۰۳۱-۴۲۵۱۳۵۳۸ دفترنجف آباد: خیابان منتظری شمالی، خیابان معرفت، نبش کوی بهارستان

دید وسیع،

تفکر دقیق،

طراحی هنرمندانه

ساختمان تجاری و درمانی

معمولا این گونه پروژه های دو منظوره ، همانطور که از نام آن پیداست، با هدف برآورده سازی نیازهای افراد جامعه در دو حوزه مختلف طراحی و ساخت و ساز می شود. ساختمان های تجاری و درمانی نیز با هدف برطرف کردن نیازهای افراد در حوزه اقتصاد و سلامت ساخته می شود. ما در تیم مهندسی فراز آسمان نجف با توجه به دست آوردهای خود پس از مطالعات گسترده ای که از لحاظ شناخت نیازهای منظقه ای انجام داده ایم، پروژه های تجاری و درمانی را با در نظر گرفتن نتایج بررسی های خود به بهترین شکل ممکن طراحی نموده و برای ساخت و ساز آن اقدام می نمائیم.

در حقیقت پروژه های تجاری و درمانی می بایست پاسخگوی نیازهای بهداشتی و درمانی افراد بوده و در عین حال نیازهای اقتصادی آن ها را نیز تامین کند. ساختمان های تجاری و درمانی در یک جا نیز با هدف جلوگیری از اتلاف وقت کاربران ساخته می شود.

ساختمان تجاری و درمانی

آشنایی با بخش های مختلف ساختمان های تجاری و درمانی

ما در پروژه های احداث ساختمان های دو منظوره، طبقاتی را به بخش تجاری و طبقاتی را به بخش درمانی اختصاص می دهیم.

بخش تجاری می تواند شامل :

 • واحدهای تجاری
 • شعبه ای از بانک
 • واحد رستوران
 • تاکسی سرویس
 • کافی شاپ
 • و …

باشد.

بخش درمانی می تواند شامل :

 • اتاق های مخصوص پزشک برای ویزیت بیماران
 • بخش های رادیولوژی، سونوگرافی، ارتوپد، MRI و …
 • دندانپزشکی
 • چشم پزشکی
 • قلب و عروق
 • مغز و اعصاب
 • و …

باشد.

مهم ترین نکات مربوط به ساخت پروژه های دو منظور تجاری و درمانی

در این بخش از مقاله، مهم ترین نکاتی را که باید در ساخت و ساز ساختمان های تجاری و درمانی در نظر گرفته شود، برای شما ذکر کرده ایم.

نکته ی مهمی که در طراحی و نقشه ی ساختمان های دو منظوره در نظر گرفته می شود این است که ورودی این ساختمان ها از یکدیگر کاملا مجزا در نظر گرفته می شود.

ارتباط بین طبقات ساختمان های تجاری و درمانی هم از طریق آسانسور و هم از طریق پله برقی امکان پذیر می باشد.

ساختمان تجاری و درمانی

آسانسورهای بخش پزشکی و بخش تجاری کاملا از یکدیگر مجزا می باشد و در بخش پزشکی دو آسانسور در نظر گرفته می شود، یکی آسانسور نفربر و دیگری آسانسور مخصوص حمل بیماران با برانکار.

ما با در نظر گرفتن کلیه ی استانداردها و اصول و قوانین ساختمان سازی، از سازه های مناسب برای ساختمان ای تجاری و درمانی استفاده می کنیم و پس از انجام عملیات امکان سنجی و با در نظر گرفتن کلیه ی ملزومات و پیش بینی های لازم،  مراحل ساخت را به ترتیب پیش خواهیم برد.

تاسیسات و سیستم تهویه مطبوع

طراحی تاسیست ساختمان برای هر کدام از بخش های تجاری و درمانی به صورت جداگانه و با در نظر گرفتن جزئیات و ملزومات آن بخش انجام می شود.

همچنین سیستم تهویه مطبوع به صورت کاملا مجزا و البته کاملا مجهز برای بخش های ساختمان تجاری و بخش های ساختمان درمانی در نظر گرفته می شود.

ما در تمام بخش های ساختمان تجاری و درمانی امکاانات لازم برای استفاده از دستگاه های سرمایشی و گرمایشی را در نظر می گیریم، علاوه بر آن کل ساختمان را مجهز به سیستم اتفا حریق نموده و امکان استفاده از سیستم برق اضطراری را فراهم کرده و علاوه بر آن ساختمان را مجهز به سیستم دوربین مداربسته خواهیم کرد.

ما با رعایت کلیه ی استاندارهای کیفی و با به کارگیری جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا خدمات ساختمان سازی را در حوزه ی ساخت و ساز ساختمان های دو منظوره تجاری و درمانی ارائه می دهیم و رعایت کلیه ی نکات ایمنی را در راس کار خود قرار داده ایم.

تیم مهندسی فراز آسمان نجف، اهمیت ویژه ای برای مصرف بهینه انرژی قائل است. ما در طراحی و ساخت پروژه های ساختمانی نکاتی را رعایت می کنیم که مصرف انرژی را به حداقل می رساند.