۰۳۱-۴۲۵۱۳۵۳۸ دفترنجف آباد: خیابان منتظری شمالی، خیابان معرفت، نبش کوی بهارستان

دید وسیع،

تفکر دقیق،

طراحی هنرمندانه

راهنمای آهن کشی یا شاسی کشی نمای ساختمان

دسته بندی:
۰۶,تیر, ۱۴۰۰ 0 دیدگاه
آهن کشی

عملیات آهن کشی یا شاسی کشی در جریان احداث انواع سازه ها از جمله شاسی کشی نمای ساختمان، آهن کشی یا شاسی کشی در المان های شهری مثل آبنماها و … ، به منظور مقاوم سازی و جلوگیری از تخریب آن سازه ها انجام می شود. با تیم شرکت مهندسی فراز آسمان نجف تا پایان این مقاله همراه شوید. ما شما را با مطالب مفیدی در ارتباط با آهن کشی یا شاسی کشی نمای ساختمان آشنا خواهیم کرد.

بیشتر بدانید :

اصول طراحی نمای ساختمان

چرا آهن کشی یا شاسی کشی نما در ساختمان سازی لازم است؟

آهن کشی نمای ساختمان یک فرایند زیرسازی در امر ساختمان سازی است و یکی از مهم ترین مراحل اجرای نمای ساختمان می باشد. در آهن کشی نمای شاختمان از نبشی، پروفیل های آهنی، پیچ و مهره و … استفاده می شود و در انتها به اسکلت اصلی بنا متصل می شود.

آهن کشی

مراحل آهن کشی یا شاسی کشی نما در ساختمان سازی

شاسی کشی نمای ساختمان طی مراحل زیر انجام می شود :

مرحله اول : به این دلیل که زیر سازی هر کدام از نماهای چوبی، کامپوزیت، سنگی، سیمانی و … با یکدیگر متفاوت است، در مرحل اول از آهن کشی یا شاسی کشی نمای ساختمان لازم است که نوع مصالح نازک کاری مشخص شود.

مرحله دوم : در این مرحله با توجه به جزئیات و دیتل های اجرایی سازه، نقشه های فاز دوم شاسی کشی تهیه می شود؛ در تهیه نقشه ها، نکات مهمی لازم است رعایت شود، این نکات در ارتباط با موارد زیر می باشد :

  • مشخص نمودن تمامی مقطعات
  • مشخص نمودن ضخامت و ابعاد پلیت های مصرفی
  • مشخص نمودن محل تقاطع اصلی آهن کشی به فریم ساختمان و نوع و ابعاد جوش آن
  • مشخص نمودن وزن نمای ساختمان که قرار است روی شاسی استفاده شود

مرحله سوم : در مرحله سوم نوبت به ریسمان کشی پیش آمدگی های موجود در زیرسازی و پیاده سازی آن می باشد. در این مرحله آنچه بسیار اهمیت دارد، دقت در پیاده سازی صحیح ترازها می باشد.

مرحله چهارم : در این مرحله لازم است که نوع سازه بررسی شود. به طور مثال در سازه های بتنی دستک های شاسی کشی روی بتن نصب می شود و در سازه های اسکلت فلزی، شاسی کشی نمای ساختمان بدون ایجاد دستک می باشد.

حال که با مراحل شاسی کشی نما در ساختمان سازی آشنا شدید، در ادامه شما را با نکات بسیار مهم در مورد شاسی کشی یا آهن کشی ساختمان آشنا خواهیم کرد.

آهن کشی

نکات مهمی که در مورد آهن کشی نما ساختمان باید بدانید

  • حتما توجه داشته باشید که بعد از اتمام شاسی کشی و آهن کشی نما ، پروفیل های فلزی توسط روکش رنگ ضد زنگ ، پوشش داده شود.
  • به منظور مقاوم نمودن شاسی ها در برابر خوردگی، استفاده از آلیاژهای مقاوم توصیه می شود.
  • کنترل استحکام اتصالات زیر سازی نما باید به دقت انجام شود

این ها نکاتی است که لازم است در شاسی کشی و آهن کشی نما در ساختمان سازی به دقت رعایت شود.

شاسی کشی نما ، بیشتر در چه نوع ساختمان هایی انجام می شود؟

آهن کشی نما در ساختمان سازی اغلب در ساختمان های فلزی و یا ساختمان هایی که از کامپوزیت، نماهای سنگی ، سرامیکی و نماهای برجسته در آن ها استفاده می شود، به کار می رود.

کلام پایانی

آهن کشی نما یا شاسی کشی یکی از مراحل ساختمان سازی است که از طریق آن یک سطح تراز و پایه برای قرار دادن پوشش های نهایی سازه ها ایجاد می شود.

در حقیقت می توان گفت در اجرای هر سازه، مهم ترین مرحله، شاسی کشی می باشد و اجرای آن نیاز به دقت و مهارت کافی دارد.

از اینکه تا پایان مقاله ما را همراهی نمودید از شما صمیمانه سپاسگزاریم. لطفا با ما در تماس باشید و از راهنمائی های مشاوران مجرب ما در تیم مهندسی فراز آسمان نجف بهره مند گردید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید...
مقالات مشابه
بهترین نمای ساختمان
با ویژگی های بهترین نمای ساختمان آشنا شوید

آیا تا کنون از خود پرسیده اید که بهترین نمای ساختمان چه ویژگی هایی دارد؟ آیا این ویژگی ها مربوط می شود به ضاهر ساختمان، یا مترال و مصالحی که در ساختمان سازی از آن ها استفاده می شود؟ در این مقاله تیم مهندسین شرکت فراز آسمان نجف به بررسی ویژگی های بهترین نمای ساختمان...

۰۲,مرداد, ۱۴۰۰ 0دیدگاه ادامه مطلب
الیاف مورد استفاده در بتن
الیاف مورد استفاده در بتن را بشناسید

قطعا می دانید که در ساختمان سازی، ترک خوردگی بتن امری طبیعی است و این ترک خوردگی نه تنها از لحاظ زیبایی و ظاهر ساختمان خوشایند نیست، بلکه نشان دهنده ی عدم کیفیت کافی، عدم مقاومت، دوام و سایر قابلیت های بتن می باشد. یکی از راه حل های این مشکل افزودن الیاف به بتن...

۳۱,تیر, ۱۴۰۰ 0دیدگاه ادامه مطلب
بتن خود متراکم
آشنایی با بتن خود متراکم (Self-Consolidating Concrete) و کاربردهای آن

در ساختمان سازی، زمان اجرای بتن ریزی، در اثر ویبره بتن معمولا مشکلاتی وجود خواهد داشت ازجمله : ایجاد تراکم ناهمگن ، ایجاد بتن کرمو و تفکیک دانه ها آن. این مشکلات می تواند به دلیل عدم دسترسی به ابزار آلات مورد نیاز و نیز ویبره زیاد بتن ایجاد شود. به همین منظور تولید کنندگان...

۲۶,تیر, ۱۴۰۰ 0دیدگاه ادامه مطلب

kusadasi escort