۰۳۱-۴۲۵۱۳۵۳۸ . ۰۳۱-۴۲۵۱۲۵۵۵ دفترنجف آباد: خیابان منتظری شمالی، خیابان معرفت، نبش کوی بهارستان

دید وسیع،

تفکر دقیق،

طراحی هنرمندانه

ساخت بیمارستان توسط شرکت فراز آسمان نجف

دسته بندی:
۲۰,شهریور, ۱۳۹۹ 0 دیدگاه
ساخت بیمارستان

نیازهای بشر برای ادامه ی حیات و داشتن یک زندگی سالم و راحت همواره در حال افزایش است و پایان پذیر نیست. یکی از مهم ترین نیازهای ما انسان ها، مربوط به حوزه ی بهداشت و سلامت است و این بیمارستان ها هستند که به عنوان مرکز اصلی تامین نیازهای درمانی و سلامت بشر محسوب می شوند. پس لازم است که مراکز درمانی و بیمارستان ها از کیفیت لازم برخوردار باشند، حال چه از لحاظ ساخت و ساز و چه از لحاظ تجهزات پزشکی. بر این اساس ما در تیم مهندسی فراز آسمان نجف فعالیت های عمرانی خود را به سمت ساخت بیمارستان و مراکز درمانی نیز گسترش دادیم تا در زمینه ی بهداشت و درمان نیز توانسته باشیم گامی مثبت برداریم.

احداث بیمارستان و مراکزدرمانی

پیش تر گفتیم که بیمارستان یکی از اصلی ترین مراکزی است که خدمات درمانی و پزشکی برای بیماران در آنجا ارائه می شود و این مسئله مهم گویای آن می باشد که باید برای طراحی، معماری و چگونگی ساخت و ساز بیمارستان ها اهمیت ویژه ای قائل بود.

ساخت بیمارستان

بنابراین ما در تیم مهندسی فراز آسمان نجف با به کارگیری نیروهای مجرب و متخصص در رشته های معماری، نقشه کشی ساختمان، عمران و … پس از انجام پیش بینی های لازم و امکان سنجی برای ساخت و ساز و احداث بیمارستان ها، اقدامات لازم را انجام خواهیم داد. یکی از نمونه پروژه های بیمارستانی که توسط تیم فراز آسمان احداث شده است، بیمارستان شهید منتظری نجف آباد می باشد.

موارد پراهمیت در پروژه ی ساخت بیمارستان

قبل هر اقدامی برای احداث یک بیمارستان باید این نکات را مورد سنجش و بررسی قرار داد :

نقشه و معماری بیمارستان

معماری یک بیمارستان باید با توجه به بخش های مختلف آن و میزان ارتباط این بخش ها با یکدیگر و بر این اساس راه های ارتباطی قسمت های مختلف به صورت کاملا تخصصی انجام شود. در حقیقت نقشه هر قسمت از ساختمان بیمارستان باید به گونه ای طراحی شود که بخش ها از یکدیگر مجزا و در عین حال مرتبط بوده که این ارتباط و سطح دسترسی به صورت کارا و با استفاده ی بهینه ی از فضای موجود و زمین بیمارستان انجام شود.

طراحی و نقشه اتاق های بیمارستان

با توجه به تعداد اتاق های مورد نیاز در بیمارستان و نیز با توجه  این که هر کدام از اتاق ها در کدام بخش و برای مراقبت و نگهداری از چه بیمارانی در نظر گرفته شده است، معماری و نقشه ی اتاق باید متفاوت باشد به این ترتیب با توجه به اینکه اتاق ها از چند سو باید در دسترسی باشند و یا اینکه متراژ اتاق ها چقدر باید باشد، محدودیت هایی در طراحی و نقشه ی اتاق های بیمارستان به وجود می آید.

بودجه و هزینه های احداث بیمارستان

یکی دیگر از مواردی که برای احداث بیمارستان بسیار پراهمیت است، مربوط می شود به هزینه ها. بودجه ی احداث بیمارستان در سه دسته هزینه در نظر گرفته می شود، که عبارتند از هزینه های اولیه، هزینه های موجود پس از احداث بیمارستان که می توان از آن ها به عنوان هزینه های جاری یاد کرد و هزینه های تعمیر و نگهداری بیمارستان.

بودجه ی مربوط به هزینه های اولیه نیز در سه دسته قرار می گیرد که عبارتند از : هزینه زمین بیمارستان، هزینه ساخت و ساز و ساختمان سازی بیمارستان و هزینه ی تجهیزات ساختمانی.

ساخت بیمارستان

ساختمان بیمارستان شامل چه بخش هایی می باشد؟

به طور کلی هر بیمارستان شامل این بخش ها می باشد که باید در معماری و طراحی نقشه ساختمان بیمارستان این بخش ها لحاظ شود.

بخش های اصلی ساختمان بیمارستان عبارتند از :

  • بخش مربوط به تشخیص و درمان بیماران
  • بخش اورژانس بیمارستان
  • بخش مربوط به بستری بیماران
  • بخش اداری
  • بخش مربوط به برگزاری کلاس هاو سمینارها و آموزش
  • بخش مربوط به سرویس هایی از قبیل سرویس های غذاخوری، بهداشتی و …

در تیم مهندسی فراز آسمان نجف با در نظر گرفتن موقعیت جغرافیایی زمینی که بیمارستان در آن احداث می شود و نیز با توجه به اهمیت هر بخش و شرایط و ضوابطی که باید در هر بخش از بیمارستان حاکم باشد، نقشه ساختمان بیمارستان طراحی و پیاده سازی می شود، به طوری که کاملا با کلیه ی استاندارهای پزشکی و بهداشتی و ساختمان سازی مطابقت داشته باشد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
مقالات مشابه
اجرای سقف تیرچه بلوک
نکات کاربردی حین اجرای سقف تیرچه بلوک

در سقف های تیرچه بلوک از بلوک های سبک استفاده می کنند تا میزان بتن مورد استفاده در این نوع سقف ها را به حداقل برسانند. آیا می دانید مزیت این کار چیست؟ بار مرده ساختمان کاهش می یابد و این باعث می شود که هزینه های کلی ساختمان نیز به میزان قابل توجهی کاهش...

۰۶,بهمن, ۱۳۹۹ 0دیدگاه ادامه مطلب
سقف وافل
آشنایی با سقف وافل ، کاربردهای سقف وافل و مزایای آن

در این مقاله قصد داریم نوعی از سقف های بتنی را به شما معرفی کنیم به نام سقف وافل که نه تنها دارای ظاهر بسیار جذاب و نمای زیبایی می باشد، بلکه به دلیل مزیت هایی که دارد بسیار محبوب است و کاربردهای زیادی دارد. در این مقاله با تیم مهندسی فراز آسمان نجف همراه...

۳۰,دی, ۱۳۹۹ 0دیدگاه ادامه مطلب
بتن ریزی در سرما
نکات مهم در ارتباط با بتن ریزی در سرما و نقش ضد یخ بتن

بتن ریزی در سرما و در فصل زمستان با چالش هایی همراه است و این چالش ها برای مهندسین عمران و ساختمان سازی بسیار مهم و قابل توجه هستند چرا که عدم توجه به آن ها می تواند مشکل ساز شود. مشکلات بتن ریزی در سرما مربوط می شود به فرایند هیدراسیون بتن و سرعت...

۲۴,دی, ۱۳۹۹ 0دیدگاه ادامه مطلب