۰۳۱-۴۲۵۱۳۵۳۸ دفترنجف آباد: خیابان منتظری شمالی، خیابان معرفت، نبش کوی بهارستان

دید وسیع،

تفکر دقیق،

طراحی هنرمندانه

انبوه سازی مسکن

با پیشرفت تمدن بشری و تمایل هر چه بیشتر افراد به زندگی شهرنشینی، و با افزایش جمعیت انسان ها، نه تنها نیاز به مسکن و محلی امن آرام برای زندگی از اهمیت بیشتری برخوردار شده است، بلکه نیاز به تعداد بالای مسکن نیز بسیار محسوس و مشهود است. به همین دلیل روش انبوه سازی مسکن مطرح شد تا از این طریق بتوان نیاز بشر به مسکن را تا حد ممکن مرتفع نمود. ما نیز در شرکت مهندسی فراز آسمان نجف در زمینه ی انبوه سازی مسکن مشغول فعالیت هستیم.

انبوه سازی مسکن چیست؟

قطعا شما نام انبوه سازی مسکن را شنیده اید، اما ممکن است دقیقا ندانید که منظور از انبوه سازی مسکن چیست و چگونه انجام می شود. در این بخش از مقاله برای پاسخ به سوال شما در این خصوص توضیحاتی را مطرح کرده ایم.

انبوه سازی مسکن

همانطور که گفتیم، با افزایش جمعیت و به دنبال آن افزایش تمایل به زندگی شهر نشینی نیاز به مسکن نیز بسیار افزایش می یابد؛ و هر چه افزایش جمعیت بیشتر شود، نیاز به تعداد بیشتری مسکن برای محل سکونت آن ها وجود دارد و این به معنای ساخت و ساز مسکن با سرعت مطلوب برای تامین نیاز از افراد جامعه می باشد.

حال می دانید که برای ساخت تعداد زیادی مسکن و البته با سرعت معقول و مطلوب چه تدبیری اندیشیده اند؟ پروژه های انبوه سازی مسکن به همین منظور احداث و ساخت وساز می شود. پروژه های انبوه سازی صنعتی مسکن برای اولین بار بعد از جنگ جهانی دوم مورد استفاده قرار گرفته است و تا امروز نیز ادامه دارد.

انبوه سازی مسکن چگونه انجام می شود؟

در انبوه سازی صنعتی مسکن، ابتدا برخی از قطعات ساختمانی و اجزا ساختمان، در کارخانه های دیگر از پیش ساخته می شود و پس از آماده شدن، آن ها را به محل احداث پروژه حمل می کنند.

تائید صلاحیت انبوه سازان

طبق مصوبات مجلس شورای اسلامی، مربوط به ساختمان سازی و نظام مهندسی، انبوه سازان مسکن اشخاص حقیقی و حقوقی هستند که از توانمندی کامل برای مدیریت طرح ها، تامین و جذب سرمایه، ساخت و ساز با استفاده از فناوری نوین و … برخوردار باشد. در حقیقت انبوه سازان مسکن باید از توانایی های لازم فنی و اجرایی برای اجرای پروژه های ساخت مسکن با تعداد بالا برخوردار باشند.

سازنده حقیقی به منظور احراز شرایط لازم جهت دریافت پروانه ساخت و ساز می بایست از سوی سازمان مدیریت و بودجه کشور دارای تائیدیه و صلاحیت پیمانکاران جهت انبوه سازی مسکن را دریافت نماید. پس از آن پروانه اشتغال با رتبه ای مشخص به سازنده تعلق می گیرد.

شرکت مهندسی فراز آسمان نجف دارای رتبه ۵ ابنیه از سازمان مدیریت و بودجه کل کشور می باشد.

انبوه سازی مسکن در ایران توسط فراز آسمان نجف

 در کشور ما پروژه های انبوه سازی مسکن بیشتر در شهرهای پر جمعیت در دست ساخت و ساز است؛ در شهرهایی چون تهران، اصفهان، شمال کشور و …

انبوه سازی مسکن

بیشتر پروژه های انبوه سازی مسکن یا توسط چند کارفرمای مدیریت پروژه کنترل و مدیریت می شود، یا اینکه به شرکت های دیگر اعم از خصوصی و دولتی واگذار می شود.

ما در شرکت مهندسی فراز آسمان نجف ، دارای صلاحیت و تائیدیه های لازم جهت انبوه سازی مسکن از سوی سازمان نظام مهندسی و کنترل آئین نامه های اجرایی ساخت وساز، با رعایت کلیه ی اصول و قوانین ساختمان سازی  و در چارچوب ضوابط سازمان نظام مهندسی، خدمت خود را در حوزه ی انبوه سازی مسکن نیز ارائه کرده ایم.

کلام آخر

در گذشته با افزایش جمعیت انسانی و به تبع آن تمایل زیاد افراد به زندگی شهرنشینی، کمبود مسکن برای شهروندان عزیز به شدت احساس می شد. بر این اساس برای اولین بار بعد از جنگ جهانی دوم به منظور تامین نیاز مسکن ، انبوه سازی صنعتی مسکن انجام شد.

امروزه نیز به منظور تامین نیاز افراد جامعه به مسکن و محلی امن و مطمئن برای زندگی، پروژه های انبوه سازی مسکن در حال اجرا است.

در کشور عزیز ما ایران نیز در شهرهای بزرگ انبوه سازی مسکن توسط افراد حقیقی و حقوقی و شرکت های خصوصی یا دولتی در حال اجرا هستند.

ما نیز در شرکت فراز آسمان نجف خدمات خود را در حوزه انبوه سازی مسکن ارائه کرده ایم و از صلاحیت ها و آمادگی های لازم برای برنامه ریزی و اجرای پروژه های انبوه سازی مسکن برخوردار می باشیم.