۰۳۱-۴۲۵۱۳۵۳۸ دفترنجف آباد: خیابان منتظری شمالی، خیابان معرفت، نبش کوی بهارستان

دید وسیع،

تفکر دقیق،

طراحی هنرمندانه

نکات مهم قبل از خرید خانه ؛ قبل از خرید ملک به این نکات توجه کنید

دسته بندی:
۱۶,آبان, ۱۴۰۱ 0 دیدگاه
نکات مهم قبل از خرید خانه

شما قبل از خرید خانه چه مواردی را بیشتر در نظر می گیرید؟ آیا می دانید مهم ترین نکات قبل از خرید ملک شامل چه مواردی می شود؟ از آنجا که یکی از مهم ترین دارایی های افراد مسکن است و بابت خرید آن باید هزینه ی زیادی بپردازد، قبل از خرید خانه باید دقت کافی به خرج دهد تا نه تنها متضرر نشود، بلکه از خرید خود نهایت رضایت را داشته باشد. بر همین اساس در مقاله ای که پیش رو به ذکر نکات مهم قبل از خرید ملک پرداخته ایم. لطفا با تیم مهندسان شرکت فراز آسمان نجف همراه شوید.

حتما بخوانید :

مهم ترین نکات در مورد بیمه آتش سوزی ساختمان که لازم است بدانید

مهم ترین نکات در مورد بیمه آتش سوزی ساختمان که لازم است بدانید

مشاوره بازسازی ساختمان 

نکات مهم قبل از خرید خانه که باید آن ها را بررسی کنید

در این بخش از مقاله مواردی را ذکر کرده ایم که برای خرید خانه باید حتما از آن ها مطلع باشید؛ چرا که نادیده گرفتن آن ها قطعا در آینده نه چندان دور پس از خرید آن ملک می تواند شما را با مشکل مواجه کند. پس لطفا همراه ما باشید و این نکات را به دقت مطالعه کنید.

نکات مهم قبل از خرید خانه

اسناد و مدارک ملک

اولین قدم و ضروری ترین مورد که قبل از خرید خانه باید آن را در نظر داشته باشید، بررسی اسناد و مدارک ملک است. شما باید تمامی مندرجات موجود در اسناد و مدارک خانه یا ملکی که قصد خرید آن را دارید به دقت بررسی کنید و از صحت و سقم آن اطمینان کامل کسب کنید. برای مثال مندرجات موجود در سند را به دقت بخوانید، گواهی پایان کار ملک را به درستی بررسی کنید و به طور کلی تمامی مواردی که از جانب مالک خانه عنوان شده است را با موارد موجود در سند تطبیق دهید.

بررسی وضعیت ملک از لحاظ طرح های عمران و شهری

یکی دیگر از نکات مهم قبل از خرید خانه این است که با توجه به طرح های عمرانی و شهری، در موقعیت ملکی که قصد خرید آن را دارید، برای خرید اقدام کنید. به این دلیل که برخی از خانه ها و ملک ها در مسیر طرح های عمرانی شهرداری و دولت ساخته شده اند و قطعا با اهداف عمران و شهرسازی ناچارید آن را با مبلغی پایین تر از ارزش واقعی ملک آن را واگذار کنید. بنابراین این مسئله ی مهم را حتما مد نظر قرار دهید.

بررسی وضعیت انشعابات

یکی از اقدامات لازم قبل از خرید ملک این است که حتما انشعابات آب، برق، گاز و … را بررسی کنید و مطمئن شوید ملکی که خریداری می کنید دارای انشعابات مجزا است؛ همچنین توجه داشته باشید که این موارد باید حتما در سند مالکیت یا مبایعه نامه ذکر شود.

نکات مهم قبل از خرید خانه

توجه به موقعیت ملک

توجه به موقعیت جغرافیایی ملک یکی دیگر از نکات مهم قبل از خرید خانه است که البته برای اغلب خریداران ملک نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. بیشتر افراد ترجیح می دهند ملکی را خریداری کنند که به آسانی به امکانات رفاهی دسترسی داشته باشند؛ به عنوان مثال نزدیک بودن به وسایل نقلیه عمومی مثل مترو، اتوبوس و … ، نزدیک بودن به مدرسه، مراکز خرید، و مواردی از این قبیل.

از دیگر نکات مهم قبل از خرید ملک ، توجه به تعداد اتاق و موقعیت اتاق خواب ها، نحوه قرار گرفتن پنجره ها و نور خانه، سال ساخت بنا (سن بنا)، و مواردی از این قبیل می باشد.

کلام پایانی : نکات مهم قبل از خرید خانه

در این مقاله شما را با مهم ترین نکات قبل از خرید ملک آشنا کردیم؛ در کنار تمامی مواردی که ذکر کردیم و قبل از خرید خانه باید به آن ها توجه شود، نکته ی بسیار مهم دیگری وجود دارد که نقش اساسی در نوع خرید شما دارد و آن میزان بودجه ای است که برای خرید خانه در نظر گرفته اید. قطعا می دانید که هر چه بودجه ی بیشتری به این کار اختصاص دهید، می توانید خانه ای با موقعیت بهتر و امکانات بیشتر خریداری نمایید.  

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
مقالات مشابه
انبار کردن میلگرد
مهم ترین نکات برای انبار کردن میلگرد ؛ نگهداری میلگرد

همانطور که می دانید، میلگرد معمولاً برای استحکام و پایداری سازه های بتنی مورد استفاد قرار می گیرد. با وجودی که بتن فوق العاده قوی است، اما می تواند یکپارچگی خود را تحت تنش های کششی از دست بدهد که این منجر به ترک خوردن و پوسته پوسته شدن آن می شود. در این شرایط،...

۱۶,آذر, ۱۴۰۱ 0دیدگاه ادامه مطلب
جلوگیری از خوردگی فلزات
روش های جلوگیری از خوردگی فلزات

پیمانکاران و متخصصین امر ساخت و ساز، از نقش مهم فلزات در ساختمان سازی کاملا آگاه هستند و می دانند که زنگ زدگی و سایر اشکال خوردگی فلزات می تواند منجر به بروز مشکلات اساسی در ارتباط با ایمنی ساختمان شود. بنابراین دانستن روش های جلوگیری از خوردگی فلزات امری حیاتی و ضروری است؛ ما...

۱۴,آذر, ۱۴۰۱ 0دیدگاه ادامه مطلب
معماری دیکانستراکشن
معرفی سبک معماری دیکانستراکشن (Deconstruction)

دیکانستراکشن (Deconstruction) در لغت به معنای ساختار شکنی، بنیان فکنی ساختار زدایی و مفاهیمی از این قبیل می باشد و جنبشی است متعلق به معماری معاصر و بر خلاف عقلانیت منظم مدرنیسم ایجاد شد. در واقع سبک غیر خطی و از بین بردن تقارن  اشکال در ساخت و ساز، باعث ایجاد ساختمان هایی با ظاهر...

۱۲,آذر, ۱۴۰۱ 0دیدگاه ادامه مطلب
نوشته های اخیر
مهم ترین نکات برای انبار کردن میلگرد ؛ نگهداری میلگرد

روش های جلوگیری از خوردگی فلزات

معرفی سبک معماری دیکانستراکشن (Deconstruction)

بتن پلیمری چیست؟ مشخصات و کاربردها

راه های ارتباطی نشانی دفترنجف آباد: خیابان منتظری شمالی، خیابان معرفت، نبش کوی بهارستان
کدپستی : 8513787786