۰۳۱-۴۲۵۱۳۵۳۸ دفترنجف آباد: خیابان منتظری شمالی، خیابان معرفت، نبش کوی بهارستان

دید وسیع،

تفکر دقیق،

طراحی هنرمندانه

ساخت بیمارستان توسط شرکت فراز آسمان نجف

دسته بندی:
۲۰,شهریور, ۱۳۹۹ 0 دیدگاه
ساخت بیمارستان

نیازهای بشر برای ادامه ی حیات و داشتن یک زندگی سالم و راحت همواره در حال افزایش است و پایان پذیر نیست. یکی از مهم ترین نیازهای ما انسان ها، مربوط به حوزه ی بهداشت و سلامت است و این بیمارستان ها هستند که به عنوان مرکز اصلی تامین نیازهای درمانی و سلامت بشر محسوب می شوند. پس لازم است که مراکز درمانی و بیمارستان ها از کیفیت لازم برخوردار باشند، حال چه از لحاظ ساخت و ساز و چه از لحاظ تجهزات پزشکی. بر این اساس ما در تیم مهندسی فراز آسمان نجف فعالیت های عمرانی خود را به سمت ساخت بیمارستان و مراکز درمانی نیز گسترش دادیم تا در زمینه ی بهداشت و درمان نیز توانسته باشیم گامی مثبت برداریم.

احداث بیمارستان و مراکزدرمانی

پیش تر گفتیم که بیمارستان یکی از اصلی ترین مراکزی است که خدمات درمانی و پزشکی برای بیماران در آنجا ارائه می شود و این مسئله مهم گویای آن می باشد که باید برای طراحی، معماری و چگونگی ساخت و ساز بیمارستان ها اهمیت ویژه ای قائل بود.

ساخت بیمارستان

بنابراین ما در تیم مهندسی فراز آسمان نجف با به کارگیری نیروهای مجرب و متخصص در رشته های معماری، نقشه کشی ساختمان، عمران و … پس از انجام پیش بینی های لازم و امکان سنجی برای ساخت و ساز و احداث بیمارستان ها، اقدامات لازم را انجام خواهیم داد. یکی از نمونه پروژه های بیمارستانی که توسط تیم فراز آسمان احداث شده است، بیمارستان شهید منتظری نجف آباد می باشد.

موارد پراهمیت در پروژه ی ساخت بیمارستان

قبل هر اقدامی برای احداث یک بیمارستان باید این نکات را مورد سنجش و بررسی قرار داد :

نقشه و معماری بیمارستان

معماری یک بیمارستان باید با توجه به بخش های مختلف آن و میزان ارتباط این بخش ها با یکدیگر و بر این اساس راه های ارتباطی قسمت های مختلف به صورت کاملا تخصصی انجام شود. در حقیقت نقشه هر قسمت از ساختمان بیمارستان باید به گونه ای طراحی شود که بخش ها از یکدیگر مجزا و در عین حال مرتبط بوده که این ارتباط و سطح دسترسی به صورت کارا و با استفاده ی بهینه ی از فضای موجود و زمین بیمارستان انجام شود.

طراحی و نقشه اتاق های بیمارستان

با توجه به تعداد اتاق های مورد نیاز در بیمارستان و نیز با توجه  این که هر کدام از اتاق ها در کدام بخش و برای مراقبت و نگهداری از چه بیمارانی در نظر گرفته شده است، معماری و نقشه ی اتاق باید متفاوت باشد به این ترتیب با توجه به اینکه اتاق ها از چند سو باید در دسترسی باشند و یا اینکه متراژ اتاق ها چقدر باید باشد، محدودیت هایی در طراحی و نقشه ی اتاق های بیمارستان به وجود می آید.

بودجه و هزینه های احداث بیمارستان

یکی دیگر از مواردی که برای احداث بیمارستان بسیار پراهمیت است، مربوط می شود به هزینه ها. بودجه ی احداث بیمارستان در سه دسته هزینه در نظر گرفته می شود، که عبارتند از هزینه های اولیه، هزینه های موجود پس از احداث بیمارستان که می توان از آن ها به عنوان هزینه های جاری یاد کرد و هزینه های تعمیر و نگهداری بیمارستان.

بودجه ی مربوط به هزینه های اولیه نیز در سه دسته قرار می گیرد که عبارتند از : هزینه زمین بیمارستان، هزینه ساخت و ساز و ساختمان سازی بیمارستان و هزینه ی تجهیزات ساختمانی.

ساخت بیمارستان

ساختمان بیمارستان شامل چه بخش هایی می باشد؟

به طور کلی هر بیمارستان شامل این بخش ها می باشد که باید در معماری و طراحی نقشه ساختمان بیمارستان این بخش ها لحاظ شود.

بخش های اصلی ساختمان بیمارستان عبارتند از :

  • بخش مربوط به تشخیص و درمان بیماران
  • بخش اورژانس بیمارستان
  • بخش مربوط به بستری بیماران
  • بخش اداری
  • بخش مربوط به برگزاری کلاس هاو سمینارها و آموزش
  • بخش مربوط به سرویس هایی از قبیل سرویس های غذاخوری، بهداشتی و …

در تیم مهندسی فراز آسمان نجف با در نظر گرفتن موقعیت جغرافیایی زمینی که بیمارستان در آن احداث می شود و نیز با توجه به اهمیت هر بخش و شرایط و ضوابطی که باید در هر بخش از بیمارستان حاکم باشد، نقشه ساختمان بیمارستان طراحی و پیاده سازی می شود، به طوری که کاملا با کلیه ی استاندارهای پزشکی و بهداشتی و ساختمان سازی مطابقت داشته باشد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
مقالات مشابه
سنگ کوارتز
سنگ کوارتز چیست؟ آشنایی با مزایا و ویژگی ها

در این مقاله قصد داریم شما را با یکی از انواع دیگر سنگ های ساختمانی به نام سنگ کوارتز آشنا کنیم. این نوع سنگ ها از جمله پرکاربردترین سنگ های ساختمانی محسوب می شود و دارای ویژگی های بسیار منحصر به فردی می باشد. در این مقاله تا انتها با تیم مهندسان شرکت فراز آسمان...

۲۹,فروردین, ۱۴۰۲ 0دیدگاه ادامه مطلب
پانل سیمانی
پانل سیمانی چیست؟ معرفی انواع پانل های سیمانی

در صنعت ساخت و ساز مصالح ساختمانی بسیار متنوعی تولید و به بازار ارائه شده است که هر کدام از آن ها کاربردهای منحصر به فردی دارد. علاوه بر این با پیشرفت تکنولوژی نیز مصالح ساختمانی جدیدتری به بازار عرضه شد که صنعت ساختمان سازی را متحول کرد. پانل سیمانی یکی از انواع مصالح ساختمانی...

۲۷,فروردین, ۱۴۰۲ 0دیدگاه ادامه مطلب
آجر قزاقی
آجر قزاقی چیست؟ آشنایی با آجر سنتی قزاقی

همانطور که می دانید یکی از انواع مصالح ساختمانی پرکاربرد، آجر است. آجر در حقیقت یکی از رایج ترین مصالح ساختمانی است که در انواع مختلف تهیه و تولید می شود. آجر قزاقی هم یکی از انواع آجر و البته از نوع سنتی آن می باشد. در این مقاله با تیم مهندسان شرکت فراز آسمان...

۲۴,فروردین, ۱۴۰۲ 0دیدگاه ادامه مطلب
نوشته های اخیر
سنگ کوارتز چیست؟ آشنایی با مزایا و ویژگی ها

پانل سیمانی چیست؟ معرفی انواع پانل های سیمانی

آجر قزاقی چیست؟ آشنایی با آجر سنتی قزاقی

بتن خود ترمیم شونده چیست؟

راه های ارتباطی نشانی دفترنجف آباد: خیابان منتظری شمالی، خیابان معرفت، نبش کوی بهارستان
کدپستی : 8513787786