالی، خیابان معرفت، نبش کوی بهارستان

دید وسیع،

تفکر دقیق،

طراحی هنرمندانه

هر آنچه لازم است در مورد کاتر آسفالت بر بدانید

دسته بندی:
۰۹,بهمن, ۱۴۰۰ 0 دیدگاه
کاتر آسفالت بر

عملیات متداول در شهرها که توسط شهرداری اجرا می شود، بیشتر مربوط به تعمیر و بهبود خیابان ها، پاکسازی، آبرسانی، گازرسانی یا خدمات شهری مانند فاضلاب می باشد. عملیاتی که اغلب در زیر زمین و در اعماق خیابان ها و زیر سنگفرش کوچه ها  انجام می گیرد، نیاز به تخریب گسترده سطوح آسفالتی دارد. برای این منظور از دستگاهی به نام کاتر آسفالت بر یا ماشین برش آسفالت استفاده می شود. کاتر آسفالت بر همانطور که از نامش پیداست می تواند سطوح سخت آسفالت را با دقت و ظرافت برش دهد تا سایر قسمت های آسفالت که نیاز به سوراخ کاری ندارند آسیب نبیند. با تیم مهندسان شرکت فراز آسمان نجف همراه شوید؛ ما مطالب جالبی را در مورد کاتر آسفالت بر برای شما ارائه کرده ایم.

بیشتر بدانید :

انواع ماشین آلات ساختمانی را بشناسید

واتر استاپ بتن WaterStop چیست؟

آشنایی با دیمپل شیت ، کاربردها و مزایا

کاتر آسفالت بر چگونه کار می کند؟

کاتر آسفالت بر در بالای ماشین آلات ساختمانی در مقیاس بزرگ قرار می گیرد و با توجه به عملکردی که دارد می تواند جزو پرکاربردترین ها دستگاه ها به حساب آید.

اکثر دستگاه های کاتر آسفالت بر ، دستگاه های برش دوار هستند؛ عملیات برش به همراه یک تیغه کاتر بزرگ و سخت انجام می شود و برای این منظور تیغه برنده با سرعت بسیار بالا می چرخد.

کاتر، پس از نصب بر روی دستگاه مورد نظر ، به جلو حرکت می کند و با کمک فشار رو به پایین دستگاه، آسفالت را برش می دهد. معمولاً، هرچه قطعه کاتر، به دستگاه بزرگ تر متصل شود، فشار رو به پایین بیشتری ایجاد می شود و در نتیجه آن را قادر می سازد تا انواع سخت تری از آسفالت را برش دهد. کاتر آسفالت اغلب در مواقعی که نیاز به برش های دقیق است استفاده می شود. اصولا کار با دستگاه کاتر آسفالت بر نیاز به کسب مهارت های لازم دارد.

کاتر آسفالت بر

اجزای تشکیل دهنده کاتر آسفالت بر

دستگاه کاتر آسفالت بر از چهار بخش تشکیل شده است که عبارتست از :

  • موتور
  • شاسی
  • تیغه
  • مخزن آب و سیستم خنک کننده تیغه

در ادامه به صورت مختصر در مورد هر کدام توضیح خواهیم داد. همچنان همراه ما باشید.

موتور : موتور دستگاه کاتر آسفالت بر می تواند دو نوع باشد، موتور بنزینی و موتور دیزلی. موتور، به کمک تسمه، نیرو را به تیغه منتقل می کند. موتور باید از توان و قدرت کافی برای ایجاد برش های مطمئن برخوردار باشد.

شاسی : شاسی بخشی است که اجزای دیگر دستگاه کاتر آسفالت بر روی نصب می شوند.

تیغه : این نوع دستگاه ها معمولا دارای دو نوع تیغه می باشد. تیغه های آسفالت بر و تیغه های بتن بر.

مخزن آب : مخزن آب در حین کار با دستگاه با تراوش آب باعث خنک شدن تیغه می شود. مخزن آب لازم است که دارای حجم مناسب باشد.

کاتر آسفالت بر

و به طور کلی دستگاه کاتر آسفالت بر باید سیستم هدایت مناسبی داشته باشد تا کاربرد آن راحت تر بوده و به علاوه دارای یک محافظ باشد که از ورود هوا، خاک، غبار و آلودگی به درون موتور جلوگیری کند.

به طور کلی دستگاه های کاتر آسفالت بر معمولاً از تیغه های آلیاژ فولاد سخت ساخته می شوند. تیغه و دیسک برش اغلب نسبتاً نازک است، تا بتواند برش های دقیق تری ایجاد کند. برخی از کاترها ممکن است تیغه های سر الماسی نیز داشته باشند.

کلام پایانی

برای این نوع دستگاه ها، تیغه های جایگزین معمولاً در دسترس می باشد، زیرا ممکن است به دلیل سختی سطوحی که باید برش دهند، آسیب ببینند و نیاز به تعویض داشته باشد.

دستگاه های کاتر آسفالت بر اغلب نه تنها برای ایجاد برش در آسفالت، بلکه برای برش در دیوارهای بتنی نیز استفاده می شوند؛ که می تواند در پروژه های ساختمانی برای ایجاد یا تعریض درب ها و پنجره ها به کار برده شود. گاهی اوقات از کاترها برای از بین بردن لبه های اضافه با ایجاد برش های دقیق در مناطقی که قبلاً توسط مهندسان سازه به دقت تعیین شده است استفاده شود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
مقالات مشابه
انبار کردن میلگرد
مهم ترین نکات برای انبار کردن میلگرد ؛ نگهداری میلگرد

همانطور که می دانید، میلگرد معمولاً برای استحکام و پایداری سازه های بتنی مورد استفاد قرار می گیرد. با وجودی که بتن فوق العاده قوی است، اما می تواند یکپارچگی خود را تحت تنش های کششی از دست بدهد که این منجر به ترک خوردن و پوسته پوسته شدن آن می شود. در این شرایط،...

۱۶,آذر, ۱۴۰۱ 0دیدگاه ادامه مطلب
جلوگیری از خوردگی فلزات
روش های جلوگیری از خوردگی فلزات

پیمانکاران و متخصصین امر ساخت و ساز، از نقش مهم فلزات در ساختمان سازی کاملا آگاه هستند و می دانند که زنگ زدگی و سایر اشکال خوردگی فلزات می تواند منجر به بروز مشکلات اساسی در ارتباط با ایمنی ساختمان شود. بنابراین دانستن روش های جلوگیری از خوردگی فلزات امری حیاتی و ضروری است؛ ما...

۱۴,آذر, ۱۴۰۱ 0دیدگاه ادامه مطلب
معماری دیکانستراکشن
معرفی سبک معماری دیکانستراکشن (Deconstruction)

دیکانستراکشن (Deconstruction) در لغت به معنای ساختار شکنی، بنیان فکنی ساختار زدایی و مفاهیمی از این قبیل می باشد و جنبشی است متعلق به معماری معاصر و بر خلاف عقلانیت منظم مدرنیسم ایجاد شد. در واقع سبک غیر خطی و از بین بردن تقارن  اشکال در ساخت و ساز، باعث ایجاد ساختمان هایی با ظاهر...

۱۲,آذر, ۱۴۰۱ 0دیدگاه ادامه مطلب
نوشته های اخیر
مهم ترین نکات برای انبار کردن میلگرد ؛ نگهداری میلگرد

روش های جلوگیری از خوردگی فلزات

معرفی سبک معماری دیکانستراکشن (Deconstruction)

بتن پلیمری چیست؟ مشخصات و کاربردها

راه های ارتباطی نشانی دفترنجف آباد: خیابان منتظری شمالی، خیابان معرفت، نبش کوی بهارستان
کدپستی : 8513787786