۰۳۱-۴۲۵۱۳۵۳۸ دفترنجف آباد: خیابان منتظری شمالی، خیابان معرفت، نبش کوی بهارستان

دید وسیع،

تفکر دقیق،

طراحی هنرمندانه

خدمت سنگ شکن

کلیه ی واحدهای تولیدی که مواد اولیه آن ها سنگ های معدنی می باشد، نیازمند این هستند که بتوانند سنگ های معدنی استخراج شده را به منظور تولید محصولات خود، خرد کند. عملیات خرد کردن سنگ های معدنی با استفاده از دستگاه های سنگ شکن انجام می شود. ما در شرکت مهندسی فراز آسمان نجف در زمینه انجام عملیات سنگ شکن نیز فعالیت داریم. یکی از نمونه پروژه های اجرای پروژه سنگ شکن تیم ما در شرکت فراز آسمان نجف، همکاری با شرکت کاشی مرجان می باشد.

سنگ شکن چیست؟

پیش تر گفتیم که سنگ های معدنی پس از استخراج از معدن برای آنکه در خط تولید و تهیه محصولات مختلف به کار برده شوند باید ابتدا توسط دستگاه های سنگ شکن خرد شوند. بنا بر نوع کاربرد خرده سنگ های معدنی، با دستگاه های مختلف سنگ شکن به قطعات با اندازه های مختلف خرد می شوند. درادامه شما را با انواع دستگاه های سنگ شکن به اختصار آشنا خواهیم کرد.

سنگ شکن

انواع دستگاه سنگ شکن

سنگ های استخراج شده از معدن، زمانی که تحت فشار قرار می گیرند رفتارهای متفاوتی از خود نشان می دهند. به عنوان مثال برخی از آن ها ترد و شکننده هستند و با قرار گرفتن تحت فشار اندکی خرد شده و پودر می شود؛ اما برخی دیگر از انواع سنگ ها برای خرد شدن نیاز به فشار بیشتری دارند. بنابریان با توجه به نوع سنگ ها و کاربرد خرده سنگ ها از دستگاه های مختلف سنگ شکن استفاده می شود.

در این بخش از مقاله انواع سنگ شکن را برای شما معرفی کرده ایم.

سنگ شکن های فکی و مخروطی : در این نوع سنگ سکن ها، سنگ های معدنی را تحت فشار قرار می دهند و با افزایش فشار این سنگ ها از یکدیگر گسسته می شود.

سنگ شکن های ضربه ای : در این نوع سنگ شکن ها، با ضربه ای که به سنگ های معدنی وارد می کنند، سنگ ها خرد می شود. در این روش خرده سنگ ها با استفاده از ضربات مکانیکی ایجاد می شود.

قرارداد شرکت فراز آسمان نجف با شرکت کاشی مرجان

ما در تیم حرفه ای و کارآزموده ی خود از نیروهای متخصص و کاردان بهره مند هستیم و در حال حاضر در حال همکاری با شرکت کاشی مرجان هستیم و این همکاری در قالب دو قرارداد تنظیم شده است. در پروژه شرکت کاشی مرجان ، تهیه مواد اولیه و اجرای سنگ شکن بر عهده ما در شرکت فراز آاسمان نجف می باشد.

قرارداد شماره یک – این قرارداد شامل موارد زیر می باشد :

  • اجرای عملیات سنگ شکن به منظور خردکردن خاک های معدنی مورد نیاز
  • ساخت بدنه کاشی ها، بطوری که به ابعاد آن ها ۵ میلی متر یا کمتر از ۵ میلی متر سایزبندی و سورت بشود.
سنگ شکن

ابزارآلات مورد نیاز در قرارداد شماره یک عبارتند از :

استقرار یک ست دستگاه سنگ شکن که می تواند به صورت  فک و یا چکشی باشد، همراه با سرند و کلیه نوارنقاله ها و سیستم اتاق کنترل و مدیریت.

قرارداد شماره دو – این قرارداد شامل موارد زیر می باشد :

  • حمل خاک های مواد اولیه از محل دپو و انبار به پای دستگاه سنگ شکن
  • حمل خاک های دانه بندی شده و خرد شده به محل انبار تولید مواد اولیه کارخانه کاشی

ماشین آلات موردنیاز در قرارداد شماره دو عبارتند از :

  • لودر؛ جهت بارگیری و دپو خاک
  • کامیون و کمپرس برای حمل و جابجایی مواد اولیه از انبار به محل
  • سنگ شکن ؛ خاک های ساییده شده از دپو به انبارکارخانه تولید
  • دستگاه های سنگ شکن که می تواند از نوع فک و یا چکشی باشد
  • کلیه نوارنقاله ها و فیدر و هیدروکن که از انواع سنگ شکن های مخروطی می باشد
  • سرند

کلام آخر

ما در شرکت فراز آسمان نجف ، خدمات خود را به شما عزیزان در زمینه تهیه مواد اولیه و استخراج سنگ معدن، به همراه اجرای عملیات سنگ شکن با استفاده از انواع دستگاه های سنگ شکن فشاری و ضربه ای ارائه می دهیم.