۰۳۱-۴۲۵۱۳۵۳۸ . ۰۳۱-۴۲۵۱۲۵۵۵ دفترنجف آباد: خیابان منتظری شمالی، خیابان معرفت، نبش کوی بهارستان

دید وسیع،

تفکر دقیق،

طراحی هنرمندانه

نکات مهم در استاندارد چاهک آسانسور

دسته بندی:
۰۳,آذر, ۱۳۹۹ 0 دیدگاه
چاهک آسانسور

شما در مورد سیستم آسانسور چه می دانید؟ اگر اطلاعات زیادی در این مورد ندارید، اما قطعا می دانید که رعایت نکات ایمنی در نصب و راه اندازی آسانسورها بسیار حائز اهمیت است و نکات مهم در استاندارد چاهک اسانسور باید حتما رعایت شود تا آسانسور به درستی و کاملا ایمن کار کند. شرکت مهندسی فراز آسمان نجف متشکل از نیروهای متخصص و کارکشته ارائه دهنده ی بهترین خدمات نصب و تعمیر انواع آسانسور می باشد. طراحی و اجرا چاهک آسانسور توسط تیم فراز آسمان نجف با بررسی های لازم تمام جزئیات و تعیین ابعاد آسانسور با توجه به ظرفیت مورد نظر انجام می شود.

قبل از اینکه شما عزیزان را با جزئیات و نکات مربوط به استاندارد چاهک آسانسور آشنا کنیم، مطالبی را در مورد چاهک آسانسور ذکر کرده ایم. با ما همراه باشید.

چاهک آسانسور

چاهک آسانسور چیست؟

به چاهک آسانسور در اصطلاح پیت آسانسور نیز گفته می شود. پائین ترین بخش چاه آسانسور در بخش داخلی آسانسور را چاله یا چاهک آسانسور می گویند. چاهک فاصله ای است بین کف چاه تا پائین ترین بخش توقف آسانسور و فضائی است که برای تعمیرکاران و سرویس کاران آسانسور در نظر گرفته شده است. ناگفته نماند که ضربه گیرها و بافر آسانسور نیز در این ناحیه قرار دارد.

برای آماده سازی چاهک آسانسور باید به چه نکاتی توجه کرد؟

قبل از آماده سازی چاهک آسانسور باید به این نکات توجه کنید :

  • محاسبه ارتفاع چاه آسانسور : محاسبه ارتفاع چاه آسانسور دارای دو مرحله کلی است که عبارتست از آماده سازی کف چاهک و دیوارکشی آن که در ادامه توضیحات لازم را در مورد آن ها آورده ایم.
  • بررسی ابعاد استاندارد چاهک آسانسور
  • اندازه چاهک آسانسور

آماده سازی کف چاهک آسانسور

برای کف سازی چاهک آسانسور باید فضایی در نظر گرفته شود که این فضا بایستی از اولین محل توقف آسانسور به سمت کف چاهک در نظر گرفته شود. به علاوه در کف سازی چاهک آسانسور باید فضایی برای عملکرد صحیح ضربه گیرها و چاه ارت نیز در نظر گرفته شود.

دیوارکشی چاهک آسانسور

قطعا دیده اید که دیوارکشی چاهک آسانسور از سه جهت انجام می شود و به روش هایی نظیر آجرکشی، رابتیس و ورق کشی انجام می شود. در مرحله دیوارکشی چاهک آسانسور ، تامین روشنایی چاهک نیز انجام می شود.

دیوارکشی چاهک آسانسور باید به گونه ای باشد که در ساخت آن از مواد غیرقابل اشتغال استفاده شود، دیوارها باید کاملا صاف بوده و هیچ گونه روزنه و حفره ای در آن ها وجود نداشته باشد.  

نکات مهم برای آماده سازی چاهک آسانسور استاندارد

عزیزان، اگر هم اکنون برای نصب و راه اندازی آسانسور ساختمان خود و طراحی و اجرا چاهک آسانسور به دنبال نیروهای متخصص هستید، می توانید روی کمک ما حساب کنید. کافیست با شرکت مهندسی فراز آسمان نجف تماس حاصل فرمائید. ما در تیم مهندسی فراز آسمان نجف ارائه دهنده کلیه ی خدمات نصب و راه اندازی و تعمیر آسانسور می باشیم.

چاهک آسانسور

در این بخش از مقاله به نکات مهمی اشاره کرده ایم در زمینه آماده سازی چاهک آسانسور استاندارد

ابعاد استاندارد چاهک آسانسور

همانطور که گفتیم بیشتر مواردی که مربوط به ایمنی و نصب و راه اندازی آسانسور ایمن است، مربوط به چاهک آسانسور می باشد. پس ابعاد چاهک آسانسور باید کاملا استاندارد باشد. تیم مهندسین فراز اسمان نجف با بهره گیری از نیروهای خبره و مجرب خود، احداث چاله و چاهک آسانسور را بع رعایت کلیه ی نکات ایمنی انجام خواهند داد.

به علاوه ارتفاع چاهک آسانسور و راه اندازی سیستم روشنایی آسانسور با رعایت کلیه ی استاندارد ها و انجام بررسی ها و محاسبات لازم در محل نصب آسانسور توسط متخصصین ما در شرکت مهندسی فراز آسمان نجف انجام می شود.

کلام آخر

هم اکنون با شرکت مهندسی فراز آسمان نجف تماس حاصل فرمائید و از خدمات ما در زمینه طراحی و ساخت چاهک آسانسور استاندارد بهره مند شوید.

ما قبل از انجام هر کار کلیه ی بررسی های لازم را انجام می دهیم و با انجام کلیه ی محاسبات و امکان ستجی ها، اقدامات لازم را برای احداث چاهک آسانسور ؛ نصب و راه اندازی و در صورت لزوم تعمیرات آن انجام خواهیم داد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
مقالات مشابه
اجرای سقف تیرچه بلوک
نکات کاربردی حین اجرای سقف تیرچه بلوک

در سقف های تیرچه بلوک از بلوک های سبک استفاده می کنند تا میزان بتن مورد استفاده در این نوع سقف ها را به حداقل برسانند. آیا می دانید مزیت این کار چیست؟ بار مرده ساختمان کاهش می یابد و این باعث می شود که هزینه های کلی ساختمان نیز به میزان قابل توجهی کاهش...

۰۶,بهمن, ۱۳۹۹ 0دیدگاه ادامه مطلب
سقف وافل
آشنایی با سقف وافل ، کاربردهای سقف وافل و مزایای آن

در این مقاله قصد داریم نوعی از سقف های بتنی را به شما معرفی کنیم به نام سقف وافل که نه تنها دارای ظاهر بسیار جذاب و نمای زیبایی می باشد، بلکه به دلیل مزیت هایی که دارد بسیار محبوب است و کاربردهای زیادی دارد. در این مقاله با تیم مهندسی فراز آسمان نجف همراه...

۳۰,دی, ۱۳۹۹ 0دیدگاه ادامه مطلب
بتن ریزی در سرما
نکات مهم در ارتباط با بتن ریزی در سرما و نقش ضد یخ بتن

بتن ریزی در سرما و در فصل زمستان با چالش هایی همراه است و این چالش ها برای مهندسین عمران و ساختمان سازی بسیار مهم و قابل توجه هستند چرا که عدم توجه به آن ها می تواند مشکل ساز شود. مشکلات بتن ریزی در سرما مربوط می شود به فرایند هیدراسیون بتن و سرعت...

۲۴,دی, ۱۳۹۹ 0دیدگاه ادامه مطلب